Yeni Bir Websitesi Actıktan Sonra Yapılacaklar ?

BerDuS

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
3 Yıl 8 Ay 25 Gün
Mesajlar
21
0’Dan Web sitesi Kuracaklara Küçük Küçük Tiyolar Niteliğin’de Yazıyorum Konunun Müsait Oldukca Devamını Getireceğim , Konuya Giriş Sayıp ” Yeni Sistem’de Backlink ? ” Başlıklı Vasat Konumu Okumanız ‘da Fayda Var.

Sitemizin Kurulum İşlemlerini Tamamladıktan Sonra Sitemize Özenli Yaklaşmamız Gerekli Sitenizde Öğle İçerikler , Tasarım Olmalı Ki Siteniz Hem Kullanıcıya Hem de Arama Motorlarına Hizmet Etmeli Tabi Onlarda Size Hizmet Edecekleler Bir Zaman Sonra.

Site Kurduktan Sonraki Olay Avcılığa Benziyor Tuzağını Kur Veya Pusuya Yat vede Bekle. Öyle Yapacağız Sitemizi Kurduk Logo vede Tasarım Konusundaki Dikkat Edilecek Hususlara ‘da İneceğim Ama Önceliğimiz İçerik ‘ten Yana.

Sadece Metin Bazlı İçerikler Size 1K Hit Getiriyorsa Görsel Tabanlı İçeriklerinizde Size Hit Getireceğini Unutmayın , Görsel İçerikler Eklerken de Resimlerinize Tag Eklemeyi Unutmayın. Yumurtalarınızı Tek Bir Sepette Taşımayın Yani , Çünkü O Sepetin Altı Delinip Sizi Aç Bırakabilir.

Yazılarınız Hakkında Tek Yorumum İçerikleriniz Nitelikli Alakalı Etiketler Eklenmiş , İç Link Optimizasyonunu Yapılmış vede Resimlerle Desteklenmiş Olmasıdır.

Resimleri Kendi Siteniz ‘De Barındırmanız Görsel Tabanlı Hit Kazanmanıza Olanak Sağlayacaktır.

Https Protokolünü Aktif Edin , Ssl Alın Son Zamanlar ‘da Google Ssl’li Sitelere Önem Verdiğinin Farkına Vardık , Her Türlü Alan ‘da Nitelikli Alanlarda Tabi Reklamınızı Yapın. Sitenizin Yaşlanmasını Beklerken Sizde İçeriklerinizi Hazırlamayı Unutmayın.

Google+ Kesin Kullanın , Diğer Sosyal Ağları Kullanmıyorsanız Bunu Kesin Kullanın. İmkânınız Olursa Dmoz ‘a Sitenizi Kayıt Ettirin Kapılarını Aşındırın Ne Kadar Değeri Azalmış Olsa ‘da Bize Nitelikli +1 Puan Çok Şeyler Katabilir.

Tema’nızın Uyması Gereken Şartlar ‘a Gelirsek Temanız Sitenizin Hızını Yavaşlatmayacak vede Kullanıcının Kullanılabilirliğine Yönelik Olacak , herkesin Kullandığı Temalarla Veya Edit Temalarla Sadece Giriş Seviyesinde Yetinebilirsiniz , İleriki Durumlarınızda Zaten Özgünlüğünüzü Ortaya Koyduğunuz ‘Da Temanızın ‘Da Sadece Size Ait Olması Gerektiğini Düşünerek Temanızı Yenilemeniz Gerekecek.

Temanız ‘da Boş Yere Js ‘lerle Şişmeler Yaratmayın , Kullanıcıyı Yormayın , İçeriğe Yöneltin İçerik Arasına Serpin Reklamları İçeriği de Reklama Boğmayın. Ama. Reklam Olayı 3-5 Aylarda Uygularsanız İyi Olacak. Diğer Konumda ’da Bazı Hususları Anlattığım İçin Tekrar Üstüne Düşmüyorum , İçeriğinizde Laf Salatası Yapmayın , Sadece Tek Kullanıcı İle İçerik Yayınlamayın Veya İçeriğinize Ara Sıra Kendiniz ‘de Olsanız Farklı Bir Nick İle Yorum Atın. Sitenizin Sosyal Ağlarda Takip Edilebilir Hale Getirin , Sosyal Olsun Siteniz.

Sitenizi Gereksiz Yükler Altına Sokup Kullanışsız Eklentilerle Veya Resimler İle Boğmayın , Dışardan Js Çekmeyin , İnframe Kullanmayın Toplist Kodlarını Eklemeyin Sitenize Karşılıklı Link Çıkışı Yapacaksanız ‘Da Aynı Konular Üzerine Link Takası Yapın , Diğer Türlü Toplist , Hitlist , Dizin Gibi herkesin Ulaştığı Alanlar ‘Da Konularınızı Yayınlamanız İyi Olmayacak.

Konularınızın 500 Karakter Altında Olmamasına Özen Gösterin , 500 Karakterlik Bir Yazınızı Diğer Sitelere 250 Karakterini Ekleyip Devamı İçin Sitemi Ziyaret Ediniz Yazıp Sitenizin Linkini Verin. Tabi Konu Başına da Ya Sitenizin Görselini Yada Konunuzun İçeriğindeki Resmi Ekleyin ki Görseliniz ‘de Backlink Gelsin.. Bu İşlemi Konunuz İndexlendik ‘ten 2-3 Hafta Sonra Yaparsanız Daha Faydalı Olur.2-3 Hafta Dememin Sebebi Sıralamada Tam Oturması vede Yapacaklarınızın Ters Etki Oluşturmaması İçin Anında Yayınlarsınız o İndex Alır Siz Almazsanız Direk O Çıkar Siz Kopya İçerik ‘ten Düşersiniz.

Videolu Konular Anlatımlarla Video Sitelerin ‘den Organik Hit Almaya Bakın. Sitenizin Gelişimini Mümkünse Gün gün Takip Edin , Sitenizin Hızı Kullanıcılar vede Seo Acısından ‘da Önemli Olduğunu Unutmayın.

Fazla Sunucu Değiştirmeyin , İp Değişiklikleri Zararlı Olacaktır. Sitenizin Tüm Alanlarını Kullanmaya Özen Gösterin. Sitenize Ait İp Bulunsun O İp ‘ten Sadece Sizin Sitenizi Yayınlansın Diğer Sitelerin Sizinle Aynı İp Kullanması Sizin Zararınıza Olabilir. Kullanacağınız Host Paylaşımlıysa da Verilen Hosttaki Diğer Sitelere vede Sunucun İş Yüküne Bakın Siteniz İçin Sunucunun ‘Da Hayli Önemi Mevcut. Host Alacaksanız Host ‘cudan Alın Tost ‘cudan Değil. Siteniz Ne Kadar Hızlı Olursa O Kadar İyi Olacaktır Onun İçin Sunucunuzun Tekrar Önemli Olduğunu Belirteyim. Sitenizi Abur Cubur Şeylerle ‘De Doldurmayın. Yazım Kurallarına Dikkat Ederseniz Size Artısı Olacaktır. Gerekli Olmadıkça Alıntı Yapmayın. Sitenizi Fazla Ping’lemeyin Ben Buradayım Ben Buradayım Ne Kadar Çok Derseniz Sonucun ‘Da Anneniz ‘den Aldığınız Tepkiyi Alıp Terliği Kafanıza Yeme Olasılığınız Çok. Sitenizin İndex Süresi Kısaldıkça Rss Sitelerine Ekleyin Sitelerinizi , Rss’nizden Çeksin Konuları .

Blogger,Blogpost,Tr.gg Veya Diğer Ücretsiz Siteler ‘De Aynı Site Adıyla Site Acın Orada ‘da Yayınlayın Yazılarınızı / Materyallerinizi. Forumlar ‘da Paylaşımlarınıza Kendiniz Yorum Atın Gerekirse Konuyu Üstte Tutun.

İmkanınız Varsa Smf Forum Bulun Oradaki Reklamınız Daha Güçlü Olacaktır Smf Sistemin Nedense Bir Seviyorlar Arama Motorları Anında İndex Aldıklarına Çokça Şahit Oldum.

Link Sistemleri Yapın Link Zincirleri Yapın , Nitelikli İçerik, Nitelikli Siteler Sizi Yükselmenize Yardımcı Olacaktır.

Alexa Değerinizin Düşürmeye Bakın Ama Öğle Seo Paketleri Veya Alexa Düşürme Gruplarına Veya Seo Paketi Satanlarla Çalışmayın , Kendiniz Yapın Kendizi Öğrenin Yapmadan Öğrenemezsiniz. Uygulayın Korkmayın Olacak Hatalar Zarar Verse de Bilgi Edinmiş Olacaksınız . Seo Paketlerin ‘den Tekrar Altını Çizerek Söylüyorum Uzakdurun.Sitenizde Küçük Hatanız Olursa Kusursuz Başlangıç İçin İçeriğinizi Alın Eski Domaine 301 Çekin Sitenin Linklerinin Arama motorlarından sildirip 1-2 Hafta Sonra Yeni Domaininizden Güncel vede Sıkmayacak Şekilde Konuları Paylaşın Seo Uygulamanıza Baştan Başlayın.

Telif Haklarına Saygılı Olursanız Sizin Yararınıza Olur Alıntı Yapacağınız Zaman İse Yazının %30’nu Kullanın. %30’dan Fazlası Zaten Siteniz ‘Den Konuyu Kaldırtmaya Yeterli Olur Dmca Uyarısı İle Sitenizin Link’ini Arama Motorunu ‘Dan Kaldırtırlar.

Arama Motoru Site Yöneticisi Alanlarına Sitenizin Kaydını Kesinlikle Yaptırın , Hem Sitenizin O Arama Moturun ‘daki Niteliğini Hem de Size Yönlendirdiği Trafiği vede Sizin İçin Küçük İpuçlarını Görebileceksiniz.

Sitenizin 404 Hatasından Uzak Tutun , Radikal Değişiklikler Uygulamayın Sitenizde Size Sıkıntı Çıkartabilir.

Sitenizi Mobil ‘dede Kullanılabilir İçerik Okunabilir Reklam Yerleştirebilir Halede Getirmeyi Unutmayın.

herkesin Ulaşabildiği Backlink , Seo Kaynakları Size Zarar Verecektir. Sitenizi Ulaşılmaz Yapın, Nitelikli Site Olun !


Eksikleri Çok Olan Yazımın Devamı Gelebilir Ama Aklıma Geldikçe Kusura Bakmayın Şimdilik Bu Kadarı Aklıma Geldi Hemen Sizlerle Paylaşmak İstedim. Sorularınızı Konu Altından Alabiliriz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt