İlk Tesla Cybertruck banttan indi: Gelecekten gelmiş gibi!

iceriksatinal

silver üye
Değerlendirme - 0%
İlk Tesla Cybertruck banttan indi: Gelecekten gelmiş gibi!

Tesla'nın füturistik tasarıma sahip elektrikli kamyoneti Cybertruck, Texas'taki Gigafactory'nin üretim bandından indi. Aracın ilk teslimatlarının Eylül ayının sonlarına doğru yapılması bekleniyor.

2YdR9G0yWU-vVofSj9hR4w.jpg

Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ilk olarak 2019 yılında tanıttığı elektrikli otomobili Cybertruck'ı sonunda banttan indirdi.
5fzkhMDSHUyGSbKE15YTUw.jpg

Tasarımı gelecekten gelmiş gibi görünen araç tanıtıldığı dönem oldukça ilgi çekmiş ve birçok kişi arça için sıraya girmişti.
QfNiUU5IuU-0sNKGKxaQ-g.jpg

Seri üretim tarihi merakla beklenen model için bekleyenlerini sevindirecek haber geldi. ABD'li şirket Twitter'dan yaptığı paylaşımla aracın ilk seri üretim versiyonunun banttan indirildiğini duyurdu.
d5BSPfPsik6T2h5cJCy3CQ.jpg

Tesla'dan yapılan paylaşımda, "İlk Cybertruck, Giga Texas'ta üretildi!" açıklaması yapıldı. Tesla CEO'su Elon Musk ise bu duyuruyu paylaşarak "Tebrikler Tesla Ekibi!" dedi.
ty4wqy_kqEmGWBU9sp2DLQ.jpg

Tesla'nın ilk teslimatları Eylül ayında yapması bekleniyor. İlk aracın banttan inse de Texas'taki fabrikanın tam kapasite üretime geçmesi 2024'ü bulacak.
NYQsw4vIe02dSHnS06-oDg.jpg

Tesla Cybertruck ilginç bir dış kaplamaya sahip. Ultra-Hard 30X Cold-Rolled paslanmaz çelikten üretilen kabuk ve zırhlı camlara sahip. Tesla bu dayanıklı malzeme için, "Daha iyisi olsa onu kullanırdık" açıklamasını yapıyor.
Zs8gIvDiJ0G3Aybk0y1v7g.jpg

3 farklı motor seçeneği ile sunulacağı bilinen aracın teknik bilgileri henüz tam net değil. Tamamen elektrikli araçla ilgili 0'dan 100'e 2.9 saniyede ulaşacağı ve 800 kilometreye kadar menzil sunacağı bilgisi var.
D7PsmGfZWk2OEbgK_FTutg.jpg

jLtujJNwdE6mumCriW1MVQ.jpg

gssNYk67SEWnj8MfcKE_yw.jpg

ueAfnmVir06xEoo_8wVZbA.jpg

7RleEmJq5Uyfq2eNrUrLIw.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt