SEO nedir SEO nasıl yapılır Neden SEO yapmalıyız

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
3 Yıl 8 Ay 6 Gün
Mesajlar
881
SEO nedir? SEO nasıl yapılır? Neden SEO yapmalıyız? SEO (Arama motoru optimizasyonu), dediğimiz şey bloglarınızı arama motorların en iyi şekilde taramasını sağlama işlemidir. Evet bloglarımızı arama motorlarına sevdirmeliyiz. Bu sayede istediğimiz anahtar kelimelerde yükselebilir, ulaşmak istediğimiz trafiklere ulaşabiliriz.

SEO nasıl yapılır?

Bunun için en büyük arama motoru olan Google'nin indexlemelerini baz alarak hareket etmeliyiz. Google de sürekli yeni güncellemelerle kendini yenilemektedir. Genel anlamda baktığımızda ise blog sahiplerden istenen tutarlı olmaları, içeriklerine, grafiklerine özen göstermeleri istenmektedir. Bloglytics blogumuzun SEO kısmında önemli SEO çalışmalarına yer vereceğim.

En iyi SEO çalışması blogunuzu açmadan neler yapmak istediğinizi planlamak ile başlar. Seçeceğiniz domain, belirleyeceğiniz anahtar kelimeler, blog içeriklerinizle uyum içinde olmalıdır. İçerikleri zenginleştirmeye resim, video, bağlantı, yazı şekilleri, smiley gereken ne varsa kullanmaktan çekinmeyin.

Neden SEO yapmalıyız?

Çünkü SEO bloglarımız için amaçladığımız şeye ulaşmamızı sağlar. Bu bolca hit sağlamak olacağı gibi, isteklerinize uygun ziyaretçi de olabilir. Ürün ya da hizmet ile alakalı bir şeyler yapıyorsanız ticari rakiplerinizi geçmek için çok önemlidir.

Bir blog sahibinin istediği şey yazılarının kitlelere ulaşmasıdır. Bunun içinde milyarlarca insanın interneti açtıklarında kullandığı ilk sayfa olan arama motorları büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden SEO blog sahipleri için çok önemlidir.

İnternet kullanıcıları araştıracakları konu ile ilgili kelime ya da cümleyi yazdıklarında arama motorunda çıkan sonuçlarda en üstte yer alan web siteye tıklayıp giriş yapmaktadırlar. Aradıklarını bilginin yeterli olmadığını düşündükleri taktir de 2 - 3 - 4 şeklinde aşağıya şans verebilirler ama bu bu şans da en fazla çıkan arama sonuçlarının ilk sayfası olacaktır. Çoğu kullanıcı 1.sayfadan sonra aramaktan vazgeçmektedir. Bu bağlamda ulaşmak istediğim ziyaretçilere giden yolda SEO vazgeçilmezdir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt