SEO Hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

Arda

administrator
Değerlendirme - 0%
Katılım
2 Yıl 8 Ay 24 Gün
Mesajlar
196
seo.png

SEO Hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?​


SEO hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenleri soru-cevap şeklinde aşağıda sizlerle paylaştık. Sizi başarıya taşıyacak bir SEO hizmeti almanız için bunlara dikkat etmeniz önemli.

SEO yaptırırken dikkat etmem gereken konular neler?

Şirketinizin ya da markanızın web sitesi için kurumsal SEO ya da hedef bazlı SEO hizmeti almaya karar verdiyseniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi değilseniz SEO hizmeti veren firma ya da şahıslarda profesyonellik aramanız ilk adım olmalıdır. Çalışma şekillerini sorgulayarak ve iş yaptırma konusundaki tecrübelerinize dayanarak değerlendirmeler yapabilirsiniz. Aldığınız SEO Hizmetinin kesinlikle içermelidir.

Neyi, neden, ne zaman, ne şekilde, hangi alandan yapacaklar ve bu işlerden kim sorumlu olacak?

Bunlara verecekleri cevaplar tatminkârsa sizi hedefinize adım adım yaklaştıracaklardır. SEO hizmeti hizmet veren yüzlerce firma türemiş olsa da, beklentilerinize uyum sağlayacak firma sayısı azdır. Bu yüzden SEO yaptırılacak ajansın seçiminde dikkatli bilinçli bir müşteri olunmalıdır.
Yapılan yatırımların hedeflenen miktarda geri dönüşümünün olması siteye SEO uygulayacak olan firmanın profesyonelliği ile ilgilidir. SEO şirketinin çalışma şekli, referansları vaatleri, çalışma süreleri ve daha pek çok kriter ajansın ne kalitede hizmet verdiğini size söyler.

Uzak durmanız gereken SEO ajansları hangileridir?

Google en üstte yer alma garantisi veren hayal satıcılarıdır. İçi boş bir vaatten öteye gitmeyecek cümledir. Çoğu SEO ajansı müşterisini kandırmak ve ödemesini alabilmek için söylediği yalanlardan biridir., Google algoritması gizlidir. Bu garantinin verilebilmesi için Google’ın site
sıralamasını belirlerken işlem yaptığı ettiği, sayısı 200’ün üstündeki kriterin tamamı bilinmelidir. Google mühendisleri dışında, bunların tamamını kimse bilmez. Bu yüzden 1.sıra garantisi veren ajansları ciddiye almayın. Hizmet almayı düşündüğünüz firmanın kendine güvenmesi güzel bir fakat sunumuna doğrudan 1.sıra garantisi ile başlıyorsa onlarla vakit kaybetmeyin deriz.

600 TL’den Az Aylık SEO Maliyeti!

Her sektörde olduğu gibi SEO konusunda da farklı ücretlere hizmet almak mümkün ama hizmetin ücreti kadar hedefe ulaştırıp ulaştırmadığı da önemli. Hedefinizde ciddiyseniz ve sitenize yarardan çok zarar gelmesini istemiyorsanız aylık en az 600 TL’lik bir bütçe olarak ayırmalısınız. Aylık 100 TL, 50 TL gibi ücretlerle hizmet verdiğini söyleyen ajansların faydasını göremezsiniz.

Backlink İnşası ne ola ki?

SEO çalışmalarının omurgasıdır. Doğru yapıldığında sizi vezir eder, yanlış yapıldığında söylemeyelim bile. Sıralamada yükselmeler sağlayan backlink çalışmasının arka planı çok önemlidir. Hizmet alacağınız ajansının backlink kaynaklarını işi vermeden önce incelerseniz backlink alınan sitelerin boş site mi, yoksa kaliteli siteler mi olduğunu anlarsınız. Spam sitelerle geçici başarı elde eden firmalardan uzak durun.

SEO süreç işidir.

Bir süreç işi olan SEO konusunda yapılan eylemlerin sonuçları anında görüntülenebilir. Etkili çalışmalar yapılırsa birkaç ayda sitede somut değişiklikler görebilirsiniz. SEO ajanslarının elinde sihirli değnek yoktur. Zamana yayılan çalışmaların sonuçlarını dalga dalga katlanarak görmeye başlarsınız. Dalgalar önce küçüktür birleştikçe büyürler.

Hani 1.sıradaydık?

Daha önce etkili bir SEO çalışması yaptırmanız ve ilk sırayı uzun süre bırakmamış olmanız hep orda kalacağınız anlamına gelmez. Arama motorları dinamiktir. Zamanla işkolunuzda yeni rakipler ortaya çıkar, tahtınızı elinizden almaya yeltenebilir. Bu yüzden SEO’nun sadece ilk aşaması projedir devamı süreklidir. Yeni SEO çalışmalarınızla rakip analizleri yaptırarak bulunduğunu konumu koruyabilirsiniz.

Fiyatlar neden bu kadar farklı?

Fiyatları aynıysa bile SEO operasyonu ajanstan ajansa farklılık gösterebilir. Hizmet alacağınız ajanstan SEO adımlarını anlatan detaylı bir çalışma planı isteyin. En ucuz odaklanmak yerine yüksek fiyat kalite fiyat/kalite düzeyine sahip hizmetleri tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Sektörel Rekabette Bireysel Seo Çalışmalarından Kaçının!

Hizmet verdiğiniz iş kolu rekabetin yoğun yaşandığı bir sektör olabilir. Sektörün büyüklüğü ve gelişmesi oranında SEO çalışmanız da kapsamlı olmalıdır. Aksi halde küçülürsünüz. Bu zorluğu ancak profesyonel yardımla aşabilirsiniz. SEO hizmeti alırken doğru ajans seçimine dikkat etmeniz gerekir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt