Blogger Wordpress gibi Sitelerin Avantajı

demreli

Üye
Ticaret - 0%
Merhabalar. 2010 yıllarında bıraktığım site işlerine geri dönmeyi planlıyorum. Bu foruma üye oldum. Piyasa bayağı değişmiş. Eskiden niche site işinde idim. Yabancı site üzerinden adsenseden para kazanıyordum. Açıkçası tekrar başlamak istiyorum ama Google algoritması çok değişmiş. Ben tek site ile değil onlarca site açıyordum. Şuan domain fiyatları dolar bazlı olduğu için uçmuş. Düşündüm bende Blogger Wordpress gibi siteler kullanarak domain almadan siteler açsam Google açısından daha faydalı olmaz mı? SEO açısından daha iyiydi eskiden blogspot siteler.

Diğer sorum da Google algoritması hakkında. Ben mesela X yatak markası ile ilgili site açıyordum. Google'a x yatak yazınca benim sitem ilk sayfada çıkıyordu. Şuan bakıyorum da Amazon gibi satış siteleri hep ilk sıralarda. Yani bu algoritma tam olarak nasıl çalışıyor?

İngilizce içerik özgün içerik olacak. İngiltere de yaşayan anadili İngilizce olan arkadaşım içerik oluşturacak. Ben kendim diyet zayıflama blogu oluşturdum. Bununla kendim ilgileneceğim. Ekstra olarak hangi konular da siteler açmamı önerirsiniz?

Teşekkürler

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Eskiden google Çıkmak Para Kazanmak Kolaydı tabi ozamanlar Kazanan köşeyi Döndü ama Şimdi Zor Oldu o İşler Millet Para Kazanmak için Hep Yabancı Bloglara Yöneldi

demreli

Üye
Ticaret - 0%
Eskiden google Çıkmak Para Kazanmak Kolaydı tabi ozamanlar Kazanan köşeyi Döndü ama Şimdi Zor Oldu o İşler Millet Para Kazanmak için Hep Yabancı Bloglara Yöneldi
Önemli olan özgün içerik idi eskiden. Ben translate ile yapıyordum. Şimdi yüzde yüz özgün içerik yapacağım.

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Önemli olan özgün içerik idi eskiden. Ben translate ile yapıyordum. Şimdi yüzde yüz özgün içerik yapacağım.
Özgün İçerik Kaliteli okunabilirlik Ve Kalıteli Hızlı Bir Siteye İhtiyac var Eskiden Backlink felan yapılıyordu ve öne cıkıyordu ama onların fazla faydası kalmadı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt