Rehberden Silinen Kişi WhatsApp’dan Nasıl Silinir?

Arda

Marshall Of Soviet Union
administrator
Katılım
29 Eyl 2021
Mesajlar
193
Rehberden Silinen Kişi WhatsApp’dan Nasıl Silinir.png

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için kullanıma sunulmuş, farklı mobil ve masaüstü işletim sistemleri arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. İnternet bağlantısı ile WhatsApp kullanıcıları birbirlerine video, fotoğraf, sesli ya da yazılı mesaj gönderebiliyorlar. WhatsApp Ocak 2010’da ABD’nin Kaliforniya eyaletine kurulmuştur.

WhatsApp, uçtan uca şifreleme teknolojisi sayesinde başka bir kullanıcı ile paylaştığınız her türlü sesli ve yazılı veriyi tamamen koruma altına almaktadır. Bu nedenden dolayı da insanların ve büyük şirketlerin tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir.
WhatsApp, masaüstü kullanıcıları içinde Windows ve macOS işletim sistemlerine destek sunarak uygulamasını yayımladı. Ayrıca WhatsApp Web tarayıcı üzerinden de kullanılabilmektedir.

WhatsApp Ücretli mi?​

WhatsApp, kullanımı tamamen ücretsiz olan bir uygulamadır. Uygulama çalıştığı tüm platformlarda herhangi bir reklam içermeden son kullanıcıya ulaşmaktadır. WhatsApp uzun yıllardır ücretsiz olarak sunuluyor. WhatsApp Meta tarafından satın alındıktan sonra insanların ücretli olacağı konusunda endişeleri olsa da günümüzde Meta’da WhatsApp’ı hala ücretsiz olarak kullanıma sunuyor.

WhatsApp hangi şirketin?​

WhatsApp Inc.’e ait olan şirketin üst kuruluşu Meta, Inc. olarak karşımıza çıkmaktadır. Meta Facebook, Instagram ve Messenger gibi dünyanın en popüler platformlarına sahip olan şirkettir. Mark Zuckerberg başkanlığındaki Meta 19 Şubat 2014’de 19 milyar dolara satın almıştır.

Rehberinize kaydettiğiniz kişiler otomatik olarak WhatsApp kişiler sekmesine çıkmakta. Ancak bazı kullanıcılar rehberinden sildiği kişilerin halen WhatsApp kişiler sekmesinde yer aldığını söylemekteler. Rehberde silinen kişi halen WhatsApp'ta görünüyor sorunu o kadar da büyütülecek bir sorun değil ve çözüm yöntemleri bulunmakta.

Rehberden Sildiğim Kişiyi WhatsApp’ta Nasıl Silebilirim?​

  • Telefonunuzun rehber kısmına giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan 3 noktalı menü butonuna tıklayın.
  • Açılacak olan menüden Rehber Ayarlarına giriş yapın.
  • Görünecek kişiler menüsünden "Tüm kişiler" seçeneğini seçin.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasına geçiş yapın.
  • WhatsApp uygulamasında kişiler
  • Sağ üst köşede yer alan 3 noktalı menü butonuna dokununuz.
  • Açılacak olan küçük penceredeki ekranda "Yenile" seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerin ardından Rehberden sildiğiniz kişiyi WhatsApp uygulamasından da silmiş olacaksınız. Bu işlemleri her rehberden sildiğiniz kişi için yapabilirsiniz :)
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt