Dropshipping ve SEO

Arda

Marshall Of Soviet Union
administrator
Ticaret - 0%
Katılım
29 Eyl 2021
Mesajlar
193
Dropshipping ve SEO.png

SEO konusunu işlerken SEO’nun arama motorlarında görünürlüğünüzü sağlama avantajı (İyi SEO ürününüzü tüm internet dünyasına duyurabilir.) ile para kazanmanın harika bir yöntemi olan DROPSHIPPING’in ilişkisinden bahsetmek istiyoruz.

Önce Dropshipping’den bahsedelim. Nedir bu az eforla ek gelir sunan ticaret sistemi? İnternet’in zamanı ve mekânı ortadan kaldırıp esnek bir ticaret ortamı yaratmasıyla harika satış olanakları ve yeni yöntemlere kavuştuk. Dropshipping, bu esnekliği kullanarak yapılan, günümüzün en akıllı ve pratik ticaret yöntemlerinden biridir. İnternetten ürün satmak istiyorsunuz, satacağınız ürün belli ama stok bulundurmak için para yatırma ya da satılmayacak ürünü alma riskine girmek istemiyorsunuz. Kısacası, stoksuz ticaret yapmak istiyorsunuz. Çok akıllıca!

Eskiden olsa, ürünü dükkânınızda bulundurmanız gerekirdi, çünkü eski müşteri ürünü eline almak ve incelemek isterdi. Haksız da değillerdi, üretim standartları olmadığı için ayıplı, kalitesiz ürün çoktu, şimdi ise gelişmiş üretim sistemleri sayesinde ürün standartları çok daha güvenilir. Aynı etiketli ürünlerin farklı olması çok düşük bir olasılık. İşte, bu internetten ticaretin bam tellerinden biridir. Ne müşteriniz ne de sizin ürüne dokunmanıza gerek yok. Ürünü direk imalatçıdan müşteriye iletebilirsiniz.

Her şeyde olduğu gibi dropshipping’te de avantajlar, fırsatlar ve dezavantajlar vardır. Bunlara değinmek gerekirse fazla sermaye gerektirmemesi, stok tutmaya gerek olmaması ve bunlardan dolayı hızlıca başlanabilmesi avantajları arasında. Ürünü direk tedarikçiden müşteriye ulaştırdığınız için güvenilir tedarikçiler seçmek konusunda çaba sarf etmeniz gerekiyor ve pazarlamadan siz sorumlusunuz. İşte bu noktada SEO dezavantajlardan birini ortadan kaldırmaya başlıyor.

Dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri olan SEO, Dropshipping’teki pazarlama konusuna çözüm sunuyor.

Dropshipping stoksuz bir şekilde güvenilir tedarikçilerden sağladığınız ürünü, SEO sayesinde öne çıkarak ilk sıralara yerleştiğiniz web sitenizde rahatlıkla satabilirsiniz. Online satıcıların %20-30’unun kullandığı dropshipping yöntemi kendini kanıtlamış bir sistemdir. Amazon’un bu sistemi kullanıyor olduğunu söylememiz yeterli sanırız.

Dropshipping’in yaparak stok tutan sitelere karşı elinizde bulundurduğunuz rekabet avantajlarından biri hızdır. Siz dropshipping yaparak sadece stoksuz ürün satmıyor, stoklamayla geçecek zamanı da müşteriye satıyorsunuz. Stokla çalışan bir satıcı ürünü 2 günde ulaştırırken siz Dropshipping yaparak direk tedarikçiden 1 günde ulaştırıyorsanız, daha çok tercih edilirsiniz ya da ürünü daha yüksek fiyata satabilirsiniz.

Diğeri sermaye yatırmadığınız için sermaye maliyetiniz olmaz. Günümüzde bankaların ya da finans kuruluşlarının işiniz için verdikleri başlangıç sermayeleri oldukça pahalıdır. Faizlerin yükseldiği günümüzde başlangıç yatırımı için maliyetler gitgide artmaktadır.

Kur oynaklığı, küresel ticaret dengesizlikleri gibi risklerden dolayı başlangıç sermaye gerektirmeyen bir iş olan Dropshipping, ticaret başlayacağınız doğru yerdir.

Sistemin çok önemli bir özelliği daha vardır: Hız. Hem başlarken hem sürdürürken tüm süreçler büyük bir hızla ilerler. Başka bir işe başlarken fizibilite, organizasyon, finans sağlama ve bürokratik işler Dropshipping’de yoktur. Sadece başlar, satar ve ödeme alırsınız.

Peki SEO’yu dropshipping yaparken nasıl kullanacağız? Eğer iyi bir SEO yatırımınız varsa bunu satmak istediğiniz ürün için kullanmak size gelir getirebilir. Günümüzde SEO yapmak dijital pazarlamanın en önemli parçalarından biri, dropshipping’de öyle. Dropshipping yaparken SEO’yu kullanmak. Stoksuz sattığınız ürünü, SEO kullanarak dijital ortamda pazarlamaktır. Bu bileşim günümüz pazarlama dünyasında en çok aranan şeydir. Stok yok ve malın alıcısına ulaşmış durumdasınız. İşte dropshipping ve SEO’nun başarıya ulaştıran kesişimi budur.

Sonuç olarak, günümüzde milyarca alıcının dolaştığı bir pazar alanı olan arama motorlarında SEO ile öne çıkabileceğinizi göstermek istedik. Kaliteli içerik, yazılımsal düzenlemeler, backlink stratejisi, sosyal medya vb. gibi ayaklardan oluşan SEO, bütünlüklü bir bakış açısıyla sizi başarıya ulaştırabilir. Eğer pazarda görünür oluyorsanız, dijital pazarlamada başarılı olmanın yolunu buluşsunuzdur ancak bu yetmez eğer ürününüzü ekonomik, hızlı ve minimum riskle alıcı ile buluşturamıyorsanız para kazanamazsınız, başarılı olamazsınız. SEO ile gelen başarı DROPSHIPPING ile değer kazanır. Böylece dijital dünyanın en önemli iki ayağı tamamlanmış olur ve siz bu ayaklar üzerinde yükselirsiniz. DROPSHIPPING ile bol kazançlar.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt