TENET 2020 yapımı Amerikan aksiyon ve bilim kurgu Tavsiye Ederim Süperdi

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
876
TENET 2020 yapımı Amerikan aksiyon ve bilim kurgu Tavsiye Ederim Süperdi izlediğim ilginç Bir filim Çok Beğendim herkese tavsiye edebilirim Gerçekten Bayıldım filime.
Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Dunkirk, Inceptioni, Interstellar, The Prestige ve Man Of Steel filmleri ile tanınan 5 Oscar Akademi Ödülü adayı yönetmen ve yapımcı Christopher Nolan yapmaktadır.
fullhd-tenet.jpg


Filmde ana karakterler Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Martin Donovan, Dimple Kapadia ve Fiona Dourif tarafından canlandırılmaktadır. 4k Filmleri Protagonist olarak bilinen bir CIA ajanının Tenet adlı gizli bir örgüte katılmasını konu alan

Adı bilinmeyen fakat Protagonist olarak anılan bir CIA ajanı gizli bir organizasyon olan Tenet için çalışmaktadır. Örgütün bilim adamları ona ters entropi içeren mermileri ve diğer nesneleri göstermiştir. Bu nesneler zamanda geriye gidebilmektedir. Mermilerden başka silahlar da bu özelliğe sahiptir ve bu silahlardan bir tanesi tüm geçmişi yok ederek insanlığı silebilmektedir. Protagonist bu silahların izini sürdüğünde Mumbai’da bulunan Priya Singh adlı silah tüccarına gider. Onun da bir Tenet üyesi olduğunu ve silahları Rus yönetici Andrei Sator’dan alıdığını öğrenir.

Sator’un ondan ayrı yaşayan karısı Kat, Londra’da bulunmaktadır. Bir sanat değerlendirme uzmanı olan Kat farkında olmadan ünlü İspanyol ressam Goya’nın bir tablosunu Sator’a satmıştır. Sator tabloyu ona şantaj yapmak ve kontrolü altında tutmak için kullanmaktadır. Protagonist tabloyu Oslo Havalimanındaki bir serbest bölgeden Neil ile birlikte çalmayı planlar. Oraya gittiklerinde “turnike“ adında bir makine keşfederler. Priya Sator onlara turnikenin nesneler ve insanların entropisini ters çevirebildiğini anlatır.
Turnikeyi bekleyen iki kişinin ise aslında aynı insan olduğunu söyler.
Bu sırada Sator’un eşi Kat hala tablonun peşindedir. Protagonist’i, Sator ile tanıştırdığı sırada Kat tablonun hala sağlam olduğunu öğrendirğinde Sator’dan onu geri vermesini istemiştir. Sator bunu reddedince onu suda boğmaya kalkar. Protagonist ve Sator ise daha büyük işler peşindedir. Protagonist, Sator’un içerisine Plutonium-241 olduğunu söylediği çantayı geri alabileceğini ve ona getirebileceğini söyler. Fakat Sator ve Sator’un gelecekten gelen ters çevrilmiş hali bu konuda aynı fikirde değildir. SATOR modeli adındaki bir düzeneğin parçalarını toplamak için tarihi eserler toplamaktadırlar. Bu model tüm dünyanın entropisini tamamen değiştirme gücüne sahiptir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt