SEO 2020’de öldü mü?

Seodevri

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
4 Yıl 10 Gün
Mesajlar
287
SEO 2020’de öldü mü? SEO’nun ölümü yıllardır çevrili bir konudur, ancak 2020 yılı, 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip bir endüstri olan SEO, sonunda kovayı tekmeliyor mu?

TikTok, dijital halkla ilişkiler, sesli arama – son yıllarda yeni terimler üretildi ve yeni sosyal ağlar ortaya çıktı.

Sektör uzmanları geçtiğimiz yıla bakıp gelecek yıl için eğilimleri tahmin ettikçe, kaçınılmaz soru tekrar tekrar ortaya çıkıyor.

“Bu yıl SEO öldü mü?”
Cevap, elbette ki “Hayır!” dır. SEO ölmedi.
Bu makaleyi okuyan bir işletme iseniz, zor kazanılmış paranızı SEO’ya yatırım yapıp yapmayacağınızı merak ediyorsanız, 2020 için hala geçerli bir pazarlama stratejisi mi yoksa başka bir yerde daha akıllıca mı harcayacağınızı okuyun.

İnsanlar neden SEO’nun öldüğünü söylüyor?
SEO, duyurduğumuz kadar çılgınca başarılıysa, neden insanlar SEO’nun öldüğünü iddia ediyor?

Kendinizi tüm SEO deneyimi gelen kutunuzun spam filtresinden kaçınmayı başaran gölgeli e-postalar olan bir site sahibinin yerine koyun: “Sevgili Efendim, neden popüler anahtar kelimelere ve birçok geri bağlantıya sahip olduğunuza rağmen merak etmelisiniz.

web sitesi, büyük arama motorlarının ilk sayfasında görünmüyor. ”

Veya geleneksel pazarlamada SEO dışında çalışanları düşünün. Bir araştırmaya göre , işletme sahiplerinin% 61’i “marka bilinirliğini arttırmanın” onlar için önemli olduğunu belirtti.

– bunlardan kaç tanesi SEO’nun markanızın bilinirliğini organik olarak artırmanın en etkili yollarından biri olduğunu anlıyor? Google’da bir numaralı pozisyon, arama trafiğinin% 31,7 kadar yakalamak için rapor olduğunu biliyoruz iken bir araştırmaya göre iki numaralı pozisyonda yaklaşık% 17 ile karşılaştırıldığında pozisyon 10’da tüm yol sadece iki yüzde aşağı, , olmayabilir.

Bu istatistikleri gerçek anlamda ele alalım, rekabet gücü yüksek bir arama hacmi anahtar kelimesi olan bir sektörü düşünelim, örneğin “ucuz uçuşlar”. Bu aylık ortalama 550.000 aramaya sahiptir.

Bu arama terimi için Google’da birinci konumdaysanız, bu, her ay yalnızca bu arama sonucu üzerinden sitenize ulaşma olasılığı bulunan 176.000 kişinin potansiyelidir.

Ancak, işleri karıştırmak için, buna, Google’ın arama sonuçlarında bir numaralı konumun, bugünlerde her zaman yaptığı gibi olmadığı anlamına gelmediğini de ekleyin.
Kullanıcılara ilk olarak, Google Ads tarafından sunulan ve sitenin kendileri için sundukları tekliflerin ve kalite puanlarının bir kombinasyonu temelinde sunulan (tartışmalı olarak) açıkça etiketlenmiş bir “Reklam” ile karşılaşılacaktır.

Bazıları SEO’nun öldüğünü düşünüyor çünkü ücretli medya en iyi köpek
Ancak bunu Google’da bir konumun artık söylediği her şey olmadığı gerçeğiyle karşılayabiliriz. Elbette, arama sonuçlarının üstünde bir reklam olsa da, bunu genellikle bir “Google Cevap Kutusu” ve / veya bir bilgi paneli izler.
Bunlar sıfır tıklama aramalarımızdır ve bunlar kolayca gelmez. Google onları sadece kimseye dağıtmaz. Bu yerleşimleri güvenceye aldığınızdan emin olmak için bir öğe kombinasyonu gerekir:

  • Mükemmel sayfa içeriği
  • Sayfa dışı yüksek değerli bağlantılar
  • Atılan en iyi teknik SEO iyi bir çizgi
Ve bu pozisyonda kalmak için tüm bunların üstünde kalmanızı sağlayan iyi bir anlaşma, daha sıkı çalışma.

Dijital endüstrisinde bile insanlar SEO’nun öldüğünü ilan ediyor. Google’ın algoritması her güncellemede daha da kısır hale gelir.

Siteler uyarı vermeden arama sonuçlarından kaybolabilir ve dün çalışan taktikler bir sonraki cezalara neden olabilir. Bu riski tamamen ortadan kaldırmak için, bazıları SEO’ya zaman, çaba ve para yatırmaktan kaçınacaktır, ancak bu her gün yüz binlerce Google yönlendirmesini kaçırmak anlamına gelir.
Ancak sosyal medya yönlendirmelerini, endüstri yayınlarındaki marka sözlerini, influencer pazarlamasını, geleneksel çevrimdışı pazarlamayı ve hatta ağızdan ağıza dikkat etmeyi de düşünmeliyiz.

Biraz daha araştıralım.

SEO’nun geçmişi, bugünü ve geleceği
SEO olmayan bir dünya hayal edin, nerede oluruz? Bu, günümüzde, “Google’a” teriminin Oxford İngilizce Sözlüğü’ne girdiği bir zamanda bile düşünülmesi imkansız bir şey.
1995 yılında internetin sadece iki milyar kullanıcısı vardı , bugün dört milyarın üzerindedir . Bunu daha iyi bir perspektife oturtmak için, Facebook şimdi 1995’teki tüm internetten 15 kat daha büyük .

SEO’nun tarihinde , Archie, VLib ve Veronica gibi arama motorları, arama yapma yeteneği çok az olan veya hiç yeteneği olmayan sanal kütüphanelerdi. .

Sadece web sunucularının endeksleri olarak kabul edildi. Linkler, bu motorlarda sıralama konusunda herhangi bir özkaynağı geçmedi, çünkü herhangi bir sıralama sunmadılar.
Dijital dünya hızla gelişmeye başladı, arama motorları OPIC (sayfa önem kriterleri) puanlarına göre sayfaları sıralamaya başladı. Ve o zaman bile, SEO teknikleri zaten gelişiyordu – anahtar kelimeler önemliydi, ancak ilk pozisyon sıralamasına neden olan ikincil başlık etiketi manipülasyonu gibi keşifler, WebmasterWorld gibi forumlarda Dave Naylor gibi web yöneticileri tarafından ortaya çıktı.

Dijital dünyanın ve SEO’nun nasıl evrimleştiğini anlamak, bugün nasıl çalıştığını anlamanın anahtarıdır. Yüzeyde, SEO basit bir şey gibi görünüyor – arama motoru optimizasyonu – web sitenizin iyi çalıştığından, iyi göründüğünden, birkaç iyi anahtar kelimeye ve birkaç iyi bağlantıya sahip olduğundan emin olmaktan başka ne olabilir?

Gerçekte, dikkate alınması gereken çok şey var – RankBrain, EAT ve BERT, Google’ın son birkaç yılda algoritmalarını tanıttığı ve her şeyi değiştiren birkaç güncellemedir. Arama motorlarının dünyası sürekli gelişiyor ve SEO’nun geleceği parlak görünüyor.
SEO işyerinde daha büyük bir makinenin sadece bir parçasıdır
TikTok, dijital PR, sesli arama ve diğerleri, hatta geleneksel pazarlama, bir endüstri olarak SEO için bir tehdit gibi görünse de, gerçekte, hepsi büyük bir pazarlama makinesindeki çarklardır – ve SEO en büyüklerinden biridir.

Asıl soru şu olmalıdır: “SEO gerçekten 2020’de buna değer mi?”
İnternet gittikçe artan bir hızla büyümeye devam ettikçe, etkili ve verimli çalışan arama motorları giderek daha önemli hale gelmektedir. Kullanıcılar artık her zamankinden daha fazla arama motorlarına ihtiyaç duyuyor. Unutmamak gerekir ki, onların kalbinde, kullanıcıların sorularına en iyi cevabı olabildiğince çabuk bulmalarına yardımcı olacak bir araçtır.

Bazen Google, müşterilerinizi kişisel olarak mağdur ediyor gibi görünse de, kullanıcılarına faydası olmayan spam içerikli sitelerin arama sonuçlarına girme olasılığının düşük olması için algoritmalarını gerçekten geliştiriyorlar.
Geçersiz SEO taktiklerinden kaçının

SEO’nun bir bütün olarak 2020’de öldüğünü düşünmek yerine, onu yeniden şekillendirmemiz gerekiyor. SEO teknikleriniz çalışmıyor gibi görünüyorsa, muhtemelen Google’ın beğenmediği bireysel web sitelerini seçmek için zamana sahip olmamaları ve hiçbir sebeple SERPS’de görünmelerini engellemelerinin bir nedeni vardır.

Gerçekte, tekniklerinizin modası geçmiş olması ve dolayısıyla etkisiz olması daha olasıdır. Aslında, eski teknikler markanıza yardım etmekten daha fazla zarar verebilir.

Anahtar kelime dolu sayfalar üzerinden güçlü ve alakalı içerik düşünün. Tam eşleme bağlantı metni bağlantıları için ücretli olanlar yerine doğal olarak kazanılmış geri bağlantıları hedefleyin. Web sitenizin “sahne arkası” bölümlerinde zaman geçirin – günlük bir kullanıcının asla fark etmeyeceği ancak sitenizi her kullandıklarında faydalarını hissedecekleri teknik SEO .

Arama sonuçlarını görüntülerken tüm Google istediği, kullanıcıların sorgularını gerçekten yanıtlayan ve iyi çalışan bir şeydir – siteniz bunu yaparsa ödülleri toplayacaksınız.
SEO 2020’de zaman ve çabaya değer mi?
Bu büyük sorunun tek bir cevabı var, istatistikler kendileri için konuşuyor – saniyede 40.000’den fazla arama sorgusu ve yılda tahmini 62.19 milyar ziyaretçi ile Google, İnternet’i yöneten devdir. Onsuz veya gerçekten de iyi işleyen başka bir arama motoru olmadan, ihtiyacımız olan içeriği nasıl bulabiliriz?

Buna ek olarak, kullanılabilirlik çok daha önemli hale geliyor.
Google’ın uzun kuyruklu aramaların arkasındaki amacı anlayan ve kullanıcıların teknoloji ile “ sohbet” etmesini sağlayan semantik teknolojisi ve Google Yanıt Kutuları, Google Görseller, Google Haritalar ve Google sayesinde aramalarının yarısından fazlasının sıfır tıklama ile sonuçlandığı son raporları Google’a ait diğer mülkler.

Daha önce hiç bir arama motoru bu kadar iyi yönetmemişti.
SEO tekniklerinin çeşitlendirilmesi ve rafine edilmesi, müşterilere ihtiyaç duyduklarını almak için bir arama motorundan ayrılmaya bile ihtiyaç duymadıkları bir dünyada elde etmenin anahtarıdır.

SEO 2020‘de ölü değil, internet var olduğu sürece SEO hiç ölmeyecek.
 

Arda

administrator
Değerlendirme - 0%
Katılım
2 Yıl 9 Ay 13 Gün
Mesajlar
196
Web site nin hosting inden seo ya kadar her şey hit i etkiliyor o yüzden büyük siteler 100 bin dolar veriyorlar veri merkezine ve günlük 20 milyon görüntülenme alıyorlar :D
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt