SEO’nuzu bir sonraki seviyeye nasıl taşıyabilirsiniz?

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
SEO’nuzu bir sonraki seviyeye nasıl taşıyabilirsiniz? Anahtar kelime araştırması yaptınız, web sitenizin her sayfasını optimize ettiniz ve işletme profilleri ve yerel profiller oluşturmak gibi bazı temel bağlantı oluşturma işlemleri yaptınız ve sitenizi dizinlere gönderdiniz. Tüm bunlar önemli olsa da, bunun sadece kesmeyeceğini biliyorsunuz.

Hangi sektörde olursanız olun, web rekabetçi bir yerdir. Sadece bu kadar çok web sitesi açgözlü ilk arama motoru sonuç sayfasına alabilirsiniz. Peki SEO’nuzu gerçekten bir çentik haline getirmek ve oraya ulaşma şansınızı artırmak için ne yapabilirsiniz? Şu anda uygulamak için 3 taktik aşağıdadır:

1. İçerik Pazarlamanızı Hızlandırın
İçerik SEO’nun büyük bir parçasıdır. Sonuçta, içerik olmadan optimize edilecek ne var? Açıkçası, düzenli olarak kaliteli içerik oluşturmak zaman ve kaynak gerektirir ve bu nedenle birçok işletme bu alanda bocalar.

Ya insan gücü, zamanı, hatta doğru yapacak becerilere sahip değiller. Gerçekten etkili olabilmek için bir blog oluşturmak ve ona günlük içerik göndermek, konuk blog yayınlarını ve makalelerini endüstri web sitelerine göndermek, videolar oluşturmak ve video paylaşım sitelerine yüklemek ve youtube gibi diğer “link ” materyalleri oluşturmak önemlidir ve ücretsiz teknik incelemeler, kılavuzlar veya E-kitaplar.

İçeriğin ciddiye alınması ve içerik yazarlarının işe alınması veya SEO kampanyanıza gerçekten ihtiyaç duyduğu desteği gerçekten sağlamak için iş güvenilir bir yazara aktarılmalıdır.

2. Sosyal Medyada Aktif Olun
Sosyal medya artık sadece bir marka oluşturma aracı değil. Sosyal medya etkinliği artık bir arama motoru algoritması sıralama faktörüdür. Arama motorları, web sayfalarını ve web içeriğini güvene dayalı olarak sıralar ve Beğeniler, paylaşımlar, tweetler, + 1’ler ve daha fazlası gibi sosyal medya sinyallerine göre sıralar. İçerik sık paylaşılıyorsa, arama motorları not alır.

Tabii ki, bu sosyal sinyalleri elde etmek için sosyal medya hesapları oluşturmak ve onları aktif tutmak önemlidir. Marka sayfası oluşturmanın ve sonra kullanmamanın bir yararı yoktur.

Takipçilerle sohbet etmek ve faydalı bulacakları ve paylaşmaya istekli olacakları içeriği tanıtmak için sosyal medyayı kullanın. “Big 4” sosyal medyası (Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+) önemli olsa da, göz ardı edilmemesi gereken çok sayıda niş sosyal ağ vardır. Ayrıca, sosyal yer imi siteleri de web sitenize trafik çekebilir ve marka görünürlüğünüzü artırabilir.

3. Bağlantılar Yapın

Güçlü bir bağlantı oluşturma kampanyası, web’deki ilgili web mülklerinde bağlantılar oluşturmayı amaçlar. Bu bağlantılar, endüstri sitelerine ve diğer endüstri bloglarına kaliteli içerik gönderilerek oluşturulabilir.

SEO’nuzu bir sonraki seviyeye nasıl taşıyabilirsiniz Tabii ki, bu sitelere erişim izni vermek için olumlu bir itibar oluşturmak ve zaman içinde sektördeki veya ilgili endüstrilerdeki diğer kişilerle ilişkiler kurmak gerekir.

Kendinizi sosyal medya aracılığıyla tanıtarak ilk adımı atın veya blog yayınlarından birine yorum yaparak bir sohbet başlatın. Bu ilişkiler son derece değerlidir ve zaman içinde yeni bağlantılara ve iş fırsatlarına yol açabilir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt