Su Arıtma Cihazı Satın Alırken En önemli Kriterler Nelerdir?

tersosmos

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
3 Yıl 4 Ay 26 Gün
Mesajlar
14
almak için web sitelerini didik didik aradınız onlarca belki de yüzlerce web sitesinden onlarca markaya baktınız ve kafanız tamamen karıştı değil mi herkes birbirini kötülüyor en iyi arıtma benim diğerleri sağlıksız, sahte, Çin malı, USA malı vs. bunların hepsini bir kenara atalım ve sizlere bir ürünün nere malı olduğundan çok bir su arıtma cihazının olması gereken sertifikaların dan bahsedelim dedim ve sizden birisi iyide her marka benim ürünüm sertifikalı NSF onaylı WQA onaylı dediğinizi duyar gibiyim. Her marka bunu size söyler ama hepsi de sözdedir. Gerçekten bir ürün sertifikalı mı bunları sorgulamanız gerekli ilk arayıp bulamadığınız sertifika NSF olmalı bir firma ürününde bu sertifika yoksa üstüne bir çizik atıp araştırmaya devam ediyoruz.

Neden NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı Tercih Etmeliyim?

Neden su arıtma cihazlarında en önemli faktör NSF?

NSF belgesi
uluslararası geçerliliği olan NSF Sertifikası (National Sanitary Foundation — Uluslararası Sağlık Kuruluşu) ile belgelenmiştir anlamına gelir. NSF Belgesi, kullanıcı ve gıda denetleyicilerine, kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğunu garanti eder. Ürünlere ait sertifikaları adresinden sorgulayabilirsiniz. Bir firma cihazım var diyorsa satıcı firma ismiyle önce nsf.org den firma ismini sorgulayıp çıkan sonuçlardan da belgeli cihazlarının modellerini bakıp kontrol etmeniz gerekli firma ismi geçiyor diye her sattığı ürün NSF’li olduğu anlamına gelmez.

Hangi NSF Standartlarını Aramamız Gerekli

Genelde ülkemizde ters ozmoz su arıtma cihazları satılır su arıtma piyasasının %99’u ev tipi su arıtma cihazında RO Reverse Osmosis yani Türkçe ismiyle ters ozmoz sistemi kullanır. Ters ozmoz su arıtma cihazları için NSF’in uyguladığı standart numarası vardır ANSI/NSF-58

NSF / ANSI 58 Nedir?

Ters ozmoz sistemleri, suyu yarı geçirgen bir zardan geçirmek için ters basınç kullanan bir işlem içerir. Çoğu ters osmoz sistemi, zarın her iki tarafında bir veya daha fazla ek filtre içerir. Bu sistemler Health Canada ve EPA tarafından düzenlenen kirleticileri azaltır. Bu NSF belgesi ters ozmoz su arıtma cihazlarına verilir su sertifika numarası verilmiş bir ürünü NSF sizin yerinize 6 ay boyunca test eder ve güvenirliğine kanaat getirdiğinde sertifikasını onaylar. NSF-58 sertifikası olan bir ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

NSF’li Ürün Sertifikasının Yanında Arayacağımız Diğer Belgeler

· WQA Gold Seal belgesi de firmanın daha da prestijini arttırır. Üründe “Altın Mühür” ibaresini (logosunu) gördüğünüzde ürünün birinci sınıf, zorlu testlerden geçmiş ve endüstri standartlarını karşılayan bir model olduğundan emin olabilirsiniz anlamına gelir. Su Kalitesi Derneği’nin “Altın Mühür”ü uluslararası bir kalite ölçütüdür ve Dünya’da en bilinen içme suyu sertifikasyon programlarından biridir. Piyasadaki her içme suyu arıtma sistemleri Altın Mührüne sahip değildir. Bu sertifikasyon, WQA tarafından, arıtma cihazının en güvenilir ve dürüst üreticilerine verilen bir sertifikadır.

· TSEK ürün sertifikası isteyin

· TSE, ISO, CE, TSE-HYB gibi belgeler ise firmanın size vereceği satış sonrası servis hizmetlerinin kalitesini gösterir.

· Resmi garanti belgesinin olup olmadığını sorgulayın.

Bir üründe NSF, WQA Altın Mühür varsa o ürünü hiç kimseye sorup denetlemenize dahi gerek yoktur direk satın alabilirsiniz. , ,
 

tersosmos

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
3 Yıl 4 Ay 26 Gün
Mesajlar
14
Biraz reklam gibi oldu ama gerçekler bunlar dileyen bu belgeleri olan her marka CİHAZI ALABİLİR. Benim araştırmalarımda Türkiye'de bu belgeleri olan iki firma var birisi Royal Green diğeri İhlas NSF-58 belgesi olan
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt