iPhone 13’te yeni bir sorun keşfedildi: MagSafe çalışmıyor

Ripjaws

Forum Yöneticisi
super mod
Ticaret - 0%
Katılım
29 Eyl 2021
Mesajlar
109
iphone-13-yeni-bir-sorun-kesfedildi-magsafe-calismiyor.jpg


Erkenden iPhone 13 satın alma fırsatı bulanlar bu defa önemli bir MagSafe sorunu ile karşılaştı, işte hatanın nedeni.

iPhone 12 ile gelen önemli yeniliklerden bir tanesi MagSafe ve beraberinde getirdiği aksesuarlarıydı. iPhone 13 ailesi ile MagSafe teknolojisi destekleniyor ve aksesuarlar yeni nesilde de kullanılabiliyor. Ancak son bir haftada iPhone 13 ile ilgili birkaç sorun duyduk ve bunlar arasına bir MagSafe sorunu da eklendi.

iPhone 13 ailesinde MagSafe sorunu
Geçen yıl satışa çıkan MagSafe özellikli deri cüzdan, hala iPhone 13 ile de uyumlu olarak satılıyor. Ancak bu cüzdanı iPhone 13’te kullanmak isteyenlerin karşılaştığı bir sorun mevcut. Reddit’teki bir başlıkta paylaşılan şikayetlere göre bazı kullanıcılar cüzdanı cihaza yapıştırdığında çıkması gereken bildirim bir türlü görünmüyor.

iphone-13-yeni-bir-sorun-kesfedildi-magsafe-calismiyor-2.jpeg


İşin ilginç tarafı aynı başlıkta bu sorunu iPhone 12’de yaşadığını söyleyen birkaç kişi daha var. Yani bu sorun iOS 15 güncellemesi ile ortaya çıkmış da olabilir. Apple tarafından henüz bir açıklama ya da düzeltme gelmediği için sorunun tam olarak neyden kaynaklı olduğunu bilmiyoruz. Ancak Türkiye satış fiyatı 529 TL olan bu aksesuarla bu sorunu yaşamak pek üzücü.

MagSafe uyumlu deri cüzdan, iPhone’unuza MagSafe mıknatısıyla yapışarak yanınızda taşıdıklarınızın bir arada kalmasını sağlıyor. Üç bölmeden oluşan bu küçük deri cüzdan içerisine kartlarınızı koyabiliyorsunuz. En önemli özelliği ise Bul uygulaması ile uyumlu çalışması. Bu uyumluluk sayesinde cüzdanınızı iPhone’dan ayırdığınız anda bilinen son konumun kaydı tutuluyor. Bir AirTags kadar etkili olmasa da en azından nerede bıraktığınızı hatırlayabiliyorsunuz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt