Wordpress tema style.css stil dosyası içermiyor hatası ve çözümü

Zor Çocuk

Moderatör
Değerlendirme - 100%
Katılım
3 Yıl 11 Ay 14 Gün
Mesajlar
884
Wp de tema yüklerken bir çok kullanıcının karşılaştığı hatalardan bir tanesi.

Bir tema edindiniz ve wordpress blogunuza yüklemek istiyorsunuz olası sonuç şu şekilde olabilir.

Paket açılıyor…

Tema yükleniyor…

Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor.

Tema kurulumu başarısız oldu.

Tema yüklerken böyle bir sorunla karşılaştığınızda kullanıcılar genellikle temanın bozuk olduğunu düşünür ama öyle değildir. Bunun çözümü için yapmanız gereken bir kaç şeyi madde olarak sunacağım.

- Öncelikle yükleyeceğiniz tema .zip dosyası olması gerekmektedir. Dosyanızın zip dosyası olup olmadığınız dosya özelliklerine girerek kontrol edin.

- Tema sahipleri bazen tema zip dosyasının yanında farklı dosyalarda eklenerek tekrar bir dosya oluşturur. O yüzden kontrol etmeniz gereken şey dosyanın içinde asıl temaya ait başka bir dosya var mı bakmaktır. İlk hali ile yüklemeye çalıştığınız bazı dosyalar yine "tema style.css stil dosyası içermiyor" hatası verecektir. Asıl temanın dosyasını rar dan çıkarmanız ve çıkardığınız dosyayı yüklemeniz gerekmektedir.

- Yüklediğiniz temayı temalar menüsünden yüklediğinize dikkat edin. Bazen kullanıcılar dalgınlıkla farklı yükleme alanlarından dosya yüklemeye çalışabiliyorlar.

"tema style.css stil dosyası içermiyor" hatasını başka hallerde alıyor musunuz? Bununla ilgili başka çözüm önerileriniz varsa yorum kısmından iletin.
Veya Wordpress admin Değil Direk ftp üzerinden Yükleme Yapınız style.css sorunu gene Veriyorsa Dosyaların içinde style.css dosyasını arayınız Varsa Temanın içine ftpden atabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt