Yasaklar Hafiflemeye Başladı!

SpectraL

Üye
Ticaret - 0%
Katılım
14 Şub 2021
Mesajlar
11
Tüm Türkiye’de gözler, bugünkü kabine toplantısına çevrildi. Zira geçtiğimiz günlerde normalleşme sürecinin 1 Mart itibariyle başlayacağı ve bazı kısıtlamaların kaldırılacağı duyurulmuştu: Beklenen açıklama geldi!

Toplantı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan risk durumuna göre dört kategoriye ayrılan illerdeki lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşme sürecinin ilk kararlarını açıkladı.

Düşük ve orta riskli iller için müjde;


– Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalktı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günleri devam edecek.

– Tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor.

– Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitim öğretim başlıyor.

– Yüksek ve çok riskli illerde sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

– Çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde restoran, kafeterya, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler sabah 7 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

– Halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler düşük riskli illerde sabah 09:00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecek.

– Kamunun çalışma saatleri tüm illerde normale dönecek.

– Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı, yüksek ve çok riskli illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacak.

– Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak.


evaqrb5xiaeygzm.jpg
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt