Adsense Site Onaylatma 2021 Teknikleri

  • Konbuyu başlatan
  • AdminCP
  • #1

Tuncay

kurucu
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
515
Tepkime puanı
295
Puanları
63
Ticaret - 100%    
1   0   0
Konum
Türkiye
Adsense Site Onaylatma 2021 Teknikleri daha önce hiç Adense Onaylatmadıysanız oldukça zor bir süreç olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı site onaylatma tekniklerine değindik.

1.Yüksek Kaliteli İçerik Yayınlanması
Birincisi Google AdSense ile onaylanmaya çalışıyorsanız yapılacak en önemli şeylerden biri yüksek kaliteli içeriktir. Yani, web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bazı insanlar bunun önemli olmadığını düşünüyor, ama önemli. Çünkü Google artık onayladıkları web sitelerinin yalnızca bir grup spam içeriği veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştıran kişiler olmadığından emin olmaya çalışıyor. Genel olarak onları arama sonuçlarının dışında tutmak isterler, bu yüzden kısayol deneyenler unutsunlar, AdSense için böyle siteler zor onaylatılır. Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmamız gerekiyor. Google’ın nelerin iyi olduğunu düşündüğünü anlamanıza yardımcı olması için Google Yayıncı Politikalarına bakabilirsiniz. Google, arama motoru sonuç sayfalarında iyi sonuçlar ister, bu nedenle, yüksek kaliteli içeriğiniz yoksa, reddedilme olasılığınız yüksektir.

2. Siteye Makale Yazmak
Google AdSense‘e başvurmadan önce, Google’ın bunu ciddiye aldığınızı bildiğinden ve web sitenizde para kazanılabilecek bazı makaleler bulunduğundan emin olmak için web sitenizde En az 15-20 yüksek kaliteli gönderi bulundurmalısınız. Genel olarak, web sitenizde 10.000-15.000 kelimeye sahip olmak istiyorsunuz. Makale başına yaklaşık 1500-2000 kelimeniz varsa, bu oldukça iyi bir sayıdır. Bu, web sitenizin sesini gösterdiği ve Google’ın içeriğinizin kalitesini anlamasına yardımcı olduğu için onaylanmanıza yardımcı olur ki bu çok önemlidir.

3.Hakkında ve İletişim Sayfaları
Bir web sitesi oluşturduğunuzda, Google AdSense’e başvurmadan önce bir Hakkında ve İletişim sayfanızın olması gerekir. Nedeni oldukça basittir. Google web sitenizi incelerken, yasal olduğundan emin olmak ister. Bu nedenle sitenin arkasında kimin olduğunu bilmek isterler. Bir İletişim sayfasına sahip olmak da önemlidir, böylece tüm web sitesi ziyaretçileriniz ihtiyaç duyduklarında size ulaşabilir. Bu iki sayfaya sahip olarak, meşru bir işletme olduğunuzu daha da doğrulayacaksınız. Size AdSense açısından baktıklarında bu Google için gerçekten önemlidir.

4.Gizlilik Politikası Sayfası
Gizlilik Politikası sayfası oluşturduğunuzdan emin olmak önemlidir. Bu, insanların yaşadığı yaygın bir aksiliktir çünkü “Gizlilik politikası sayfasına ne ekleyeceğimi gerçekten bilmiyorum” derler. Dürüst olmak gerekirse, Google’a bakabilir ve tonlarca farklı tür bulabilirsiniz. Ayrıca şu bağlantı da size yardımcı olabilir.
Telif Hakkı İçeren Görseller
Google’dan bir görsel aldıysanız ve web sitenize koyduysanız, bu sıkıntı doğurabilir. Pixabay.com burada yardımınıza koşabilir.
https://support.google.com/adsense/answer/1348695?hl=tr

Web Sitenizin Yasaklanmadığından Emin Olun
Web sitenizin yasaklanmadığından emin olmanız gereklidir. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmuş ve alanadını yeni satın almış olanlar için bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Yine de, Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığınızı kontrol edebileceğiniz bazı siteler vardır.

5.Site Görünümü Önemlidir
Bu, premium temalar satın almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak web sitenizin iyi göründüğünden emin olmanız gerekir. WordPress varsayılan teması gibi bir şey kullandığınız veya bir yerden satın aldığınız bir temanız olduğu sürece iyi durumda olacaksınız denebilir. İyi görünen bir şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Çok minimal olabilir. Düzenlendiği ve bir web sitesinin olması gerektiği gibi göründüğü sürece çok fazla resme sahip olmanıza gerek yoktur.

Basit Gezinme
Net ve basit-anlaşılır bir web sitesi navigasyonunuz olduğundan emin olun. Çoğu insan için bu sonradan gelen bir düşünce oluyor. Ancak bu konuda sıkıntı önemli bir problem çünkü web sitesinin kendisine geçerlilik vermiyor. Web siteniz için ana gezinmenin kolayca bulunabildiğinden ve kolayca erişilebilir olduğundan emin olmanız gerekir.

18 Yaşından Büyük Olmak
Google AdSense ile, bir hesaba sahip olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. AdSense‘e katılmak için bir başvuru formu doldururken sizden doğum tarihinizi sorarlar. 18 yaşın altındaysanız, bir AdSense hesabı edinmenize izin verilmez.

Başvururken Diğer Reklamları Kaldırmak
Reddedilmeye devam ediyorsanız ve nedenini bilmiyorsanız, web sitenizde zaten bulunan tüm reklamları kaldırdığınızdan emin olduktan sonra da deneyin. Google, hizmet şartlarında, Google AdSense ile birlikte diğer reklam ağlarını kullanmanın %100 iyi olduğunu söylese de, başvuru sürecini gerçekleştirirken, Google’ın onaylaması için geçen üç ila beş gün boyunca reklamları kaldırmanız yararlı olabilir. Onayladıktan sonra, istediğiniz başka bir reklam ağını da kurabilirsiniz.​
 
Üst