Hurda olarak aldıkları Murat 124'ü iki yılda tamamen yenilediler

Ticaret - 0%
Katılım
28 Kas 2020
Mesajlar
214
Hurda olarak aldıkları Murat 124'ü iki yılda tamamen yenilediler

İzmir'de iki arkadaş, 10 bin lira verip hurdadan aldıkları 1975 model Murat 124 marka aracı iki yıl sonunda herkesin dikkatini çeker hale getirdi. Hurda halinden lüks araca dönen araç şimdi 130 bin liraya alıcısını bekliyor.

l4HTJrU9XEW3tRgrV8K7qA.jpg

İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan özel sektör çalışanı Emre Koyuncu ve uzun yıllardır kaportacılık yapan Doğan Karagöz adlı iki arkadaş, 2018 yılında 1975 model Murat 124 marka aracı hurdadan 10 bin lira vererek satın aldı.
Fzl_cRarO0mPikJH19VUzw.jpg

Pandemi dönemindeki boş zamanlarını değerlendirip aracın sil baştan tüm parçalarını değiştiren ikili, 2 seneden fazla bir zamanda aracı tamamen yeniledi. El emeği ile otomobilin tüm parçalarını orijinal parçalar ile yenileyen Koyuncu ve Karagöz, uzun zamandır garajda tuttukları ve gözleri gibi baktıkları araçlarını satmaya karar verdi. Hurda halinden lüks araca dönen araç şimdi 130 bin liraya alıcısını bekliyor.
V2v55134Lkinc8ir7IgcfA.jpg

Hurda fiyatına satın aldıkları aracı el emeği göz nuru ile restore ettiklerini söyleyen Emre Koyuncu, araca 100 bin lira veren olduğunu; ancak fiyatı kabul etmediklerini söyledi.
gOnmcsZ2WkGqZZvkSUvYeg.jpg

bfLAhYo5ZUCws18q6WTwiw.jpg

Koyuncu, "Çocukluğumuzdan beri eski arabalara bir merakımız vardı. Pandemi döneminde bir boşluğumuz oldu ve çocukluk arkadaşım olan kaportacı dostumla birlikte bu araçla ilgilenmek istedik. Araç hurdayken, hurda fiyatına bu aracı aldık ve tepeden tırnağa restorasyon yaptık.
-pVNHhgJ5kq1RQPImPiVxw.jpg

Önce tüm eski parçalarını soyup kuru kasa haline getirdik; ardından da orijinaline sadık kalarak bütün parçalarını yeni olarak temin ettik ve bu hale getirdik. Araca çok fazla merak var. Sürekli aracı satmayı düşünüp düşünmediğimizi, ne kadar fiyat istediğimizi soranlar oldu. Biz de bir fiyat belirledik kendi el emeğimizi de hesaba katarak ve 130 bin liradan satışa sunduk. 100 bin liraya kadar verenler oldu; ama fiyatı kabul etmedik" dedi.
qHAJ-B0fGEOqkQN44ZMNMg.jpg

Aracı görenlerin yanına geldiklerini ve sürekli araç hakkında bilgi almak istediğin söyleyen kaporta ustası Doğan Karagöz ise 2 seneden fazla bir zamandır aracın restorasyonuyla uğraştıklarını, aracın gittiği her yerde ilgi odağı olduğunu belirtti.
DDULNQuPy0m7CXBx6biCcQ.jpg

Karagöz, "Otomobili bu hale getirmek 2 seneden fazla zamanımızı aldı. Hurdalıktan aldığımız aracı ele emeği ile bu hale getirdik. Daha sonra evraklarını tamamladık ve muayeneye götürdük.
Em13WPvRakmyuomLLR9shw.jpg

Muayene istasyonundan içeri girdiğimizde adeta ortalık karıştı ve herkes arabaya doğru koşturdu. Gittiği her yerde ilgi odağı oldu aracımız. Bizim dededen beri mesleğimiz kaportacılık olduğu için restorasyonu ile ben ilgilendim. 1975 model olan aracımıza 130 bin lira gibi bir fiyat biçtik. Tepki gösterenler de oldu elbette ama sonuçta 2 seneden fazla bu araç için emek verdik, atıl durumda olan otomobili bu hale getirdik ve el emeği göz nurumuz oldu" sözlerine yer verdi.
EMVed9Xn40OXhaWqucCq4Q.jpg

37-JBJQku0qcG4F9TlMOJA.jpg

YlRkJ8r2S0CxSyn9eCTdJA.jpg
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt