En Çok Yapılan SEO Hataları

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
En Çok Yapılan SEO Hataları Açıkçası hiç kimse başarısız olan bir SEO kampanyası veya başka bir iş girişimi oluşturmak için yola çıkmaz. Bununla birlikte, yol boyunca kaçınılmaz olarak kampanya başarısızlığına neden olacak bazı hatalar yapılabilir.

Bazen hata yeterince masum görünebilir, ancak gerçekten SEO zaman geçtikçe ivme kazanmakla ilgilidir. Sürecin başlarında yapılan bir hata, takip eden her çabayı engelleyebilir. Bu nedenle, bir SEO kampanyası uygularken aşağıdaki yaygın hatalardan kaçının:

1. Kötü Bir Web Sitesi İçin Optimizasyon
SEO, zaman ve kaynak gerektiren uzun vadeli bir süreçtir. Bir SEO kampanyasının amacı, dönüşüm oranlarını artırmak için web sitesi trafiğini artırmaktır. SEO çabaları siteye daha fazla ziyaretçi almak için yardımcı olacaktır, ancak daha sonra işin geri kalanı web sitesinin kendisine kalmış. Kötü görünüyorsa, kafa karıştırıcı bir navigasyona sahipse veya net bir harekete geçirme çağrısı yoksa bu bir sorundur. Bir SEO kampanyasına başlamadan önce web sitenizin çabaya değip değmeyeceğini belirlemeniz gerekir. Değilse, önce onu geliştirmeye konsantre olun.

2. Anahtar Kelime Araştırması Yapmamak
Birçok web sitesi sahibi, hedef kitlelerinin nasıl arama yaptığını bildiğini varsaymakla hata yapar. Çoğu durumda, yanlıştırlar. Her sayfa farklı bir amaca hizmet ettiğinden ve bir web sitesine giriş noktası olabileceğinden, web sitesinin her sayfası için anahtar kelime araştırması yapılmalıdır. Yanlış anahtar kelimelerin kullanılması, dönüşüm sağlamayan yanlış türde ziyaretçilerin elde edilmesine neden olabilir. Trafik iyidir, ancak nitelikli ziyaretçilerin satışları ve olası satışları çok daha iyidir.

3. Aç gözlü Bağlantı Binası
Linkler SEO’nun büyük bir parçasıdır. Arama motoru örümcekleri web sitesinin alaka düzeyini ve güvenini belirlemek için bağlantıları tarar. Bağlantı kurma söz konusu olduğunda açgözlü olmak cazip geliyor. Sonuçta, binlerce bağlantı için düşük bir fiyata çok sayıda reklam var. Ancak bu bağlantılar gerçekten değerli mi? Bir şey değil. Miktarın değil, gerçekten önemli olan bir bağlantının kalitesi.

4. Kötü İçerik Oluşturma
En Çok Yapılan SEO Hataları İçerik olmadan, ister sitede ister diğer web mülklerinde olsun, çevrimiçi olarak optimize edilecek ve yayınlayacak hiçbir şey yoktur. İçerik, arama motorlarında yer alan ve bağlantı oluşturmaya yardımcı olan şeydir. Ancak, bunun için içeriğin iyi olması gerekir! Sadece bazı bağlantıları almak için sadece belirsiz bir şekilde endüstri ile ilgili olan düşük kaliteli içerik yayınlamak geri tepecektir. Hedef kitlenin ihtiyaçlarına odaklanın ve bunu akılda tutarak içerik oluşturun.

5. Sosyal Medyayı Kullanmamak
Sosyal medya ve SEO çevrimiçi olmaya devam ediyor. Arama stratejileri sosyal sinyalleri sıralama algoritmalarına dahil ettiğinden bir strateji diğeri göz önünde bulundurulmadan uygulanmamalıdır.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt