Site Altyapısının Seo ile Uyumu Nasıl Olmalıdır

Zor Çocuk

Moderatör
Değerlendirme - 100%
Katılım
3 Yıl 10 Ay 21 Gün
Mesajlar
881
Site Altyapısının Seo ile Uyumu Nasıl Olmalıdır Siteniz ile ilgili başarı elde etmek istiyorsanız atmanız gereken birkaç adım vardır. Bir web sitesi açmak veya web sitesine reklam vermeniz yeterli değildir. Hedef kitlenize ulaşmak için bazı kriterleri yerine getirmelisiniz. Özgün içerik ile beslenmiş okunabilir bir şekilde olan, formatına uygun olarak düzenlenmiş içerikler performansınızı istediğiniz seviyeye ulaştıracaktır. Bir web sitesi yaparken kullandığımız öncelikli iç yapı SEO dediğimiz site içi optimizasyon şekline yön vererek ve web sayfaları arasında uyumlu bir köprü kurarak, sadece bunu yapmakla kalmayıp arama motorları tarafından web sitemizin hangi sayfasına erişildiğini, insanlara hangi hizmeti ne şekilde hangi amaçla sunduğunuzu tanıtmaktır. Buna kısaca iç SEO kurallarına uygun web sitesi çalışması diyoruz.

SEO Uyumlu Altyapı

Web sitenizin alt yapısının SEO uyumlu olduğundan emin olmalısınız. WordPress, hem SEO uyumu, hem kullanım kolaylığı, hem SEO çalışmaları için mağazasında bulunan çok sayıda seçenekleri ile web sitenizi çok iyi bir konuma getirecektir. Web sitenizin HTML tabanlı olması ve mobil uygunluğu gibi konuların tümü tasarımdır. Alanınızla ilgili anahtar kelimeleri belirleyip, arama motorlarındaki hacmi en yüksek olan ya da yükselmesini istediğiniz anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Belirlediğiniz anahtar kelimeleri hem metninizde hem de başlığınızda kullanarak uyumlu özgün içerikler bulmalısınız. Bu durum hem trafikte yükselmenize hem de ziyaretçilerin sitenize gelip sitenizde zaman geçirmelerini sağlar.

SEO Uyumlu Hazır Site Nedir?

SEO uyumlu olan siteler arama motoru tarafından içeriğine kolay erişilebilen web siteleridir. Basit indekslenebilir, yazılım alt yapısına sahip Metrica, Analytics ve web yöneticisi araçları uyumlu olan hazır site geneline SEO ayarı yapılabilir. Hazır site üzerindeki tüm sayfalara özel SEO ayarı yapılabilmektedir. Hazır site kullanıcılarının hizmet veya ürün adı yazıldığında arama motorunda ilk sıralara hatta sayfada listelenmesine yardımcı olacaktır. SEO uyumlu ücretsiz hazır site oluşturarak, Süper Kobi ayrıcalıklarını inceleyebilirsiniz. Süper Kobi, bir web sitesinde tüm beklentileri karşılayabilmek için oluşturulmuş, uygun fiyata hazır site almak isteyen Kobilerin hizmetine sunulmuş bir sistemdir. Süper Kobi’den yararlanmak için ek bir hizmet satın alınmasına veya teknik bir bilgi olmasına gerek yoktur.Seo Uyumlu Web Site Kriterleri

Web siteniz mobil cihazlarla uyumlu olup UX’e göre optimize edilerek açılış hızınız olabilecek en iyi seviyede olmalıdır.
Sitenizde etiket sistemine yer verilmemeli ve sitede txt dosyası olmalıdır.
Link yapısında bulunan sayfa isimlerinin kısa tutulmasına dikkat ve özen gösterilmelidir.
Siteden dışarıya yeteri kadar kaliteli link çıkışı yapılmalıdır.
İletişim sayfanızda adres, harita ve telefon bilgilerine açık bir şekilde yer verilmelidir.
Web sitenize eklenebiliyorsa video ve görsel içerik eklenmelidir.
Anahtar kelimeler için toollar veya widget üretilerek siteye entegrasyon sağlanmalıdır.
Makalenizin içinde H1 ve H2 etiketlerini kullanmalısınız. H1 etiketi anahtar kelimeden, H2 etiketi ise anahtar kelime gruplarından oluşmaktadır.
Web sitesindeki içerikler en az 300 kelimeden oluşmaktadır.
İçeriklerinizdeki anahtar kelime yoğunluğu %2 ve %2,5 civarında olmalıdır.
Web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirip arama motoru optimizasyonunu tamamladığınızda daha geniş kitlelere ulaşarak, hizmet ve satışlarınızı geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Böylelikle daha çok tanınıp daha kolay ulaşılır bir vaziyet alırsınız. Rakiplerinizin önüne geçerek de önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Sitede kullanacağınız alt yapıyı belirlemeden önce nasıl bir site kuracağınızı belirlemelisiniz. Eğer büyük bir e-ticaret sitesi düşünüyorsanız e-ticaret yazılımlarından fayda sağlayabilirsiniz. Bir blog sitesi kuracaksanız WordPress alt yapısını da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt