Google Adsense nasıl açılır

Şimşek

kurucu
Değerlendirme - 0%
Google Adsense nasıl açılır web sitenizde veya blogunuzda reklam yayınlamak ve gelir elde etmek için kullanılan bir Google hizmetidir. AdSense'e başvurmak ve hesap açmak oldukça basittir. İşte adım adım Google AdSense hesabı açma süreci:

1. Google AdSense Başvurusu: İlk adım, Google AdSense'e başvurmaktır. Tarayıcınızda "Google AdSense" aratarak veya doğrudan adresini ziyaret ederek başvuru sürecini başlatabilirsiniz.
  2. Gerekli Bilgileri Girme: Başvuru formunu doldururken, Google'ın size bir ödeme yapabilmesi için gerekli bilgileri sağlamanız gerekecektir. Bu bilgiler arasında adınız, adresiniz, web sitenizin URL'si, e-posta adresiniz vb. bulunur. Bilgilerinizi dikkatlice ve doğru bir şekilde girin.
  3. Web Sitesinin Onaylanması: Google AdSense başvurusu yaparken, web sitenizin veya blogunuzun Google'ın politikalarına uygun olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, içeriğinizin yasa dışı veya uygunsuz olmaması gerekir. Ayrıca, web sitenizin yeterli içeriğe ve trafik seviyesine sahip olması da önemlidir.
  4. Hesabın İncelenmesi ve Onaylanması: Başvurunuzun ardından, Google AdSense ekibi hesabınızı inceleyecektir. İnceleme süreci birkaç gün sürebilir. Hesabınız onaylandığında, size bir e-posta gönderilir ve Google AdSense paneline erişim sağlanır.
  5. Reklam Kodlarını Alma ve Yerleştirme: Hesabınızı oluşturduktan sonra, Google AdSense panelinden reklam kodlarınızı alabilirsiniz. Bu kodları web sitenizin istediğiniz yerlerine ekleyerek reklamları yayınlayabilirsiniz. Google, reklam gösterimlerini ve tıklamaları izler ve gelirinizi hesaplar.
  6. Ödeme Bilgilerini Ayarlama: Google AdSense hesabınızı yönetmek için ödeme bilgilerinizi ayarlamanız gerekir. Ödeme almak için banka hesabı veya posta çeki bilgilerinizi eklemeniz gerekecektir.
Google AdSense hesabı açmak ve reklamları web sitenizde yayınlamak oldukça basit bir süreçtir. Ancak, başvurunun onaylanması ve gelir elde etmeye başlamak biraz zaman alabilir. Başvurmadan önce Google'ın politikalarını dikkatlice okuyun ve web sitenizi bu politikalara uygun hale getirin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt