30 yıllık nostaljik motosiklet: Sadece güneşli havalarda biniyor

iceriksatinal

silver üye
Değerlendirme - 0%
30 yıllık nostaljik motosiklet: Sadece güneşli havalarda biniyor

Eskişehir’de baba mesleği olan motosiklet tamirciliğini devam ettiren 25 yaşındaki Enes Emiroğlu, tüm parçalarını orijinal topladığı ve gözü gibi baktığı 1992 model nostaljik motosikleti çocuklarına bırakmak istiyor. Yaklaşık 30 yıllık nostaljik motosikleti 5 buçuk ayda toplayan Enes Emiroğlu, "En ufak bir çizikte bile içimiz cız edebiliyor" dedi.

TtbQ4jUPLEux9X3xtiS6uw.jpg

Eskişehir’de çocukluğundan itibaren babasının yanında çıraklık yaparak öğrendiği motosiklet tamirciliğini devam ettiren Enes Emiroğlu, boş zamanlarında ise satın aldığı parçalardan nostaljik motosiklet topluyor.
XKuVn3YdhEKr9hjmi3j_pQ.jpg

Son olarak üretimi duran 1992 model MZ ETZ 251 Alman motosikletini babasının yardımıyla birleştiren Enes Emiroğlu, 5 buçuk ay boyunca çalışarak hayaline ulaştı. Nostaljik motosiklet hayranlığı olduğunu belirten Emiroğlu, motoru 2 bin 700 kilometredeki aracının tüm parçalarının orijinal olduğunu belirtti.
gllOEd-ujU-rfn3nWp8f2w.jpg

Motosikletine sadece güneşli havalarda bindiğini ve çevresindekilerden büyük beğeni topladığını aktaran Emiroğlu, aracı tüm orijinalliğiyle çocuklarına bırakmak istiyor.
eboLHBFoNUGkIBGr8nksYQ.jpg

Zaman buldukça nostaljik motosikletler toplamaya devam edeceğini belirten Enes Emiroğlu, “2000 yılında Türkiye’de üretimi durduruldu. Şu anda koleksiyoncuların elinde bulunuyor. Kasım 2019’da başlamıştık, tamamlanması 5 buçuk ayımızı aldı. Nasip olursa çocuklarıma bırakmayı planlıyorum" diye konuştu.
TMPVBpjrWEiHRt3i8EwFJg.jpg

Motosikletini özenle sakladığını ve sadece güneşli havalarda keyfî kullandığını söyleyen Enes Emiroğlu, "Çarşıya gittiğim zaman birçok kişi fotoğraf çekinmek istiyor. Bu durum benim de hoşuma gidiyor. Dükkânıma ziyarete gelip, motorum hakkında konuşanlar oluyor. ‘Enes motoru çıkart da sesini duyalım’ diyen insanlar oluyor. Nazar olduğu için en ufak bir çizikte bile içimiz cız edebiliyor. Sadece güneşli havalarda ve pazar günleri çıkartıp, mahallede tur attıktan sonra temizleyerek yerine koyuyorum” dedi.
zYQJcsa8wEyMma2e1ifw4Q.jpg

sJKAXZ-b6kadcP6C3iB3LQ.jpg

9o3V3ZlZNk21yPs3Pvd_ew.jpg

eHGNmHFaW0i3XChxlpvh6Q.jpg

ffkGbmL7bkmLN4iG3T396w.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt