Instagram'dan Para Kazanmanın Yolları

Arda

Marshall Of Rockfeller
administrator
Ticaret - 0%
Katılım
29 Eyl 2021
Mesajlar
195
Instagram'dan Para Kazanmanın Yolları.jpg
Instagram'dan para kazanmak ister misiniz? Bunun birçok yolu var. Eğer internetten para kazanmayı kafaya koyduysanız yolunuz Instagram'dan geçmelidir. Çünkü Instagram Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı bulunan en aktif fotoğraf paylaşım sitesidir. Instagram'da geniş bir kitleye sahipseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram ilk zamanlarında yalnızca video ve fotoğrafların paylaşıldığı ve sınırlı sayıda kitleye hitap eden bir uygulamayken günümüzde hemen hemen her ünlünün bir hesabının olduğu ve birçok kendisiyle alakalı içeriği yayınlanabildiği bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Hal böyle olunca bütün reklam verenler de buraya akın ettiler. Çünkü yalnızca bir fotoğraf ve video üzerinden yüzbinlerce insana ulaşabilmek mümkündü.

Takip ettiğiniz ünlülerin paylaştığı fotoğrafları dikkatli inceliyor musunuz? Fotoğrafların genellikle az dikkat çeken ama net şekilde görülebilen kısımlarında kullandıkları telefon, içtikleri içecek veya giydikleri kıyafet markası görünür. Instagram'daki ünlü kişiler "anlık bunu yapıyorum" diye söylerken aslında amacı oradaki bir ürünü göstermek oluyor. Bunu yapmalarını isteyenler tabii ki o ürünün sahipleridir. Ürünlerinin bir ünlü tarafından kullanılıyor olması insanlara cazip gelir ve ürünün daha çok tercih edilmesini sağlar. Bir markette gittiğinizde benzer bir ürün için iki marka arasında kalırsanız sosyal medyada veya televizyonda en fazla hangisini gördüyseniz onu tercih edersiniz.

Sizin Instagram'dan para kazanmak için ünlü olmanıza gerek yok. Yukarıdaki örneği sadece "geniş kitlelere hitap etmeniz" gerektiğini bilmeniz için yazdım. Yani ünlü olmayan ama takipçi sayısı fazla olan bir hesapla da internetten para kazanmak mümkündür.

Hesabınızı büyütmek için ajanslarla anlaşabilirsiniz. Tabii bunun için bir miktar bütçe ayırmanız gerekiyor. Ajanslar hesabını çapraz promosyon gibi yöntemlerle büyüterek ileride bu hesaplardan para kazanmanızı sağlayabilir. Eğer bütçeniz yoksa biraz yaratıcı olmalısınız. İnsanların ilgisini çekecek komik, ilginç video ve fotoğrafları paylaşarak takipçi kazanabilirsiniz.

Kadınlar bu konuda daha avantajlı. Takipçi bulmakta zorlanmayan profiller yaratabilir ve bu profiller üzerinden satış yaparak yada reklam satarak para kazanabilirler. Pazarlaması yapılan bir ürünün tanınan ve sevilen bir Instagram kullanıcısı tarafından incelenmesi sükse yaratabilir. Burada hem marka kazanacak hem de Instagram hesabının sahibi kazanacaktır. Makyaj, moda gibi kadınları daha çok ilgilendiren meselelere yönelik paylaşımları inceleyin. Orada gösterilen ürünler genellikle hesap sahibi tarafından alınan ürünler değil, firmalar tarafından incelenmek üzere gönderilmiş ürünlerdir.

Instagram'dan para kazanmak için en etkili bana kalırsa hesap açıp ardından satışını yapmak. Cinsiyet fark etmeksizin insanlar piyasada Instagram hesabı arıyorlar.. Kimisi yukarıda belirttiğimiz gibi satış ve reklam için kimisi de güvenmediği erkek - kız arkadaşını test etmek için. Sebep ne olursa olsun birkaç bin takipçiye sahip Instagram hesaplarınızı bile satışa çıkarabilir ve bu hesaplardan para kazanabilirsiniz.

Bir diğer Instagram para kazanma yolu ise bizzat satışını yaptığınız bir ürünü Instagram'dan pazarlamaktır. Eğer pazarlamasını ve satışını yapabileceğiniz bir ürün elinizde yoksa bile satış için ortaklık kurarak kâr payı elde edebilirsiniz. Sattığınız her üründen gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntemde satışı yapılacak ürüne dair bir hesap açılır ve devamlı ürünün görselleriyle videoları yayınlanır. Bu video ve fotoğraflar güncel hashtagler kullanılarak olabildiğince fazla kişiye ulaştırılır. Burada fazla kişiye ulaşmak için güncel olayları takip etmek önemli. Örneğin bir futbol maçına yada güncel bir habere yönelik hashtagler kullanarak ürünlerinizi insanlara gösterebilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraf ve videolara iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın.

Sizlerle birlikte Instagram'dan nasıl para kazanılır öğrenmiş olduk. Instagram'dan para kazanmakla ilgili sorularınızı yorum formundan yada iletişim sayfasından iletebilirsiniz.

Bol kazançlar!
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt