Windows ekran parlaklığını değiştirme

 • Konbuyu başlatan
 • AdminCP
 • #1

Tuncay

kurucu
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
567
Tepkime puanı
359
Puanları
67
Ticaret - 100%    
4   0   0
Konum
Türkiye
 • Parlaklığı ayarlamak için görev çubuğunun sağ kenarındaki işlem merkezi 'ni seçin ve Parlaklık kaydırıcısını hareket ettirin. (Kaydırıcı yoksa aşağıdaki Notlar bölümüne bakın.)
  İşlem merkezinde Parlaklık kaydırıcısı
 • Bazı bilgisayarlar, Windows'un ekran parlaklığını mevcut ışık koşullarına göre otomatik olarak ayarlamasına izin verebilir. Bilgisayarınızın bu özelliği destekleyip desteklemediğini öğrenmek için Ayarlar > Sistem > Ekran'a gidin. Bu özelliği kullanmak için Parlaklık ve renk bölümü altında Işık değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak değiştir onay kutusunu arayıp seçin. Bu otomatik ayar, ekranınızın gittiğiniz her yerde okunabilir olmasına yardımcı olur. Bu özelliği kullansanız bile parlaklık düzeyinde ince ayar yapmak üzere Yerleşik ekran için parlaklığı değiştir kaydırıcısını hareket ettirmeye devam edebilirsiniz.
 • Notlar:
  • Harici bir monitöre sahip olan masaüstü bilgisayarlarda Yerleşik ekran için parlaklığı değiştir kaydırıcısını göremeyebilirsiniz. Harici bir monitörde parlaklığı değiştirmek için monitör üzerindeki düğmeleri kullanın.
  • Parlaklık kaydırıcısı, Windows 10, sürüm 1903'te işlem merkezinde görünür. Windows 10'un daha eski sürümlerinde parlaklık kaydırıcısını bulmak için Ayarlar > Sistem > Ekran'ı seçin ve ardından parlaklığı ayarlamak için Parlaklığı değiştir kaydırıcısını hareket ettirin.
  • Masaüstü bilgisayarınız yoksa ve kaydırıcı görünmüyor veya çalışmıyorsa ekran sürücüsünü güncelleştirmeyi deneyin. Görev çubuğundaki arama kutusuna Cihaz Yöneticisi yazıp sonuç listesinden Cihaz Yöneticisi'ni seçin. Cihaz Yöneticisi'nde Görüntü bağdaştırıcıları'nı, ardından görüntü bağdaştırıcısını seçin. Görüntü bağdaştırıcısını basılı tutun (veya buna sağ tıklayın), ardından Sürücüyü güncelleştir'i seçin ve yönergeleri izleyin.
ÇALİŞTİRMA KODU
ms-actioncenter:?activationSource=SMC-IA-4026946
 

DAMAR

Moderatör
Katılım
5 Şub 2021
Mesajlar
120
Tepkime puanı
59
Puanları
28
Ticaret - 100%    
1   0   0
Şaşırdım,pc de ekran parlaklığımı varmış :D
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst