Web Sitenizi Optimize Etme

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
Web Sitenizi Optimize Etme trafik çekmeye ve kâr elde etmeye devam etmesini sağlamak için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Bazı kullanıcılar, fazladan içerik veya sayfanın kenarına fazladan bir grafik eklemek için büyük çaba harcarlar.

Bu şeyler harika olsa da, sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) durumunu iyileştirmenin en etkili yolu olmayabilir.

Sitenizin sıralamasını etkileyen SEO faktörü, belirli bir anahtar kelime veya kelime öbeğinde ne kadar iyi sıraladığınızla ilgilidir.

Ne zaman yeni bir içerik parçası gönderdiğinizde, arama motorları tarafından fark edilmek amacıyla sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Yani, web sitenizi optimize etmek amacıyla, arama motorlarının ilk sayfasında almak için en iyi yolu nedir?
Bu soruyu cevaplamak için arama motorlarının bir sayfada ne aradığını anlamalısınız. Bu faktörler, sayfadaki kelime veya harflerin sayısını, genel yapısını, özel doğasını ve daha fazlasını içerir.

Siteniz bu anahtar kelimelerden herhangi biriyle doluysa, zaten alanınızdaki diğer sitelerin çoğundan daha düşük bir sıralama göreceksiniz.

Anahtar, sitenizi mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime için optimize etmektir.
Bu amaçla, içeriğinizin her zaman mümkün olduğunca fazla kelime içermesini sağlamaya çalışmalısınız. Bu, rütbenizi yükseltmeye yardımcı olur ve daha yüksek rütbeler elde etmek için gerekli bir adımdır.

Örneğin, bir fotoğraf sitesi işletiyorsanız, sitenizdeki farklı sayfaların her birini aynı anahtar kelimeleri kullanarak optimize edebilirsiniz. Bu şekilde, kullanıcılar “fotoğrafçılık” araması yaptığında, siteniz üst düzey bir site olmalıdır. Anahtar kelime kampanyalarınızla tutarlı olmak ve bu araçlardan yararlanmak önemlidir. Tüm sayfalarınız için bunu yapın, böylece çabalarınızdan maksimum faydayı görürsünüz.

Ardından, sayfanın düzeni sorusu vardır. Güzel bir web sitesine sahip olmak güzel olabilir, ancak ziyaretçileriniz bulamazsa değersizdir. Bu nedenle sitenizin harika göründüğünden ve yalnızca arama motorlarının dikkate alacağı grafikleri eklediğinizden emin olmalısınız.

Siteniz harika göründüğünde, özellikle başlığında veya başlıklarında ana bir anahtar kelime varsa, siteniz arama motorları için çok fark edilir olacaktır. Sitenizin ana arama motorlarının mümkün olduğunca çok sayıda için optimize edildiğinden emin olmak isteyeceksiniz, böylece başlık veya başlıklardaki belirli anahtar kelimeler için daha üst sıralarda yer alacaktır.

Başlığınızın çok alakalı bir anahtar kelime içerdiğinden emin olun ve ardından bunu gövdede kullanın.
Sitenizin başlığında ve gövdesinde anahtar kelimeler kullanmak, bu kelimeleri kullanarak doğal bir SEO avantajı elde etmenin en iyi yoludur. Bunu yapmak, web sitenizin iyi sıralanmasına ve ziyaretçilerin sitenizi daha kolay bulmasına yardımcı olacaktır.

Tabii ki, harika grafikler ve benzersiz grafikler de iyidir. Ana anahtar kelimeler genellikle anahtar kelimelerinizde yer almasa da, bunları sitenizde kullanılacak şekilde eklemek, sıralamalarınızı artırmanıza yardımcı olur. Bu, özellikle sitenizin hedeflediği kelimeler için geçerlidir.

Sitenize anahtar kelimeleri dahil etmenin, gezinmede ortak bir tema gibi çeşitli başka yolları da vardır. Siteniz için tonu ayarlayacak ve dikkat çekmenize yardımcı olacak ortak bir tema ekleyerek bunu kendi yararınıza kullanın. Örneğin, modern, kalça tasarımlarına sahip güzel bir siteniz varsa, bu temayı vurgulamak için rengi kullanabilirsiniz.

Web Sitenizi Optimize Etme Son olarak, her sayfanın altındaki bağlantılardan anahtar kelimelerden de yararlanabilirsiniz. Çoğu kullanıcı, gezinmenin sol tarafındaki bağlantıyı tıklar, ancak gerçekleştiremeyebilir. Bunu optimize etmek için, sayfanın alt kısmında harika bir resim kullanmalısınız, böylece insanlar bağlantıyı görüp tıklayabilir, ki bu doğal bir işlemdir.

Web sitenizi uygun şekilde optimize ederseniz, SEO sıralamalarınızda hemen bir iyileşme görebilirsiniz. Bu öğelerden yararlandığınızda, arama motoru sıralamalarınızda bir iyileşme göreceksiniz. sitenizi ziyaretçiler için çok daha görünür hale getirecek ve onlara ürün veya hizmetinizi alma şansı verecektir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt