Sayfa İçi SEO

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
10 Sayfa İçi SEO Bugün organik arama motoru sonuçlarında başarılı olmak istediğinizde, web sitenize odaklanmanız ve optimize etmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Bu konuda size yardımcı olabilecek, teknik, sayfa dışı ve sayfadaki birçok faktör vardır. Bir web sitesinin tüm bu faktörleri ve bölümleri, en üst düzey başarı için güncelleme ve optimizasyon gerektirir.

Yıl geçtikçe, bağlantı oluşturmadan diğer teknik faktörlere kadar sayfa dışı tekniklere daha fazla odaklanan birçok insan görüyoruz. AMA, aslında sayfa dışı SEO’ya odaklanmıyorsanız, sayfa dışı SEO’ya odaklanmak da işe yaramaz.

SEO uzmanları ve bilge uygulayıcılar, sayfa optimizasyonunun ne kadar önemli olduğunu ve önceliklendirilmesi gerektiğini çok iyi biliyorlar.

Ve arama motorları her zaman gelişmekte ve güncellenmekte olduğundan, sayfa SEO’da bilginizin her zaman güncellenmesini sağlamalısınız.

Tüm bunlar söylenirken, sayfadaki SEO’nun önemi ve bugün dikkate almanız gereken on sayfadaki SEO faktörü hakkında daha fazla konuşacağım.

Sayfa İçi SEO Nedir?
Sayfa içi SEO, bir kişinin web sayfasını optimize etme uygulaması olan yerinde SEO olarak da adlandırılır. Web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek, daha fazla görüntüleme, potansiyel satış ve daha fazla fayda için onlara organik trafik kazandırmaktır.

Aslında, kaliteli içeriği yayınlamaktan HTML etiketlerini, başlıkları, görüntüleri ve benzerlerini güncellemeye kadar sayfa içi SEO’larını optimize etmenin birçok yolu vardır. Ancak ana odak tüm web sitenizin hem arama motorları hem de kullanıcılar takdir uzmanlığı ve güvenilirliği sağlamaktır.

On-page SEO, arama motoru sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için web sayfanızın bir çok faktörünü hesaba katar.Teknik almak istemiyorsanız, her zaman sizin için bir SEO denetimi yapmak için birini işe alabilirsiniz .

Sayfa İçi SEO’nun Önemi
Google gibi arama motorlarının web sitenizin ve içeriğinin neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olacağından, sayfa içi SEO yapmak çok önemlidir. Yayınlanan içeriğin, tüm arama yapanların sorgularıyla alakalı olup olmadığını belirler.

Ve arama motorları yıl daha da karmaşık hale geldiği için, uzmanlar anlambilim ve arama motoru sonuç sayfaları için içeriklerinin alaka düzeyine odaklanıyorlar. Bunun nedeni, arama motorlarının algoritmalarını sürekli olarak yükseltmeleri ve botlarını akıllılaştırmalarıdır!

Bugün, Google’ın özellikle aşağıdaki noktalardaki karmaşık algoritmalarıyla daha iyi olduğunu görebiliyoruz:

Kullanıcılar yazarken anlama bakmak!

Alışveriş, gezinme, bilgi içeriğine kadar kullanıcının amacını karşılamaya yardımcı olan en doğru arama sonuçlarını sunmak

Bu gelişmeye ve yükseltmeye devam ettikçe, tüm bunlara uyum sağlamak çok önemlidir. Bunu nasıl yapabilirsin? Web sitenizin ve içeriğinizin ve öğelerinin bugünün en iyi uygulamalarına göre iyi optimize edildiğinden emin olun!

Ayrıca, sayfa SEO’yu görmezden gelmemelisiniz! Sonuçta, tam kontrolünüz var ve sonuçlarınızı yapabilir veya kırabilirsin. Bu nedenle , trafiğinizi ve arama varlığınızı artırmanıza yardımcı olabilecek, genellikle yaptığınızdan daha fazla çaba harcamak en iyisidir .

Bugün Düşünmeniz Gereken On Sayfada SEO Faktörü
Artık sayfa içi SEO’ya aşina olduğunuza göre, etrafındaki web sitenizi optimize etmek için ne yapabilirsiniz? İşte incelemeniz gereken on faktör

1. EAT İçeriği
EAT, düşüncelerinizi ve içeriğinizi daha etkili hale getirmek için organize etmenin harika bir yoludur. Google uzmanlarının ve kullanıcıların tüm web sayfasını değerlendirmek için kullanacağı üç ana unsur olan Uzmanlık, Yetkili, Güvenilirlik anlamına gelir.

Google ve diğer arama motorları her zaman en yüksek kalitede içeriğin en üstte olduğundan emin olur. Bununla birlikte, rakiplerinizle karşılaştırıldığında daha kaliteli içerik yayınladığınızdan emin olmalısınız.

Web sayfanızı tasarlarken ve içerik yazarken, EAT siparişini takip etmeye ve SEO stratejinize koymaya çalışın.

2. Başlık Etiketleri
Başlık etiketi, web sayfasının baş bölümlerinde bulunan bir HTML etiketidir . Bunlar, belirli bir içeriğin veya web sayfasının neyle ilgili olduğunu sağlayan şeydir.

Ayrıca, arama motoru sonuç sayfalarında tıklanabilir bir bağlantı olarak görülen özelliklerdir. Ayrıca, web sayfanızın neyle ilgili temellerini ayıran tarayıcı penceresinde de görürsünüz.

Kişinin organik sıralaması üzerinde çok az etkisi olsa da, kopyaları olması, eksik veya kötü yazılması SEO sonuçlarını olumsuz etkileyebilir.

3. Meta Açıklama
Muhtemelen SEO’nun ilk yıllarında bile var olan meta açıklamaların harikalarını zaten biliyorsunuzdur. Bu açıklamalar veya meta etiketler, içeriğinizin ve web sayfanızın ne olduğu hakkında kısa bir metinde konuşma fırsatı verebilir. Arama motoru sonuç sayfalarında sayfanızın başlığının altında görüntülenir.

Meta açıklamalar kişinin SEO sıralamasını doğrudan etkilemezken, trafiği artırmaya yardımcı olan dolaylı özelliklere sahiptir. Meta açıklamalarınızı optimize ederek, tıklama oranlarınızı ve kullanıcıların sayfanızı arama sonuçlarında görme biçimini iyileştirebilir.

4. İçerik Başlıkları
İçeriğinizin arama motorlarında iyi performans göstermesini istiyorsanız (tabii ki yaparsınız), o zaman ilginç başlığı yazmanız gerekir! Bu kadar basit bir görev gibi görünse de, zorlayıcı bir başlık oluşturmak için zaman ayırmak saatler ve gösterimler arasında gerçekten büyük bir fark yaratabilir.

Bu yüzden manşet yazarken stratejik olmanız gerekiyor. İlgi alanlarını kıvılmalı, böylece arama motorundaki diğer tüm sonuçlar arasında göze çarpabilir, böylece insanlar sizinki diğerlerini tıklayabilir!

5. Başlık Etiketleri
Başlık etiketleri, içeriğinizin içerik içindeki başlıklarını ve alt başlıklarını tanımlayan HTML öğeleridir. Paragraf metninden farklıdır ve sıralamalar için büyük bir fark olmasa da, genel SEO ve kullanıcılar için yardımcı olur.

Kullanıcıların içeriğin tadını çıkarması için içeriği okumayı kolaylaştırır. Bu, görüntülemenin ne kadar bilgilendirici ve cazip olduğu için içeriği paylaşmaya teşvik eder.

Ayrıca, arama motorlarının içeriğinizi ve neyle ilgili olduğunu tanımlamasına yardımcı olan anahtar kelime açısından zengin içerik sağlama şansı verir.

6. SEO Yazımı
SEO yazma hem arama motorları hem de okuyucularınız için avantajlıdır. Ve hayır, sadece içeriğinize ana anahtar kelimelerle dosyalamak ve ardından boşlukları doldurmakla ilgili değil. Sadece onun uğruna içerik üretmezsiniz.

Amacınız, insanları bilgilendirmek ve sunduğunuz ilgi çekici ve ilginç içeriğe dayalı olarak sunduklarınızı paylaşmaya teşvik etmek olmalıdır. Elbette bu, içeriğinizin yetkili içerik, alakalı bilgiler ve güvenilir kaynaklarla yedeklenmesi gerektiği anlamına gelir.

7. Anahtar Kelime Yamyamlığı
Kullanıcılar , anahtar kelimeleri hedefleyen daha fazla sayfaya sahip olduğunuzda , web sayfanızın daha iyi sıralanabileceğini söyler . Aslında bu hiç doğru değil! Web sayfanızdaki birçok alan arasında belirli bir anahtar kelimeyi hedeflediğinizde, SEO’nuzu olumsuz etkileyebilecek anahtar kelime yamyamlığı gösterilir.

Kendinizle rekabet etmenize ve botların sayfanızın anahtar kelimelerin aşırı kullanımı ile tamamen spam olduğunu düşünmesine neden olur. Bununla birlikte, herhangi bir anahtar kelime yamyamlığı örneği için web sayfanıza bakın ve hemen çözün!

8. İçerik Denetimi Yapma
Sayfa İçi SEO
Bir çok web sayfası sahibi, mevcut içeriklerini kontrol etmekten rahatsız olmadıkları yeni içerik oluşturmaya ve göndermeye daha fazla odaklanmıştır. Önceki içeriğinizi denetlemek birçok yönden yardımcı olabileceğinden, bunu yapmaktan kaçınmak büyük bir hatadır!

Mevcut içeriğinizin hedeflere ulaşıp ulaşmadığını ve YG elde edip etmediğini değerlendirmeye yardımcı olur, içeriğinizin bilgilerinin doğru ve güncel olup olmadığını tespit etmenin yanı sıra sizin ve web sayfanız için hangi içeriğin en iyi sonucu verdiğini görmenize yardımcı olur. Genel olarak, içerik denetimi stratejilerinize yardımcı olur ve düzenli olarak yapılmalıdır.

9. Görüntü Optimizasyonu
Web sayfalarınızın görüntüleyenlere çekici görünmesi için resim eklemek en iyisidir. Ancak, resimler eşit olarak oluşturulmaz, bazıları yanlış eklerseniz işinizi yavaşlatır.

Bu nedenle, tüm web sayfanızın resimlerini de optimize etmelisiniz, çünkü sıralama fırsatlarına yardımcı olabilir.

daha hızlı yükleyebilir ve dönüşüm oranlarınızı yüksek tutmaya yardımcı olan daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz.

Başlıklar ve alternatif metinler de eklediğinizden emin olun!

10. Kullanıcı Katılımı
SEO’nuzun sayfadaki öğeleri savaşın sadece bir parçasıdır. Ayrıca, web sayfasından içeriğe kadar izleyicilerinizin kalbini daha iyi kullanıcı deneyimi ile kazanmanız gerekir.

Site hızına, daha iyi içeriğe ve görüntüleyenlerinizi etkilemek için tasarımı geliştirmenin diğer yollarına odaklanarak etkileşime girme, kalma ve tekrar ziyaret etme için kullanıcı katılımınızı artırın.

Sarmalamak
Web sitenizi optimize etmek söz konusu olduğunda, bunu yapmak için bilgi ve bağlılığınız olduğundan emin olmanız gerekir. Sadece SEO’nun bir yönüne değil, özellikle de sayfa SEO’suna odaklanmalısınız.

Web sitenizi güncelleyerek ve doğru ipuçlarını takip ederek, web siteniz için hedeflere ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Umarım bugün dikkate almanız gereken on sayfa SEO faktörüyle ilgili bu makale size yardımcı olmuştur! Artık beklemeyin ve web sitenizi ekibinizle veya Bizimle optimize etmeye yönelik işlem yapmaya başlayın .

Herhangi bir sorunuz varsa veya web sitesi optimizasyonu ile ilgili ipuçlarınızı ve deneyimlerinizi paylaşmak istiyorsanız, aşağıya yorum yapın. Düşünceleriniz çok takdir ediliyor!
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt