Twitter Para Kasma Taktiği, Twitter'dan Para Kazanma

Arda

Marshall Of Rockfeller
administrator
Ticaret - 0%
Katılım
2 Yıl 4 Ay 23 Gün
Mesajlar
196
Twitter Para Kasma Taktiği, Twitter'dan Para Kazanma

• Twitter hesabı açılışı ve düzenleme
• Twitter hesabında hitleri artırma
• Doğru kitleyi bulma ve bu kitleyle etkileşimde kalma
• Link paylaşımları
• İçerik seçimi konusunda referans ve tavsiyeler
• Doğru etiket(hashtag) önerileri ve kullanımı
• Twitter’da ban çözümü
• Bonus: Paylaşılan linkleri bir blog açıp, bloga yönlendirme.

Twitter Hesap Açılışı
Evet webmaster forum ailesi şimdi ilk olarak hesabımızda nelere dikkat edeceğiz onlardan bahsedeceğims izlere.
Var olan bir hesap yerine her şeye sıfırdan başlayın! Twitter son zamanlarda güncellediği algoritmasında yeni açılan hesapları öne çıkartmak için güncelledi; bizler bu yüzden yeniden bir hesap oluşturacağız. Yeni hesabı cep telefonu numarası ile oluşturduktan sonra güvenlik için Google, Hotmail/Outlook veya Yandex üzerinden sahte bir mail adresi oluşturun. Bu hesabı Twitter’a e-posta olarak kaydedin ki sizin hesabı “Şifremi unuttum” yoluyla ele geçirmek veya sahte bir hesap olduğunu anlamaya çalışmak isteyenler için bir açık verilmemelidir. Hesap oluşturulduktan sonra bilgisayara geçilebilir. Hesap oluşturuldu, sıradaki işlem ise o hesaptaki profil resmi, kapak fotoğrafı ve açıklama gibi ayrıntıların halledilmesinde.

Profil Fotoğrafı Oluşturma
Olgun ve ilgi çekici bir fotoğraf koyulmalıdır. Olgun bayanlar her zaman daha fazla hit alırlar. (Bizi takip edecek kişiler onlar için gereksiz olsa da karar verebilen bir beyinleri vardır.) Gerçekçi bir fotoğraf olmasına özen gösterin. Bu tür kesim için genç ve güzel kesim onlar için uzak bir ihtimaldir; onlardan geri dönüş alamayacaklarının farkındadırlar.

Kullanıcı Adı Seçimi
Kullanıcı adını ve isminizi “Melisa ve Pelin” gibi yeni nesil isimler yapmak yerine daha yaygın ve eski isimleri olan; Ekim, Ayşe Selda, Aysun gibi isimler kullanın.

Kapak Resmi (Header) Seçimi
Paint yoluyla bir kapak fotoğrafı oluşturulabilir ancak estetik bir zevkiniz yoksa Google üzerinden bu anahtar kelimeyi kullanıp arama yapabilirsiniz: Twitter header Tumblr

Açıklama Seçimi
Açıklama için bu yazdığım örneği daha da değiştirip kullanabilirsiniz: “Ankara’da yaşıyorum. 32 yaşındayım ve sıcak videolar paylaşmaktan hoşlanıyorum. Doyumsuz bir kişiliğim var. Takip etmeden mesaj atmayın. Bana ulaşamazsanız buradan yazabilirsiniz: ”

Hesapta Etkileşimi Artırma
Hesap her ne kadar kusursuzca hazırlansa bile hemen hitleriniz artmayabilir. Bunu göz önünde bulundurun. Hitleri artırma konusunda diğer bir uyarı ise boş/etkileşimsiz bir kitle yerine bize daha çok ilgi gösterecek, bize mesajlar atacak hevesli kişilerin bulunmasıdır. Bu kişilere sizlerin ulaşması yerine onların size ulaşacağı bir yöntem anlatacağız: Aktif olan, düzenli ve sürekli paylaşım yapan hesaplardaki “Retweet (RT)” kısma girin. Burada neredeyse gördüğü her şeyi Retweet yapan hesapları takibe alın, paylaşımların yeni olduğuna dikkat etmeyi unutmayın. 1-2 gün içerisinde paylaşım yapan hesapları tercih edin.

Engel (Ban) veya Shadowban’dan Kaçış
Twitter, sahte hesaplar konusunda algoritmasını sürekli güncelliyor ve her geçen gün yeni kurallar getiriyor. “Shadowban” olarak adlandırılan bu engel Twitter'da arama sonuçlarında çıkmanızı engelleyen ve etiket (mention) yaptığınız zaman da kişilerin mentionlarınızı almamasına neden olan ban türüdür. Bu engele takılan hesaplar sadece ana sayfa (timeline)’da görünür. Ortalama 30-40 hesabı takip ettikten sonra 1 dakika kadar bekleyin. Aksi takdirde hesabınız engellenir. Ancak endişelenmeyin, bu engel tekrarınıza bağlı olarak 1 dakika, 1 saat veya 1 günlüktür. Bu süre geçtikten sonra devam edebilirsiniz. Diğer bir taraftan takip ettiğiniz hesaplar her şeyi RT’ler. Bu yüzden yaptığı akışınız ifş*lar ile dolu olacaktır. Bu paylaşılanlardan ilgi çekici olanları seçin ve kaydetmeyi unutmayın. Olgun olan fotoğrafları araştırın. 4 Çok fazla beklemeden bir fotoğraf paylaşın. Açıklamasında: “Selamlar buralarda yeniyim. RT yapanlar DM baksınlar.” yazabilirsiniz. Bu ifadeyi yeniden tasarlayıp daha özgün bir şeyler yazın. RT istemek bu işin kilit noktasıdır. Bunu yaptıktan sonra tekrar üstte bahsedilen RT hesaplarını bulun ve takip etmeye devam edin. Göreceksiniz ki o hesaplar sizi de RT yapacaklardır.

NOT: 300 kişiden fazlasını 1 gün içinde takip etmeyin!

İçerik Seçimi
İfş* paylaşımı yapmaya özen gösterin ve para kazanmak için bu ifş*ları tr.link gibi link kısaltma servislerinden geçirin, fakat bunu Yandex Disk’i ekran resmi alıp bunu paylaşmak yerine, ifş*nın 10-15 saniyesini video olarak Twitter’da paylaşın. Bunun gibi günde 15-20 adet video paylaşılabilir. 25 video paylaşımdan fazla paylaşımda bulunmayın.

Hashtag Kullanımı
Hashtag kullanırken 2’den fazla asla kullanmayın. Bunun yerine yanına anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz. Bu kelimeler +18 olduğundan buraya yazmak istemiyorum siz zaten kafanıza göre yerleştirirsiniz kelimeleri. Hashtag seçiminde ise, gündemdeki taglardan seçebilirsiniz veya hangi gün paylaşıyorsanız o günün hashtag’ini kullanabilirsiniz. Örnek: #Pazartesi

Sosyal Medya Hesaplarında Kısıtlama Olmadan Link Kısaltma Paylaşımı
Bildiğiniz üzere Twitter, Facebook ve Instagram’da link kısaltma siteleri engelleniyor ve bu engeli aşmak mümkün.


HTML:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<!DOCTYPE html>
<html b:version='2' class='v2' expr:dir='data:blog.languageDirection' xmlns='http://www.w3.org/1999/xhtml'
xmlns:b='http://www.google.com/2005/gml/b' xmlns:data='http://www.google.com/2005/gml/data'
xmlns:expr='http://www.google.com/2005/gml/expr'>
<head>
<meta content='3;url=yonlendirileceklink' http-equiv='refresh'/>
<meta content='IE=EmulateIE7' http-equiv='X-UA-Compatible'/>
<b:if cond='data:blog.isMobile'>
<meta content='width=device-width,initial-scale=1.0,minimum-scale=1.0,maximum-scale=1.0'
name='viewport'/>
<b:else/>
<meta content='width=1100' name='viewport'/>
</b:if>
<b:skin><![CDATA[/* ]]></b:skin>
</head>
<body>
<center> <font size='3000'> 2 saniye bekleyip açılan sayfada linki geçerek tüm içeriklere ulaşabilirsiniz </font>
</center>
<b:section class='navbar' id='navbar' maxwidgets='1' showaddelement='no'/>
</body>
</html>
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt