Google’De Aramalar’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin 10 İpucu

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
Google’De Aramalar’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin 10 İpucu Güzel bir şekilde oluşturulmuş bir web siteniz veya çarpıcı bir portföyünüz varsa, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda eksiklerinizi tamamlarsanız bu iş çok da zor değil.

Mesele şu ki, Google, Yahoo ve Bing, site haritaları, alt etiketler ve anahtar kelimeler gibi şeylere geldiğinde son derece objektiftir. Önemli olan Tek Şey SEO gelişimi için nasıl bir anlayış yürüttüğünüz dür.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?
SEO web sitenize arama, motorlarında organik veya algoritma arama sonuçları üzerinden Google, Yahoo ve Bing gibi Bazı arama motorları tarafın’dan biçilmiş puanın bir sonucudur. Arama sonuçlarında bir web sitesi ne kadar yüksek olursa, Olsun sayfanın arama motorundan alacağı ziyaretçi sayısı o kadar Da yüksek olur.

Google Arama motorları tarafından sunulan ücretli düzenleri göndermeden sıralama sayfalarınızı geliştirmek için çeşitli yöntemler vardır.

Google’De Aramalar’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin 10 İpucu Aşağıda listelenen ipucunun biz kesinlikle hayati olduğuna inanıyoruz!

1. Sayfa Başlıkların Önemi
Başlık etiketi, arama motorları tarafından arama sonuçlarında bir sayfayı görüntülemek için veya tarayıcının üst kısmında görünmek için kullanılır. Bu etiketler, arama ağlarına ve kullanıcılarına sayfanızın ne hakkın’da olduğunu Sunar.

Google, başlık etiketlerinde yalnızca 60-70 karakter arasında kelime görüntülenmesine izin verir. Bu nedenle açıklamaları kısa Ve çekici alakalı tutmaktır.

2. Anahtar Kelimeler Önemi
Anahtar kelimeler sitenizi sıralamada belki de en önemlisi SEO taktiklerinden biridir. Kullandığınız anahtar kelimeleri, birisinin sunduğunuz belirli hizmet veya ürün hakkında nasıl bilgi aradığını hesaba katmak açısından çok yararlıdır.

Ancak, özellikle bu sitenizin spam olarak işaretlenmesine yol açabileceğinden ilgisizse, gülünç miktarda anahtar kelime eklemediğiniz den emin olmalısınız. Arama motoru örümcekleri Google anahtar kelime spam’ını yakalamak için programlanmıştır.

3. Alt Etiketler Önemi
Sitenizde sahip olduğunuz her resim ve video, alt başlığına açıklayıcı kelimeler ekleyebilirsiniz. Bunları alternatif metin açıklamaları olarak da bilinir. Bu açıklamaları, arama motorlarının, resim ve video da ki açıklamalarınızda bulunan anahtar kelimeleri ve sitenin her zaman ki metnini kullanarak sayfanızı bulmasına Yardımcı Olur. Bu nedenle, sitenizin bulunduğu fırsatları arttırır, bu da sonuç olarak sayfanızı sıralamasını yükseltir ön sıralara çıkmasına Yardımcı olur.

4. Site haritaları Önemi
Bir site haritası, özellikle listeleme ve siteniz’deki tüm diğer büyük sayfalara bağlantılar oluşturarak bir sayfa arama konusun’da Google Arama örümceklerine hızlı bir şekilde sayfayı bulmak için izin verirler. Bu nedenlerle her sayfa hem Google örümcekleri hem de kullanıcılar için bulmak açısında daha kolaydır Olabilmektedir. Ve önemli ölçüde de daha az tıklama ile ulaşılabilir olmalıdır.

5. Mobil Site
2020’de mobil cihazlardan gelen Tüm organik trafiğin yaklaşık %60’nın, mobil dostu bir arayüze sahip Olmakla web sitelerinin Google aramaların’da daha yüksek olacağı söyleniyor.

Sonuçta Google en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak İçin çalışıyor. Bu yüzden siteniz deki kullanıcı deneyimi ne kadar iyi olursa olsun, Google’de o kadar iyi bir sıralamayı Yakalamış olacaksınız.6. Flaş kullanmayın
Bir çok yeni işletmeyi başlatmak kolaydır ve oldukça ucuz olduğu gibi Flash kullanarak sitelerini çalıştırmak isterler. Bununla birlikte Google her zaman Flash sitelerini daha düşük sıralar Sokar ve daha sonra alternatif platformlarda çalışan siteleri sıralara Sokar. Flash tabanlı bir siteyi WordPress’e değiştirmek ise arama motoru Sıranızı büyük ölçüde artıracaktır.

7. İçeriği Düzenli Olarak Güncelle
Eminim bu, yine de düzenli olarak yapacağınız bir şeydir, ama öyle olmasa bile, mutlak bir zorunluluktur! Düzenli olarak güncellenen içerikle, bir sitenin alaka düzeyinin en iyi göstergelerinden biri olarak görülüyor. İçeriğinizi taze tuttuğunuz dan emin olun.

8. URL yapısı
Google Bir URL’NİN arama motorunun bir sayfa sıralamasını belirlemek için kullandığı ilk adımlar’dan olmaktadır. bu nedenle örümceklerin aramasını kolaylaştırmak için hayati önem taşırlar. Bu, URL’leri kısa tutarak kullanıcı deneyimini de geliştirerek, bunları sayfanın konusu’da ve anahtar kelimeleriyle alakalı tutarak ve URL’lerin site sayfalarını Kategorilere ayırmasına yardımcı olmasını sağlayarak yapılabilir Büyük Ölçüde Size fayda Sağlar.

9. Doğal Bağlantıları Büyütün
Google’ın algoritmasın’da ki bir diğer önemli sıralama faktörü’de sitenize organik ve kaliteli gelen bağlantıların sayısıdır. Bu Google’ın sitenizin güvenilirliğini ve alaka düzeyini üçüncü şahıslar tarafından kaç kez önerildiği sonucu kısmen sıraladığı için önemli bir faktör olarak rol oynamaktadır. Bu nedenle bu bağlantıların Ne kadar çok olması O kadar iyi önem Taşır.

10. İlerlemenizi izleyin
Alexa ve Google Araç Çubuğu gibi araçlar aracılığıyla sayfa sıralamasınıza Her Gün Göz atabilirsiniz Google chrome Kullananlar Google chrome Mağazasında Bulunan Alexa Traffic Rank eklentisini Ekleyebilir.

Bunun üzerine, ziyaretçilerinizin sitenize nasıl geldiğini ve oraya ulaşmak için kullandıkları arama terimlerini görebilmeniz için yönlendiren günlüğünü kontrol etmelisiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt