Samsun Ucuz oto Rent acar Kiralama

Değerlendirme - 0%
Katılım
2 Yıl 5 Ay 3 Gün
Mesajlar
7
Samsun Ucuz oto Rent acar Kiralama Son yıllarda araç kiralamak geçmişe göre daha revaçta. Bunun en önemli sebebi araba kiralamanın satın almaktan daha avantajlı olması. Araç kiralama fiyatlarının uygunluğu, sadece kullanılan süre için ücret ödenmesi, satın alma sırasında ve sonrasında yapılması gereken pek çok yasal işlemden muafiyet gibi durumlar araç kiralamanın tercih edilmesinde büyük rol oynuyor. Tüm bunlara ek olarak araç kiralama şirketlerinin dönemsel kampanyalı fiyatları ve erken rezervasyon fırsatları da eklenince çok uygun fiyatlara araç kiralanabiliyor.


Türkiye'de araç kiralama oranlarına bakıldığında kendi aracı olanların da sıkça kiralık arabaları tercih ettiğini görmek mümkün. Peki niçin kiralık araçlar tercih ediliyor? Bunun pek çok sebebi var ancak bunlardan en önemlisi, şehirler arası yolculuğa aracı ile değil de uçak, tren ya da otobüs gibi ulaşım araçları ile çıkan kişilerin, zamanını geçireceği şehirde araç kiralama yapması olarak görülebilir. Kısa veya uzun süreli geziler için şehir değiştiren kişiler uygun fiyatlı araç kiralama seçenekleri ile seyahatleri süresinde kiralık araç kullanıyorlar.


Araç Kiralamanın Avantajları​

 • Cebinizden toplu para çıkmadan, çok daha uygun fiyatlara araç sahibi olabilirsiniz.
 • Büyük meblağlara ihtiyaç duymayacağınız için krediye ihtiyaç duymazsınız.
 • Araç satın alırken karşınıza çıkacak yasal uygulamalarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kasko, trafik sigortası, Motorlu Taşıt Vergisi ödemelerini kiralama sözleşmesine dahil ederek zamandan tasarruf edersiniz.
 • Uzun yolculuklarda, kilometre hesabından doğacak değer kaybını dert etmek zorunda kalmazsınız.
 • Herhangi bir arıza durumunda ikame araç ya da rent a car firmalarının anlaşmalı servisleriyle sorununuz kolayca çözebilirsiniz ve yolda kalma riskiyle karşı karşıya kalmazsınız.

Ucuz Araç Kiralama Nasıl Yapılır?​

Türkiye de pek çok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlar arasında detaylı bir araştırma süreci sizi bekliyor. Peki bu araştırmaları yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Araç kiralama fiyatlarında hangi kriterler hayati önem taşıyor?

TELEFON: 0538 355 73 68

Kaliteden ödün Vermeden Uygun Fiyatlı Araçlar Kiralayın​

Kiraladığınız araca daha az ödemek için kalite ve konforunuzdan ödün vermeyin. Aksi takdirde bu sizin için daha pahalıya patlayabilir.
 • Kiralama kriterlerini detaylıca inceleyin. Kriterler arasında sizin için ekstra masraf doğurabilecek maddeleri not alın ve karşılaştırmalarınızı bu kriterleri baz alarak yapın.
 • Sözleşme maddelerinin neleri kapsadığına bakın. Sözleşmede olmayan ve hayati önem taşıyan hizmetler için ekstra ödeme yapmak zorunda olmadığınızdan emin olun.
 • Kiraladığınız aracı nereden teslim alıp nereye teslim edeceğinizin bilgisini mutlaka edinin. örneğin uçak yolculuğunuz sonrasında kiralık araca ihtiyacınız varsa, konumlardan aracınızı teslim alabileceğinizden emin olun. Yoksa araç teslim noktasına ulaşmak için ekstradan harcama yapabilir ve zaman kaybedebilirsiniz.
 • Kasko, yol yardım, bakım - onarım gibi hizmetlerin kiralamaya dahil olup olmadığını kontrol edin.
 • Kiralayacağınız aracın model ve yıl özelliklerini araştırın. Eski model araçları uygun fiyatlı olsa dahi kiralamaktan kaçının. çünkü yaşlı araçlar, yıpranma sebebiyle daha fazla arızalanabilir. Az para ödemek isterken zamanınızı kaybedebilirsiniz. Cebeci Rent a Car araç modellerini inceleyerek fiyatlarını kolayca öğrenebilirsiniz.
 • Kiralama öncesi ve sonrası hizmetler konusunda bilgi edinin.
 • Eğer kiralık aracınız ile şehir dışına çıkacaksanız, bu durumun sözleşmenizi nasıl etkileyeceğiniz araştırın. örneğin, araç kiraladığınız firmanın gideceğiniz şehirde servis, bakım hizmeti bulunmuyor olabilir.
 • Kiralayacağınız aracın yakıt türüne dikkat edin. Yakıtların avantaj ve dezavantajlarını incelediğimiz ‘' Hangisi daha avantajlı: Dizel mi, benzinli mi?'' yazımıza göz atmanızda fayda var. Kiralama bedeline az ödeyip yakıta fazladan para ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Erken rezervasyon fırsatından yararlanmak istiyorsanız, uçak rötar ve iptal durumlarında hizmet alacağınız araç kiralama şirketinin iptal ve değişiklik protokollerini inceleyin. örneğin Cebeci Rent a Car'ın erken rezervasyon fırsatından yararlanarak yaptığınız kiralamalarda, iptal ve değişiklilerde ek ücret talep edilmez. çağrı merkezinden rezervasyon ile tüm işlemleri yapabilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Tüm bu kriterleri göz önüne alarak yapacağınız araştırma sonucunda ihtiyacınız olan marka ve modeldeki aracın fiyatlarını karşılaştırdıktan sonra bütçenize en uygun olan araç kiralamasını yapabilirsiniz.

TELEFON: 0538 355 73 68

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Takip Edin​

Kiralık araç fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Tabii kiralama yapacağınız araç kiralama şirketinin fiyat politikası da yine araç modellerinin fiyatlarını değiştirebilir. Ucuza araba kiralamanın en sağlıklı ve konforlu yolu erken rezervasyon fırsatlarıdır.


Peki erken rezervasyon nedir? Kiralık araca ihtiyaç duyacağınız tarih aralıkları uzak bir tarihteyse, bugünden rezervasyon yaptırarak daha az ödeyebilirsiniz. Cebeci Rent a Car'ın erken rezervasyon fırsatlarını inceleyerek, ister çağrı merkezinden isterseniz de mobil cihazlarınıza yükleyebileceğiniz uygulamalarla size uygun tarihlere erken rezervasyon yapabilirsiniz.


Araç Kiralamada Erken Rezervasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?​

Eğer araç kiralarken erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha az ödemek istiyorsanız, belirlediğiniz tarihlerdeki kiralama fiyatlarını karşılatırmakla yola koyulabilirsiniz. örneğin bayram tatili, özel gün tatilleri gibi durumlarda erken davranmak araç kiralarken de karlı bir davranıştır. özel günlerde şehirden kaçmak isteyen ya da ziyaret amaçlı şehir değiştirmek isteyen pek çok kişi olacağından son anda yapılacak otomobil kiralamaları daha maliyetli olacaktır.


Kiralama yapacağınız tarih belliyse ne kadar öncesinden rezervasyon yaptırırsanız gün başına maliyet düşer. Tarih aralığı ne kadar uzunsa yine gün başına ödeyeceğiniz fiyat da ters orantılı olarak değişecektir. Ancak ucuz araç kiralamada fiyat tek kriter değildir. Rezervasyon yaptırırken bazı noktalara dikkat etmenizi öneririz.


 • Kiralama yapacağınız araç kiralama şirketinin güvenilir olup olmadığına, sözleşme maddelerini yerine getirip getirmediğine dikkat edin. Bununla ilgili araştırma yaparak doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. örneğin; Cebeci Rent a Car'ın sosyal medya adreslerinden gerçek müşteri deneyimlerine ulaşabilirsiniz.
 • Rezervasyon yaptıracağınız tarihlerde aracı kullanacağınız şehrin hava durumunu ve mevsim şartlarını göz önünde bulundurun. Eğer şehirde kar yağışı bekleniyorsa, kiralayacağınız araçta kar lastiği takılı olduğundan emin olun. Değilse sözleşme maddelerinde bu hizmetin bulunup bulunmadığını öğrenin. Yine aynı şekilde yağış nedeniyle yolda kalma durumunda kalırsanız kiralama şartlarında yol yardım hizmetinin olup olmadığını öğrenin.
 • Rezervasyon yaptırmadan önce, kiralama şirketinin araç kiralama öncesi ve sonrasında vereceği hizmetler hakkında detaylı bilgi isteyin. Kiralama yapacağınız araç gerekli bakım ve kontrollerden geçmiyorsa kiralama yapmamanızı tavsiye ederiz. Cebeci Rent a Car uygun fiyatlı kiralama hizmeti sunarken kiralama öncesi bakım ve onarımı eksiksiz yerine getirir.
Tüm bu ipuçları ve bilgiler ışığında yapacağınız araç kiralamalarında, gün başına daha az ödeme yapabilirsiniz. Eğer bir seyahat planınız varsa Cebeci Rent a Car'ın erken rezervasyon fırsatları ve kampanyalarını incelemeden karar vermeyin. Kaliteyi, uygun fiyatla buluşturan araç kiralama fırsatını kaçırmayın.
TELEFON: 0538 355 73 68
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt