Duyuru Plesk ‘ten cPanel ‘e nasıl geçilir?

İbrahim Sarac

kurumsal
Ticaret - 100%
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
258

Plesk ‘ten cPanel ‘e nasıl geçilir?​

plex-vs-cpanel.jpg

Bu kılavuz, bir Plesk sunucusundan cPanel’e geçmek için WHM’deki taşıma araçlarının nasıl kullanılacağını açıklayacaktır.

Ön koşullar​

Öncelikle, kaynak sunucudaki herhangi bir etki alanı için IP adreslerini paylaşılan IP adresleri olarak yapılandırmanız gerekecektir. Ayrıca, kaynak sunucudaki Plesk’te iletilen herhangi bir etki alanını fiziksel barındırma hesaplarına değiştirmeniz gerekecektir.
Bunu yapmak için, aşağıdaki komutu root kullanıcısı olarak çalıştırabilirsiniz:
/ usr / local / psa / bin / domain --update example.com -hst_type phys -login "örnek" -hosting true -ip 127.0.0.1 -passwd "password"

Değiştir example.com alan adı güncellenmektedir ile değiştirin örnek size, thew yeni hesap başvurusunda değiştirmek istediğiniz kullanıcı adıyla 127.0.0.1 adresinden hesabın atamak ve değiştirmek istediğiniz IP adresi ile şifreyi başvurmak için bir şifre ile yeni hesap.
WHM Transfer Aracı
CPanel aktarım aşağıdaki sayfada görüntüleyebilirsiniz:
Bir geçişi başlatmak üzere transfer aracına erişmek için, cPanel sunucunuz için WHM panelinde aşağıdaki menüye gidin: WHM >> Ana Sayfa >> Transferler >> Transfer Aracı.
Aşağıdaki Uzak Sunucu Bilgilerini girmeniz istenecektir .
  • Uzak Sunucu Adresi: Kaynak sunucunun IP adresini girin
  • Uzak SSH Bağlantı Noktası: 22
  • Oturum Açma: Kök
  • Kimlik Doğrulama Yöntemini Seçin : Kaynak sunucuda SSH anahtarlarını yapılandırmadıysanız SSH’yi seçin
  • Kök Parola: Kaynak sunucu için kök parolasını girin
Taşıma işlemini başlatmak ve kaynak sunucudaki hesapların bir listesini görüntülemek için Hesap Listesini Al’ı seçin .
CPanel sunucunuza taşımak istediğiniz her Plesk hesabının yanındaki onay kutusunu seçin ve verilerin geçişini başlatmak için Kopyala’yı seçin .
Bir kez transferi ve geri yükleme ilerleme çubukları% 100 ulaşır, göç tamamlanmış olmalıdır. Seçilen hesapların taşınmış olup olmadığını kontrol etmek için WHM’deki Hesapları listele menüsünü kontrol edebilirsiniz .
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt