Massaka Kimdir ? Kaç Yaşında ? Nerelidir ?

DAMAR

Üye
Ticaret - 100%
Katılım
5 Şub 2021
Mesajlar
184
25 Ekim 1985 Almanya/Kreuzberg doğumlu, Massaka mahlaslı, asıl adı Atilla Murat İlhan olan rapçi.

Aslen Trabzonlu olmasına rağmen şu an hala Almanya’da yaşamaktadır. Massaka’nın rap ile tanışıklığının belirli bir tarihi olmasa da Almanya’da yaşadığı dönemde Kreuzberg gibi Türk gettolarının olduğu yerlerde rap müziğin çok yaygın olması sayesinde rap ile tanıştığı düşünülebilir. Küçüklüğünden beri gurbet elde ırkçılığın ve ayrımcılığın pençesinde büyüyen Massaka, hem kendisini hem de aynı zulümden mustarip vatandaşlarıyla 36 Boyz adlı bir çete kurdular. Bu çetede şu an piyasada kendisiyle çok dalga geçilse de bu kültür için çok çalışmış olan Killa Hakan, çetenin adının yaratıcısı olan ve Berlin’e rap müziği getiren ilk rapçilerden biri olan Maxim, şu an milli boksör olan Muzaffer Tosun ve onun abisi Sinan Tosun bu çetenin üyelerinden sadece birkaçıdır.

En iyi ve güçlü dönemlerinde 350’den fazla üyesi bulunan bu çete, o dönemde vatandaşlarını öldüren Neo-Nazilere kafa tutmuş ve ırkçılık cinayetlerini azaltmayı başarmışlardır. Döneminin Almanya hükümetinin çıkardığı “Kiezläufer” kanunuyla dağılan bu çetenin esintileri hala Almanya/Kreuzberg’de devam etmektedir. Massaka bu 36 Boyz dönemlerinden sonra rap piyasasına atılmıştır. Bu dönemde Monstar 361 ile yollarına devam etme kararı almışlardı. İkisi bir gruptu ve adları Massakaydı. Ölüm anlamına gelen bu isimle piyasaya beraber giren bu ikili, daha sonra ayrılmalarıyla Murat İlhan yoluna “Massaka” ile devam etmiştir. Ayrılmadan önceki dönemde Karanlık ve Blubeton adlı iki albüm, “Sansar Salvo” ile “Eşkıya” adlı bir single yapmıştır. BluBeton, ikilinin tanınmasında çok büyük rol oynamıştır. Sanatçının tüm mp3 çalışmalarını yandaki link aracılığıyla indirebilirsiniz.

Şu an tek başına yola devam eden Massaka, 12 yıl önce ilk parçası yayınlanan ve o dönem çok büyük ses getiren “Katliam” adlı parçayı Ceza, Killa Hakan ve Gekko ile paylaştı. 2020 yılında büyük ses getirdi. Son dönemde de aynı isimle fakat farklı kişilerle seriye devam eden Massaka, şu an “Katliam 4” için çalışıyor.

Her hafta bir ismi açıklanan Katliam 4’ün şu anki kadrosu su şekilde:
- Massaka
- Hidra
- Anıl Piyancı


- Cash Flow
- Eypio
- Tepki
- Tankurt Manas
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt