Facebook kullanıcılarına bir darbe de Apple’dan geldi!

B4HT1Y4R

super mod
Ticaret - 0%
Katılım
26 Haz 2022
Mesajlar
16
Facebook, son yıllarda kitlesinin büyük bölümünü Instagram’a kaptırmış olsa da hala en çok kullanılan servislerden biri. Genellikle orta yaşlılar tarafından kullanılan platform, gençlerin ilgisini daha fazla çekmek için video özelliklerini epey geliştirmişti. Platformda videoları öne çıkarmak için çalışmalar yürüten Facebook, Apple ekosistemindeki kullanıcılara sunduğu Facebook Watch uygulamasını geri çekiyor.


Facebook Watch uygulaması, Apple TV’den çekildi​

Facebook’un tamamen videolara odaklandığı yan uygulaması Facebook Watch, platformdaki diğer öğelere fazla maruz kalmadan sadece video izlemek isteyenler için iyi bir seçenekti. Fikir itibariyle biraz TikTok’u andırsa da kısa videolardan ziyade birkaç dakikalık videoları buradan izleyebiliyorduk. Kararın hangi cepheden geldiği bilinmese de bu sabah Apple TV’de Facebook Watch’ı kullanmaya çalışanlar, servisin artık kullanılamadığı uyarısını aldı.

2017 yılında kullanıma sunulan uygulama, geniş bir ekrandan Facebook videolarını izlemek için iyi bir seçenekti. Hatrı sayılır da bir kullanıcı sayısı olan uygulamanın bundan sonra kullanılamayacak oluşu, kullanıcıları tarayıcıdan Facebook’a girmeye muhtaç bırakıyor. Uygulama her ne kadar Apple TV’den kaldırımış olsa da diğer platformlardaki App Store’larda hala mevcut.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt