Android Telefona Format Atma Yöntemi

Ticaret - 0%
Android Telefona Format Atma Yöntemi

Merhabalar bugün Android Telefon kullanıcıları için format atma yöntemlerini anlatacağım.Telefonum yavaşladı veya virüs bulaştı diyen kişiler ve gidip telefoncuya para vermeden internet üzerinden çözüm arayanlar için mutlaka bu makaleyi okuyun çünkü çözüm burada…

Öncelikle 2 adet format atma şekli vardır;

1.Fabrika Ayarlarına Geri Dönme

2.Telefon Açılırken Komut Ekranından Format Atma

Ben öncelikle birinci maddeyi anlatıyorum.

1.Fabrika Ayarlarına Geri Dönme

A.Telefonumuz Menüsüne Giriyoruz

B.”Ayarlar”a giriyoruz

C.Sistem Kategorisinde ”Yedekle ve Sıfırla” tıklıyoruz.

D.Kişisel Veriler Kategorisinde “Fabrika ayarlarına geri dön”e tıklıyoruz.

E.”Telefon hafızasını sıfırla” yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

F. “Telefonu sıfırla” butonuna bastığımızda telefon tekrar başlıyor.işlem tamamlanmış oluyor telefondaki her şey silinmiş oldu.Virüsler,yavaşlama ve sistem hatalar çözümlenmiş oluyor.

2.Telefon Açılırken Komut Ekranından Format Atma Yöntemi

A.Telefonun ses tuşlarında sesi arttırma tuşuna basıyoruz

B.Power tuşuna basıyoruz.

C.Android yazısını gördüğümüzde tuşları bırakıyoruz.

D.Siyah ekran geldiğinde ses açma ve ses kısma tuşları ile yazdıklarım yere gelip power tuşu ile onaylıyorsunuz

E.Ses kısma tuşu ile “wipe data/factory reset” kısmına gelip power tuşuna basıyoruz

F.Yine ses kısma tuşu ile “Yes – delete all user data” kısmına gelip power tuşuna basıyoruz

G.Tekrar en baş menüye geldiğinde “reboot system now” kısmında power tuşuna basıyoruz

H.Format İşlemi tamamlanmış oluyor.Telefonu ilk aldığınızdaki gibi kurulumlarını yapmaya başlayabilirsiniz

İstek ve Yorumlarınızı aşağıdaki belirtebilirsiniz makale hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Not: Herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt