Domain almadan önce dikkat edilmesi gerekenler veya öneriler

Ticaret - 0%
Merhaba,
Forumda gezerken domain başlığını inceledim. Domainler konusunda çeşitli konular gördüm. Konular arasında olması gerektiğini düşündüğüm bu konuyu açtım. Yeni domain alırken veya düşen bir domaini tekrar kayıt ederken nelere dikkat edilir, satın alma işlemi yapmadan önce neler yapılmalıdır. Birçok kişi domainler ile ilgili çeşitli bilgilere sahip olduğundan eminim değerli bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Çeşitli yorumlar gelmeden önce kendimden örnek vermek gerekirse öncelik kendi terimlerimle ;
1. Alacağım
domain önceden kayıt edilmiş mi kaç sene güncel kalmış ve kaç yaşında,
2. Google üzerinden index geçmişi varsa onu incelerim
3. Aklımdaki
domain için şuanda natro adlı hosting ve domain firmasının düşen domainler adlı sayfasında kelimeler ile hangi domain boşa çıkıyor istediğim domain varmı kontrol ediyorum.

Adımlar böyle gidiyor. Sizinde kullandığınız siteler ve hakkındaki bilgileri bizimle paylaşırsanız severek inceleyip yeni bilgi sahibi olacağız.

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
İlk öncelikle Çok Güzel Bir Soru Olmuş Kardeşim Yeni Domain alırken Ve düşen Domain alırkende Spam kontrolu yapmakta mutlaka Yarar vardir Spam kontrolunu Moz sisteminden ücretsiz Sorgulayabilirsiniz. İkincisi Domainde anahtar kelime geçmesi Her zaman iyidir ama yinede Siz anahtar kelimeli Bir domain bulamıyorsanızda Kısa öz, anlamı olan bir domain Seçerseniz iyi olur. Diğer Konu İse Uzantısı com olursa Sizin için Daha iyi Bir Başlangıç Olur. Ve hosting İçinde size alırken mutlaka a class ip adresi olan bir Hosting almayi tavsiye ederim Seo konusunda a clas ipler daha iyi oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt