Yeni Başlayanlar için Basit Seo Teknikleri

Size Faydası Oldumu

 • EVET

  Kullanılan: 1 100.0%
 • HAYIR

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  1

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
881
Yeni Başlayanlar için Basit Seo Teknikleri Yeni bir bakış açısına göre, arama motorlarının sıralamasını tıkayan tanınmış markaların dağları aşılmaz bir durumdan daha fazla görünebilir. Ne de olsa, bu şirketler yıllardır SEO trendlerini takip ediyorlar, SERP’lerin ilk sayfasına hükmetmek ve herhangi bir rekabeti engellemek için çalışıyorlar.

Tüm bunlara karşı yeni bir girişimin şansı nedir ?
Eh, daha köklü şirketler arama motoru optimizasyonu bazı unsurları bir avantaj olabileceği doğru olsa da, yeni bir iş için trafiği artırmak ve güçlü ve sürdürülebilir bir SEO kampanya oluşturmak için pek çok fırsat var.

Yeni başlamanın bazı faydaları bile var. Web sitenizi sıfırdan SEO ilkeleri göz önünde bulundurarak oluşturursanız, başarabilecekleriniz konusunda şaşırabilirsiniz . (Bunu, kalıcı teknik SEO sorunları olan binlerce sayfalık büyük web siteleriyle karşılaştırın.)

Bir SEO kampanyasına başlamak için büyük bir bütçeniz olması gerekmez. Ancak, biraz zamana ve bağlılığa sahip olmalısınız.

Şirketinizin SEO stratejisini geliştirme konusunda uzmana danışın.

İlk Önce İlk Şeyler: SEO Beklenti ve Algılarınız Nelerdir?
Muhtemelen SEO hakkında birçok şey duymuşsunuzdur. Bunlardan bazıları doğru olabilir. Çok fazlaları, yıllar boyunca süren yanlış anlamalar olabilir.

“SEO” terimini duyduğunuzda, hemen arama motorlarını oynamak için kullanılan “aldatmaca” taktiklerini mi düşünüyorsunuz?

Yoksa, arama motorlarına güç veren algoritmalar ve bu algoritmaların “kaliteli” bir web sitesi olarak gördüklerini özel olarak nasıl tanımladıklarını düşünüyorsunuz?

SEO’nun tamamen sıralama, sıralama, sıralama ile ilgili olduğunu mu düşünüyorsunuz veya başarınızı ölçmek için daha iyi, daha etkili yollar var mı?

SEO yılda çok değişti sürece arama motorları hakim ve web sitenizi kategorize etmek bir algoritma güvenmek olarak, SEO ölümünü ilan her tıklama yem maddeleri rağmen ve, en iyi uygulamaların bir dizi olacak bu olacak sitenizi bu gerekliliklere uygun şekilde yerleştirin.

Ve hayır, sıralamalar son değil ve SEO’nun tümü. Duyduğun bu “aldatmaca” şirketleri sıralamaya odaklanıyor. Belli sayıda anahtar kelime için bir numaralı sıralama sözü veriyorlar, ancak sizi gerçekten oraya nasıl götüreceklerini kesinlikle belirtmiyorlar.

Bu, Google’ın takdir etmediği bir şeydir ve Google’ı size kızdırmak istemezsiniz.

Sıralamalar kesinlikle hala önemlidir, ancak trafik ve dönüşümler çok daha fazla.

Yani burada ders bir:

Sıralamaya sabitlemeyin .

Bunun yerine trafik ve gelir artışına karar verin.

Bunlar sizi işinizde tutacak ölçütlerdir. Size dönüştürmeye hazır olan trafiği göndermeyen anahtar kelimeler için en üst sırada yer alıyorsanız, çok yararsız SEO’ya çok fazla zaman ve para harcadınız.

Araştırma, Araştırma, Araştırma
Herhangi bir optimizasyon taktiğine dalmadan önce, biraz araştırma yapmanız ve planınızın aslında endüstrinize ve etrafınızdaki rekabete uygun olduğundan emin olmalısınız.

İçin Rekabet Araştırmaları :
 • İdeal anahtar kelimeleriniz için arama sonuçlarını inceleyin.​
 • Uzun kuyruk anahtar kelimelere genişletin ve bu terimler için kimin sıraladığını görün.​
 • Bunlar daha nitelikli trafik çeken insanlar.​
 • Anahtar kelimeleri topladıktan ve aramalarınızı yaptıktan sonra, en iyi 30 – 50 sonuç için URL’leri ve etki alanlarını toplayın.​
 • Bu alan adlarından hangisinin bir anahtar kelime aralığı için en üst sırada göründüğünü belirleyin.​
 • Kendinize bu şirketlerin gerçekten rekabet edip etmediğinizi sorun.​
Bu araştırma aşaması bir rakip listesiyle bitmiyor. Şimdi neyi doğru yaptıklarını ve neyi yanlış yaptıklarını not etmeye başlamalısınız.

Sitelerinin boyutundan, geri bağlantı sayısına ve anahtar kelimeleri kullanma yöntemlerine kadar her şeyin bir listesini yapın. Neleri taklit edebileceğinizi ve neleri yapabileceğinizi belirleyin.

İçin Kelime Araştırma :
 • Analytics’i kullanarak mevcut anahtar kelime performansınızı belirleyin (bu bugünlerde daha zordur, ancak yine de mümkündür).​
 • İyi performans gösteren ve en çok dönüşüm sağlayan sayfaları bulun ve hangi anahtar kelimelerin burada trafik gönderdiğini tahmin edin.​
 • Anahtar kelime listenizi oluşturmaya başlayın ve arama hacmini belirleyin. Bu, Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı gibi araçlarla yapılabilir .​
 • Listenizi genişletin. Yapabildiğiniz kadar çıkarın. Daha sonra odaklayabilirsiniz.​
 • Tüketici davranışlarıyla konuşan anahtar kelimeleri tanımlayın. Bu size müşterinin satın almaya hazır olduğunu ve hangilerinin sadece bilgi aradıklarını belirttiği arama türlerini söyleyecektir.​
 • Dönüştürme olasılığı daha yüksek olan anahtar kelimeler için bu sayfaları optimize edin.​
Değer Katan İçerik Sunun
İçerik oluşturma – web sayfaları, e-ticaret ürünleri sayfaları veya blog gönderileri için olsun – arama motorlarına o arama için doğru web sitesi olduğunuzu göstermek için doğru sayıda anahtar kelimeyi doğru yere dahil etmekle ilgili bir zaman vardı. .

Google, bugünlerde anahtar kelimelerden çok daha akıllı. Öyle akıllı ki, ziyaretçilerinizin aradığı değeri ne zaman vereceğinizi belirleyebilir. Bu nedenle, bir sonraki adım, doğru anahtar kelimeleri tanımladıktan sonra , müşterileriniz için gerçek değeri sağlayan bu konular etrafında yüksek kaliteli içerik üretmeye başlamaktır .

Bunu yapmanın en basit yolu düzenli olarak güncellenen bir blog.

Herkes blog yapabilir.

Daha da önemlisi, şirketinizdeki uzmanlar blog yazabilir .

Bir editor takvim oluşturun ve içeriğinizi kitlenize yayınlamaya ve tanıtmaya başlayın. Ücretsiz olarak verdiğiniz bilgilerin önemli olduğunu ve doğru kararları vermelerine yardımcı olabileceğini açıkça belirtin.

Bu içeriği oluştururken anahtar kelimelerinizi unutmayın. Tüm bunları tüketen odak noktanız olmaları gerekmez, ancak önemli konuşmalara katılmanıza yardımcı olacak kılavuzlar olmalıdırlar.

Teknik Yönleri Doğru Alın
Yeni Başlayanlar için Basit Seo Teknikleri Web sitenizin somun ve cıvatalarının en iyi uygulamalara uyduğundan emin olmak için deneyimli bir SEO uzmanıolmanıza gerek yok . Başlangıç olarak, en azından, aşağıdaki öğelerin tamamen optimize edildiğinden emin olmalısınız.
 • Başlık etiketleri – Bu etiketlerin hala sıralamalarınız üzerinde etkisi vardır, bu nedenle doğru anahtar kelimeyi eklediğinizden emin olmalısınız. Yine de bir anahtar kelimeyi park etmek için bir noktadan daha fazlası olmalı. Sayfayı markalamak için kullanmalı ve arama yapanlara tıklamaları için bir sebep vermelisiniz. Her başlık etiketini benzersiz yapmayı unutmayın.​
 • Meta açıklamaları – Bu açıklamaların yıllarca sıralama üzerinde doğrudan bir etkisi olmamıştır. Ancak, birisinin bağlantınızı tıklayıp tıklamaması üzerinde büyük etkisi vardır. Bir araştırmacının tıklamak istemesini sağlayan benzersiz bir açıklama oluşturmak için bu fırsatı kullanın.​
 • Başlıklar – İçeriğinizdeki alt başlıklar sayfanın okunmasını kolaylaştırır ve ayrıştırmayı kolaylaştırır. Kaykaycıların istedikleri bilgileri bulmalarına yardımcı olur ve arama motorları sayfanın ne hakkında olduğunu anlar.​
 • Dahili bağlantılar – Web sitenizdeki değerli sayfalara bağlanmanız gerekir. Ancak, bir anahtar kelimenin her örneğini belirli bir sayfaya geri bağlamanız (veya istemesi) gerekmez. Dahili linkleri düşünmenin en iyi yolu, o anda sayfadan ayrılan bir okuyucunun gerçekten iyi olup olmadığına karar vermektir. Değilse, orada bir bağlantı atmayın.​
 • Site Haritaları – XML site haritaları , site organizasyonunun kritik bir parçasıdır. Üzerinde tüm sayfalarınızla birlikte bir site haritası oluşturmanıza yardımcı olabilecek çeşitli araçlar vardır. Ardından , arama motorunun sitenizi düzgün bir şekilde taramasını ve dizine eklemesini sağlamak için Google Web Yöneticisi Merkezi’negönderebilirsiniz .​
 • Alt etiketler – Bu, sıralamalarınızı doğrudan etkilemeyebilecek başka bir etikettir, ancak SEO en iyi uygulamaları için çok önemlidir. Alt etiketleri, arama motorlarına tüm resimlerinizi anlatan ve düzgün bir şekilde dizine alınmalarına yardımcı olan web sitesi öğeleridir . Her birinin benzersiz ve resimle alakalı olduğundan ve yalnızca bir anahtar kelime kullanmaya çalışmadığından emin olun.​
 • Alt alanlar – Onlardan kaçının. Web sitenizi organizasyon uğruna bölmek cazip gelse de (örneğin blogunuzu blog.siteadı.com’a koymak ), çünkü Google bunu iki ayrı varlık olarak okuyor. Alt klasörlere güvenmek daha iyidir (örneğin blogunuzu koymak: .siteadi.com/blog ). Bu, tüm içeriğinizi dizine eklemeyi ve yetki alanınızı odaklamayı ve meyve suyunu tek bir web sitesine bağlamayı kolaylaştırır.​
Site Dışı Optimizasyon
Bir noktada, web sitenizin ötesine bakmaya başlamak ve içeriğinizi tanıtmak için yeni yollar bulmak zorunda kalacaksınız.

Link kurma , yıllar içinde bazı önemli değişikliklerden geçti, çünkü bu kadar çok duyduğunuz “gölgeli SEO şirketlerinin” sistemi oynamak için kullanabilecekleri şeydi.

Gerçek zamanlı penguen güncellemesinden bu yana Google, şüpheli bağlantılar için sürekli olarak prowl’da bulunuyor. Bu nedenle, başlangıç olarak, en başından itibaren yüksek kaliteli bağlantıların güçlü bir temelini kurmanız gerekir. Bunu yaparak yapabilirsiniz:
 • Diğer web siteleriyle işbirliği yapmak​
 • Kaliteli içerik yazmak ve ortaklarınızdan yayınlamasını istemek​
 • Düzenli olarak sosyal medya kanallarınızı yayınlayın ve kaliteli içeriğe bağlantı verin​
 • Yerel varlığa dayanan işletmeler için alıntılar oluşturun​
 • Bağlanabilir içerik oluşturun – doğal linkleri çekmek, genel linkleri oluşturmaktan her zaman daha iyidir​
Kaçınılması gerekenler
Ne pahasına olursa olsun önlemek için eski moda SEO bazı unsurları vardır .
 • Yinelenen içerik – Her şey orijinal ve benzersiz olmalıdır.​
 • Aşırı optimizasyon – İçeriğinize anahtar kelimeler eklemek veya tüm bağlantılarınızda tam eşleme metni kullanmak, Google’dan istenmeyen bir tepki almanıza neden olur.​
 • Arama botlarını engelleme – Google’ın belirli sayfaları endekslemesinin engellenmesi için bazı nedenler vardır, yalnızca bu sayfaların olduğundan ve onları sitenizden engellemediğinizden emin olun.​
 • Spam site dışı bağlantı kurma – Forum yorumları, blog yorumları, düşük kaliteli sitelere gönderilen düşük kaliteli makalelerin tonu Google’a yönelik düşük kaliteli çabalara benziyor.​
Başarı Ölçümü
Artık anahtar kelime sıralamasını ölçmekle ilgili değil. SEO dünyasında bunu geçtik. Peki başarılı olup olmadığını nereden biliyorsun?

Geçmişteki ölçme başarısını tartıştık ve

Doğrudan değer raporlama, işinize özel kazanç ve başarıları belirleme, daha fazla fırsatın olduğu alanları belirleme ve Web Yöneticisi Araçları Verilerini Analytics verileriyle karşılaştırma gibi şeylere bakabilirsiniz.

Bunun gibi “gerçek dünya” metriklerine odaklanarak, bunun görmek istediğiniz sonuçları sağlayıp sağlamadığını belirlemek çok daha kolay olacaktır.

Sorumlu Birisini Koymak
Başlangıç olarak, odağınızın SEO‘dan uzaklaşması kolaydır. Sonuçta, bu çok zaman gerektiren bir şey ve bu da çoğu girişimin sınırlı tedarikte olduğu bir şey.

Bu yüzden, SEO‘nun belirli öğelerini şirket genelinde belirli kişilere atamak kolaydır, ancak bunun ne kadar çabuk başarıldığını ya da yol boyunca yolun kenarında bırakılıp bırakılmadığını asla takip etmeyin.

SEO çalışmalarından sorumlu birini koy, böylece işlerin yapılmasından tam olarak kimin sorumlu olduğunu biliyorsun.

Ve elbette, şirketiniz evdeki SEO’yu kapsama yeteneğinizin ötesine geçtikçe, o zaman belki SEO‘nuzu dış kaynaksağlama zamanı gelmiştir .
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt