Eminem ABD başkan adayı Vivek Ramaswamy'ye savaş açtı

Ticaret - 0%
Katılım
11 Nis 2021
Mesajlar
373
Eminem ABD başkan adayı Vivek Ramaswamy'ye savaş açtı

Ünlü rap şarkıcısı Eminem, ABD'de 2024'teki başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçilerin aday adayı olan milyoner Vivek Ramaswamy ile telif mücadelesine girdi.

1PppTHoHlU-0igpb7Mg8UA.jpg

Ünlü rap şarkıcısı Eminem, ABD'de 2024'teki başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçilerin aday adayı olan milyoner Vivek Ramaswamy'ye savaş açtı. 50 yaşındaki ünlü rapçi, Ramaswamy'nin seçim kampanyasında, kendisine ait meşhur "Lose Yourself" şarkısını izinsiz kullanmasına tepki gösterdi. Eminem, izinsiz şarkı kullanımına karşı yasal hakkını aramak üzere harekete geçti.
5xMqh5fGVkWz7khM0aJ8nA.jpg

Eminem ve müzik lisans şirketi BMI tarafından, Ramaswamy'nin avukatına, "Eminem'in müzikal bestelerinin kampanyada kullanımına karşı çıktıklarını" ifade eden ve şarkı kullanımının bırakılmasını isteyen bir ihtar gönderildi.
HwKPayaRaEivzh7qFjc9Ig.jpg

Gönderilen uyarı metninde, “BMI, bu tarihten itibaren Eminem'in çalışmalarının Vivek 2024 kampanyasında kullanılmasını, BMI'nin bununla ilgili tüm hak ve çözüm yollarını saklı tuttuğu sözleşmenin esaslı bir ihlali olarak değerlendireceğiz" denildi.
98N6wydWaEO85m0TPTT-sw.jpg

Vivek Ramaswamy'nin rap şarkılı kampanyası sosyal medyada büyük ilgi gördü, videoları pek çok platformda yayınlandı. ABD'de başkan adayının bir müzisyenle karşı karşıya gelmesi ilk değil.
mEPM0NSb0EutIuatjSjCQQ.jpg

Pharrell Williams, 2018'de Donald Trump’a, 11 kişinin hayatını kaybettiği sinagog saldırısından hemen sonra seçim kampanyasında "Happy" (Mutlu) adlı şarkısını kullanmasına tepki göstermiş, "Mutlu olunacak bir şey yok!" diye mektup göndermişti.
icH3MYmXo0itMVEk2SSXuA.jpg

Kanadalı müzisyen Neil Young da geçen ay, mitinglerinde şarkılarını izinsiz kullandığı için daha önce mektupla uyardığı Donald Trump’a dava açtı. Young, Trump'ın seçim çalışmasını "görmezden gelme ve nefret kampanyası" olarak nitelendirdi. Young, daha önce pek çok kez şarkılarını izinsiz şekilde kullanan ve yaklaşan başkanlık seçimi nedeniyle düzenlenen mitinglerde buna daha sık başvuran Donald Trump’a karşı yasal mücadele başlattı.
a9lEjCy-J0GL-Gj1_3k9hg.jpg

Donald Trump kampanya mitinglerinde beş yıldır Neil Young şarkılarını kullanıyordu. Son aylarda bunun artması üzerine Trump'a mektup yazan Young, buna son vermesini istemişti.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt