Dijital Pazarlama ve PPC Nedir?

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
881
Dijital Pazarlama ve PPC Nedir? (Tıklama Başına Ödeme), çevrimiçi pazarlamanın 3 temel direğidir.

Bu yöntemler, arama motorlarının onları tercih etmesi ve kullanıcıların size dönmesi için web sitelerinizi optimize etmek için yaygın olarak kullanılır.

Bu makale, bu terimlerin ne anlama geldiğini ve nasıl çalıştıklarını açıklayacaktır.
Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin arama motorlarında daha yüksek bir sıralama vermek üzere tasarlandığı süreçtir. Bu, birçok arama motorunun şirketlere her tıklama ve üretilen her satış için ödeme yapması nedeniyle önemlidir.

Bir kişi ne aradığını bulmak için sitenizi her kullandığında ödeme alırsınız.Sıralama ne kadar yüksek olursa o kadar çok para kazanırsınız.

“Pazarlama” terimi, bir kullanıcının popüler bir çevrimiçi forumda bir ürünün reklamını yapmak için ödeme yapmak isteyeceği geleneksel reklamcılık pratiğinden gelir.

Pazarlama birçok farklı web sitesine de entegre edilmiştir ve doğru araçlarla son derece etkili olabilir.

Dijital Pazarlama ve PPC Nedir? Tıklama Başına Ödeme (PPC), SEO ve pazarlamayı birleştiren bir yöntemdir. İnsanların onları bulmasını sağlamak için web sitelerinin bir PPC reklam ağına yerleştirildiği belirli bir reklam türüdür.

Her tıklamadan kazanılan para, reklamverene o tıklama için ödeme yapmak için kullanılır. Görüntülenen her reklam, bin gösterim başına maliyete göre belirli bir miktarda satılır. Çevrimiçi reklamverenler için yüksek kârlı bir yöntem olduğu için bu çok yararlı bir reklam türüdür.

İnternet pazarlama, potansiyel müşterilere gösterilen bir reklamın toplam boyutunu ifade eder.

Ayrıca, sitenizde sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımını da içerir.
Arama Motoru Optimizasyonu çok geleneksel gazete ve dergi reklamları gibidir; reklamları dizinlere yerleştirirler. Bu da yerleştirme için küçük bir ücrete tabidir.

Arama motorlarının ve SEO‘nun uyum içinde çalışmasını sağlamak için, web sitesinin benzersiz ve iyi tasarlanmış bir ana sayfaya sahip olmasını gerektirir.

Google AdWords, reklamcılık yoluyla çevrimiçi gelir elde etmenin en popüler yollarından biridir. Bu aynı zamanda trafik almanın çok uygun bir yoludur. Google AdWords önemli bir trafik kaynağı olduğu için bu özellikle SEO, Pazarlama ve PPC kampanyaları için önemlidir.

Tıklama Başına Ödeme (PPC) pazarlaması, kampanyanın arama sonuçlarına bir reklam yerleştirmek için ödeme yapması dışında, temel olarak Google AdWords ile aynıdır.

Google AdWords, bir web sitesine sahip olanlar için çok uygun bir İnternet pazarlama biçimidir. Bir web sitesine getirebileceği trafik kalitesi küçük yatırımlara değer.

Sosyal medya pazarlaması olarak da adlandırılan Sosyal Medya Siteleri, her ölçekteki pazarlamacı için daha önemli hale geliyor. Facebook, Twitter, MySpace, LinkedIn ve diğerleri, platformlarını ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullanan işletmelere büyük miktarda para ödeyen büyük kullanıcı tabanlarına sahiptir.

Liste pazarlaması olarak da bilinen Affiliate Marketing, hem küçük işletmeler hem de en büyük şirketler için en büyük çevrimiçi pazarlama yöntemlerinden biridir.

Bir işletme, bir ürün veya hizmetle ilgilenen ziyaretçilerin bir listesini almak yerine, bir şirketin ürün veya hizmetleriyle ilgilenen ziyaretçilerin bir listesini alır.

Bu, şirketin çok fazla teklif sunabileceği ve yine de bu tür bir pazarlamadan iyi miktarda trafik alabileceği anlamına gelir.

Dijital Pazarlama ve PPC pazarlaması olarak da bilinen Makale Pazarlama, insanlara belirli bir ürün veya hizmet hakkında faydalı bilgiler sağlayan orijinal içerik oluşturma sürecidir. Belirli bir ürünle ilgili harika bir makale, yıllar boyunca bir trafik kaynağı sağlayabilir.

Çevrimiçi bir iş kurmak kolay değildir, ancak doğru rehberlik ve ilham ile ilginç bir iş planı ile kolay hale getirilebilir. İnternet imparatorluğu kurmak istiyorsanız, pazarlanacak müşterilerin bir listesini oluşturmayı da düşünmelisiniz.

En iyi SEO, Pazarlama ve PPC yöntemlerini kullanarak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedeflediğiniz kitleye pazarlamanıza yardımcı olurlar.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt