Google Algoritması Nedir?

Zor Çocuk

Moderatör
Değerlendirme - 100%
Katılım
4 Yıl 14 Gün
Mesajlar
884
Google Algoritması Nedir? anlamak , arama motoru optimizasyonunun gücüne hakim olmak ve arama motorlarında iyi sıralanabilmek için önemlidir. Bu makale, Google Algoritmasının temellerini ve internet üzerindeki etkilerini kavramanıza yardımcı olacaktır.

Nasıl çalışır
Google ilk günlerinde azalan veya artan bir işlev kullandı. Bugün hala çalışan eski bir sistemdi, ama asla iyi yakalanmadı ve şimdi kullanılmıyor. Temel olarak, Google Algoritması, web sayfasının arama terimiyle alaka düzeyine göre çalışır.

Alaka düzeyi, sayfa içeriğinde görünen alakalı kelime veya kelime öbeklerinin sayısına göre hesaplanır. Bir sayfa, bir kullanıcı tarafından kullanılan belirli bir kelime öbeği veya kelime içeriyorsa alakalı olarak kabul edilir.

Örneğin, “gitar çalmayı öğrenin” olacaktır. Bu özel ifadeyi içeren bir sayfa, web üzerinde tam ifadeyi aradığı için “gitar çalma” terimini arayan bir kullanıcıyla alakalı olacaktır.

Aynı anahtar kelimeye sahip birçok benzer sayfa olması durumunda, alaka düzeyinin benzer sayfa sayısına oranı nedeniyle sayfa daha üst sıralarda yer alır. Anahtar kelime öbeği de mümkün olduğunca sık kullanılmalıdır.

Google o zamandan beri daha karmaşık bir sisteme dönüşmüş olsa da, algoritmalarının çoğu açıklanacak kadar basittir. Yapmak istediğiniz şey, bir sayfanın bir web sitesinin veya sayfanın alaka düzeyini nasıl etkilediğini belirlemektir. Çoğunun bir etkisi olmamakla birlikte, bazıları sıralama faktörleri olarak görülebilir.

Ayrıca, sayfa sıralamasının dikkate alınması gereken faktörlerden biri olarak görülebileceğini unutmayın. Sayfa sıralaması, belirli bir sayfadaki bağlantı sayısı gibi çeşitli metriklere dayanır. Sayfalarınız yeterince “alakalı” ise, bu sayfa sırasını belirlemede bir faktör olarak görülebilir.
Bir sayfanın alakalı olup olmadığını değerlendirirken sayfanın içeriğine bakmak önemlidir. Kullanıcı farklı bir perspektife maruz kalırsa sayfanın alakalı olduğu kabul edilir.

Diğer sayfalarda net olmayan bir şeyi açıklayan bir web sayfası, kullanıcının daha etkili bir şekilde anlamasına yardımcı olabilir.

Son olarak, Google Algoritması hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, devam etmekte olan sürekli bir çalışma olmasıdır. Zaman içinde alaka düzeyini artırmak için yeni yöntemler test edilmiş ve uygulanmıştır. Alaka düzeyi sabit kalan ve arama anahtar kelimesi tarafından tanımlanabilen bir şeydir.

Eşsiz ve değerli bir hizmet sunduğunuz sürece, belirli bir web sitesinin diğerinden daha iyi bir sıralamaya sahip olması beklenebilir. Google Algoritması bir gecede değiştirilemez, bu nedenle bir sayfanın bir sitenin sıralamasını nasıl değiştirebileceğini değerlendirirken bunu aklınızda bulundurun.

Google Algoritmasının, bir web sitesinin “kötü rap” almasına neden olabilecek birkaç kuralı vardır. Kurallara uyamazsanız, devam etmek ve SEO ve sıralamaya daha eksiksiz bir yaklaşım sunan bir hizmet bulmak en iyisi olabilir.

Başarılı bir çevrimiçi işletme oluşturmak istiyorsanız Google Algoritmasını anlamak faydalı olacaktır. Bilgi Güçtür.

Google’da Kullanılacak En İyi Anahtar Kelimeler
Google Algoritması tüm arama motorlarını etkiledi, ancak özellikle Google’dan etkilendi. Google Algoritması, yinelenen içeriği, spam ve düşük kaliteli web sitelerini ve haksız avantaj elde etmeye çalışan web sitelerini filtreleyerek kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, Google’daki bir anahtar kelimeyi veya diğer arama motorlarını iyi sıralamak istiyorsanız, web sitenizin Google’ın en iyi uygulamalarını izlediğinden emin olmalısınız.

Her şeyden önce, Google’ın web sitenizi iyi sıralaması için anahtar kelime yoğunluğu son derece önemlidir. Anahtar kelime yoğunluğu, bir anahtar kelimenin içeriğinizde görünme sayısıdır ve bir web sitesinin sahip olması için önemli bir kalitedir. Genel olarak, anahtar kelime yoğunluğu ne kadar yüksek olursa siteniz o kadar iyi olur. Ancak Google, belirli anahtar kelime öbeklerinin diğerlerinden daha iyi olduğunu belirlemiştir.

İçeriğinizde anahtar kelimeler kullanmak, biraz kapalı olsalar bile, arama motoru optimizasyonunun önemli bir parçasıdır. Tek bir konu hakkında mümkün olduğunca çok kelime yazmalı ve bir temaya bağlı kalmalısınız. Tek bir konuda 200’den fazla makale oluşturmak kesinlikle önerilmez.

Ayrıca, arama motorlarının içeriğinizi kolayca bulabilmesi için web sitenizin her sayfasında bir site haritası oluşturduğunuzdan emin olun.

Google’da iyi sıralama yaparken hatırlanması gereken birkaç başka şey daha var.
Örneğin, çok fazla anahtar kelime kullandığınız için cezalandırılmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, çok sayıda sorguda kullanılmayacak daha az popüler bir anahtar kelime kullanmayı deneyin.

Google’ın web sitelerine verdiği cezalardan bazılarından kaçınmak ve rekabet gücünüzü korumak için içeriğinizde doğru anahtar kelimeleri kullanmaya çalışın.

Google, az sayıda farklı web sitesine bağlantı veren çok sayıda makale içeren web sitelerini de cezalandıracaktır. Bu web siteleri büyük olasılıkla bir ceza alacak ve arama sonuçlarında daha düşük sırada yer alacaktır. Ayrıca web sitenizin anahtar kelimeleriniz için iyi sırada olduğundan emin olmak için iyi bir iç bağlantı yapısı olması önemlidir.

Bir anahtar kelimeyi iyi sıralamak için, aynı anahtar kelime öbeğini içeren mümkün olduğunca çok makale oluşturmak önemlidir. Akıllı bir SEO stratejisti, düzinelerce anahtar kelime odaklı makale oluşturmaya çalışacak ve daha sonra bunları gövde kopyasında ve bağlantılarda olduğu gibi başlıklarında kullanacaktır.

Bu, arama motorunun algoritmasının bir “anahtar kelime yoğunluğu” sorununuz olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır.

Bunun çalıştığı Algo’ya PageRank algoritması denir. Google’ın sıralama sisteminin temelidir. Bir web yöneticisi, makalelerinde ve bağlantı sayfalarında belirli bir anahtar kelime öbeğini tekrar tekrar kullanıyorsa, ancak çok az veya hiç bağlantı içermiyorsa, arama motorunun algoritması bunu haksız bir avantaj olarak görerek web yöneticisini cezalandırır.

Google sürekli olarak siteleri sıralama yeteneğini geliştirmenin yollarını aramaktadır ve bu formülü kullanmak çözüm bulmalarına yardımcı olacaktır.

Anahtar kelime yoğunluğu ile ilgili bir sorununuz olduğunu düşünmüyorsanız ve web sitenizden para kazanmanıza izin verecek iyi bir internet şirketiniz varsa, bu konuda başarılı olmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, Google’ın başarısının anahtarının belirli bir anahtar kelime öbeğiyle tam olarak eşleşmekte olduğunu unutmayın. İnternet topluluğunun her zaman bu sorunu vardı, ancak PageRank gibi bir algoritma ile, arama motorları bu basit, temel kuralları takip eden web sitelerini ödüllendirmek için çok daha istekli.
 

Zor Çocuk

Moderatör
Değerlendirme - 100%
Katılım
4 Yıl 14 Gün
Mesajlar
884
son zamanlarda birşey farkettim. google artık mobil üzerinde tarama yaptığı için ağırlık mobil üzerine verilme. özellikle grafikler mobil ve normal masaüstü icin farklı olmalı.
Evet doru onun için amp yazılımlar daha Çok Ön plana Çıkıyor Google css jss kodlarında kısıtlama istiyor ve ayrıca mobil uyumluluk hızı 100/90 en az istiyor iyi bir sonuç için
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt