İnternetten kolay yoldan para kazanmak mümkün mü?

Arda

Marshall Of Rockfeller
administrator
Ticaret - 0%
Katılım
2 Yıl 4 Ay 26 Gün
Mesajlar
196
İnternetten kolay yoldan para kazanmak mümkün mü.png

Kolay yoldan para kazanmak mümkün mü? İnternet siteleri, youtube kanalları, film siteleri, yazarlar v.s. bütün bu içerik üreticileri internet aracılığıyla kolay bir şekilde para kazanıyorlar mı? İnternetten para kazanmak diye bir şey gerçekten var mı? İnternette çalışanlar ne kadar kazanıyor gelin birlikte cevap arayalım...

İnternetten para kazanmanın gerçekten zor bir iş olduğunu baştan belirteyim... İnternet işlerinin çok zaman istemesi, çok fazla rakip olması, sektörlerin neredeyse tamamının yatırım gerektirmesi, her gün ilgilenmek gerekmesi gibi nedenlerle internetten para kazanmak kolay değil. Ama bu işi kolay hale getirmenin yolları da var.

İnternette Yaptığınız İşi Sevmek​

Benim gibi bir site yöneticisisiniz diyelim... Bir film siteniz var. Gerçekten emek verip gayret ederseniz para kazandıracağını biliyorsunuz. Fakat düzenli olarak film eklemek, filmlere açıklama girmek, filmler için ilgi çekici afiş bulmak, internet ortamına yüklemek, filme altyazı eklemek gibi çeşitli işler size angarya olarak geliyorsa, kendinizi zorlayarak bilgisayarın başına geçip içerik üretiyorsanız bu işin uzun sürmeyeceğini ve verdiğiniz emeklerin de boşa olacağını söylemeliyim. Kısaca yaptığınız iş her neyse onu sevmelisiniz. Sitenize film eklerken bundan keyif almalısınız ki işinizi uzun süreli yapabilesiniz. Bu şekilde severek yapılan işlerden internette mutlaka para kazanırsınız. Kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum, yayımladığım blog sitelerinden mutlaka ama mutlaka para kazandım hatta büyük şirketlerle bile ortaklıklarım oldu. Disiplin ve sabır sahibi olun ve işinizi sevin. İnternet üzerinden çok para kazanacaksınız!

Yapacağınız İşi Önceden Planlayın​

Bir Youtuber olmaya karar verdiniz diyelim. İşe başlamadan önce ön araştırma yapmanız gerek. Bu işi yapan kişiler neler üretiyor, başarıyı yakalamaları ne kadar süre alıyor, kimlerle çalışıyorlar ve hangi alandaki şirketlerle ortaklıklar kuruyorlar, içeriklerini nasıl kaliteli şekilde üretiyorlar, hangi yardımcı araçları kullanarak videoları düzenliyorlar, hangi içerikler insanların daha çok ilgisini çekiyor gibi soruların tamamını bir yere not alın ve cevaplarını aramaya başlayın. Özellikle tavsiye etmek istediğim iki şey var. İlk olarak kesinlikle yabancı kanalların yaptığı işlere bakın. Çünkü daha önceden yapılmış ve tutmuş bir fikir mutlaka burada da tutacaktır. (Çok absürt bir şey değilse). Diğeriyse partner şirketi edinin. Partner şirketler size çapraz promosyon gibi imkanlar sunarak kısa sürede youtubedan para kazanmanızı sağlayabilir.

Disiplin, Sabır ve Süreklilik​

Yukarıda saydığım bu üç kriter her ne iş yapıyorsanız yapın geçerli olacaktır. Türk milleti tez canlı ve sabırsız bir millet. Bu yüzden çoğu proje daha birkaç ayını doldurmadan rafa kaldırılıyor, üstelik kazandırmadığı bile kesinleşmeden! Hatta ortaklarınızla çıktığınız yolda birkaç ayın sonunda hemen birinin veya birkaçının "bu işten ekmek yiyemeyiz" diyerek bıraktığına şahit olabilirsiniz. Eğer bir işe giriştiyseniz ve o işte kararlıysanız, buna da güveniyorsanız asla pes etmeyin. Çünkü eninde sonunda para kazanacaksınız.

Hani Kolay Yoldan Kazanacaktık?​

İnternetten para kazanmanın zor olduğunu baştan söylemiştim... Yukarıda belirttiklerimi yerine getirirseniz mutlaka kazanırsınız ve geçmişte yaşadığınız tüm o zorluklar silinip gider. Geriye sadece bilgisayarın başına oturup "bugün ne kadar kazanmışım" diye adsense paneline bakmak kalır.

İşler zamanla kolaylaşıyor çünkü eksik tüm taşlar yerli yerine oturuyor. Zamanla sosyal medyadaki hesaplarınızdaki takipçileriniz artıyor, keşfedilme oranınız artıyor, ortaklık teklifleri çoğalıyor yani her şey sizin açınızdan iyi yönde gelişiyor. İlk günlerde yaşadığınız zorlukların neredeyse hiçbirini artık yaşamaz oluyorsunuz. İşte o zaman internetten kolay para kazanmanın mümkün olduğunu anlıyorsunuz!

Hepinize bol kazançlar!
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt