WhatsApp'ta yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Seodevri

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
3 Yıl 10 Ay 18 Gün
Mesajlar
287
WhatsApp'ta yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Türkiye'deki kullanıcılar, WhatsApp üzerinden Afrika ülkelerine ait numaralardan birçok arama alıyor. Peki WhatsApp'ta yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir? İşte ayrıntılar...

G1JCfYIdtkem-xOZqPEdNQ.jpg

Türkiye'de bulunan WhatsApp kullanıcıları her gün bilinmeyen numaralardan aramalar almaya devam ediyor. Son dönemde WhatsApp'ta kullanıcıların bilinmeyen aramalardan dolayı bulundukları şikayet sayılarında ise yüzde 1001 artış yaşandığı kaydedilmişti.
m0x4P0aV0UaKb87mCIaGVA.jpg

Birçok kullanıcı bu sorunun cevabını internette arıyor. WhatsApp'ın son dönemde duyurduğu yeni özelliğiyle beraber, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemek mümkün.
B1YMkKfqH0KRTwCTKpda7A.jpg

WhatsApp üzerinde gizlilik ayarlarına gidiyoruz ve ardından "Aramalar" seçeneğini seçtikten sonra "Bilinmeyen kullanıcıları sessize al" butonunu aktifleştiriyoruz. Artık rehberinizde kayıtlı olmayan kullanıcılardan gelen aramalar otomatik olarak sessize alınacak.
hcebLG-nY0aiHDg5AjqeMw.jpg

WhatsApp ise yoğun şikayetlerin ardından X platformunda bir paylaşımda bulundu. Şirket gönderide "Engelle ve Raporla ile gizliliğinizin kontrolü sizde. İstenmeyen sohbetleri ve aramaları engelleyin ve şüpheli olanları bize bildirin. Raporlama ile WhatsApp'ta daha güvenli ve daha iyi bir deneyim oluşturmamıza yardımcı olur." ifadeleri yer aldı.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt