Doğru ve benzersiz konu başlıkları kullanın

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
881
Bugün bloglarımıza ekleyeceğimiz başlıkların ne kadar önemli olduğundan bahsetmek istiyorum. Googlebot'un sayfalarınızı tararken ona en iyi anlama seçeneklerini sunun. Google kodlara, resim ve tüm medya dosyalarınıza ulaşmasını sağlayın.

Siteniz Google eklenmiş mi kontrol edin. Kontrol etmek için Google'de

"site:1yuz.com" şeklinde arama yapmalısınız.

Öncelikle hala sitenizi eklemediyseniz ekleyin. URL denetleme aracı yaşanacak çeşitli sorunları size ortaya çıkarıp çözmenize yardımcı olmaktadır.

Başlıklar hem kullanıcılara hem arama motorlarına sayfanın konusu hakkında bilgi verir. O yüzden <title>Doğru ve benzersiz konu başlıkları kullanın</title>

Arama sonuçları için iyi başlıklar ve pasajlar oluşturun


* Google arama sonuçları için başlık etiketinizin içeriğini ilk satırda da kullanmalısınız. Google arama sonuçlarında başlıktan sonra snippetler de yer almaktadır. Başlığa uygun pasajlar arama sonuçlarında daha çok yer almanızı sağlaycaktır.

* Doğru başlık seçmek önemlidir. Başlığın içerikle alakasının olmaması kafa karışıklığına neden olacaktır. İlgisiz ve belirsiz başlıklardan kaçınmalısınız.

* Kısa ve anlaşılır başlıklar kullanın. Faydasız uzun başlıklardan kaçının. Başlık etiketlerinizi gereksiz anahtar kelimeler ile doldurmayın.

* Açıklama "description" meta etiketini kullanın. Bu etiket Google ve diğer arama motorlarına kısa açıklama sağlayacaktır.

* Yazılarınızda önemli başlıkları vurgulamak için vurgulamalar kullananın. Hiyerarşik bir başlık sıralaması yaparak kullanıcıların içeriklerde kolayca dolaşımını sağlayabilirsiniz.

* Yapılandırılmış veriler arama motorlarının sayfalarınızı daha iyi anlamasını sağlar. Yapılandırılmış veriler, bir sayfa hakkında bilgi sağlamak ve sayfa içeriğini sınıflandırmak için kullanılan standart bir biçimdir.

* ni kullanabilirsiniz. İçeriğin bulunduğu URL'yi girebilir veya işaretlemeyi içeren gerçek HTML'yi kopyalayabilirsiniz.

* Başlık etiketlerinin anahtar kelime ile başlaması sonda yer alanlardan daha iyi performans göstermektedir.

* "Robots.txt" dosyasını kullanarak istenmeyen taramayı engelleyin. "Robots.txt" dosyası, arama motorlarına sitenizin bölümlerine erişip erişemeyeceklerini ve dolayısıyla, buralarda tarama yapıp yapamayacaklarını bildirir. Bu dosyanın "robots.txt" olarak adlandırılması ve sitenizin kök dizinine yerleştirilmesi gerekir. Robots.txt tarafından engellenen sayfaların yine de taranması mümkündür. Bu yüzden, hassas sayfalar için daha güvenli bir yöntem kullanmanız gerekir.

* SEO uyumlu bir başlık bir kere kullanmak kaydıyla H1 etiketine sahip olmalıdır.​
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt