Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
888
İstanbul Ümraniye Satılık Vasıta ilanlarımız artık daha kolay erişilebilir. Araç sahibi olmak isteyen her kişi artık sıfır araç yerine ikinci el araç bakmakta. Döviz kurunun yükselmesi ile birlikte her geçen gün vasıta fiyatları yükselmektedir. Bu nedenle sıfır araç almak için yeterli ekonomik gücü olmayan çok kişi var. Bu da insanları ikinci el vasıta alımı için bir nevi zorlar. Peki herkes araç alırken neler yapılmalı bunları biliyor mu? İşte bu yazımızda bir vasıta satın alırken nelere dikkat etmeli? Bu konu hakkında da bilgi vereceğiz.

Peki vasıta satan kişi yani satıcı aracı satarken neler yapmalı? Aracın daha hızlı bir şekilde satılması için hangi önlemleri almalı? Bu konu hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Vasıta alırken olduğu gibi satarken de yapılması gerekenler vardır. Eğer satıcı olarak bu hususlara dikkat etmeden satış yapmaya çalışırsanız doğru bir kitleye ulaşamazsınız. Ulaşsanız bile aracı istediğiniz fiyattan satmak zor olabilir.

Isinehliburada.com olarak deneyimli ve bilgili müşteri hizmetleri ekibimiz size her zaman yardımcı olacaktır. beğendiğiniz anda satıcı ile iletişim kurabilirsin. Eğer ileriki aşamada satış ile ilgili bir sorun yaşarsan bunu bize bildirebilirsin. O satıcı ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır.

İstanbul gittikçe büyüyen bir nüfusa sahiptir. Bu kalabalık il aslında size bir sürü imkânı da getirir. Örneğin emlak alanında, elektronik eşya alanında olduğu gibi vasıta alanında da ihtiyaç çoktur. Her gün milyonlarca vasıta takip edilir ve favorilere eklenir. Eğer sen de aracını hızlı bir şekilde satmak istiyorsan aşağıdaki adımlara dikkat etmen gerekir.
  1. Aracınızı temiz tutun
Satılık aracın fotoğraf çekimini yaparken araç mutlaka temiz ve yıkanmış olmalıdır. Temiz bir araç parlak görünür ve itina ile kullanılmış hissi verir. Eğer mümkün ise araç resmini kaliteli bir cep telefonu veya bir fotoğraf makinesi ile çekin. Eğer bir galeri iseniz size özel bir profesyonel kamera almanız daha hızlı bir satış sağlar. Hem araç fotoğrafı hem video kaydı almak aracın satış süresini kısaltır. İstanbul satılık vasıta sahibi iseniz aracın iç temizliğini de atlamayın.
  1. Aracın çiziklerini azaltın
Aracı görmeye gelecek kişiler mutlaka dış görünüşe ilgi duyar. Bu nedenle siz onlar gelmeden önce araç üzerinde çizik olup olmadığını kontrol edin. Eğer kendi imkânınız varsa pasta cila yapıp çizik yerleri bu şekilde giderin.
  1. Aracın fiyatını iyi kontrol edin
Aracı inceleyen her kişi o araç kategorisi içinde diğer araçları da kontrol eder. Bu nedenle gereksiz yere yazılan yüksek fiyat aracın satış sürecini uzatır. Tabi eğer acil bir satış ihtiyacı yok ise yani tok satıcı iseniz yüksek rakamdan deneme yapabilirsiniz.


  1. Araç muayene ve bakımını atlamayın


Bu size bir ekstra masraf gibi görünse de aslında değildir. Aracın muayene ve bakım masrafı size ekstra bir yük getirmez. Aracı satın alacak kişi bu adımların tamam olduğunu bilirse araca daha sıcak yaklaşır. Araca gereken özen gösterilmiş diye düşünür. Böylece İstanbul Ümraniye Satılık Vasıta sahibi iseniz araç tam hazır bir şekilde müşteriye hazır olur. Vasıta herhangi bir sorun sahibi ise bunu da görmüş olursunuz.
  1. Motoru Kontrol Edin
Aracın diğer gösteriş isteyen kısmı ise motor alanıdır. Ne kadar kaput altında kalsa da burayı da her müşteri açıp bakar. Eğer kirli ve bakımsız bir motor görünürse aracı satmak bu durumda zor olabilir. Bu yüzden aracı satışa koymadan önce motor alanının temiz olduğundan emin olun.​
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt