İbrahim Sarac

kurumsal
Ticaret - 100%

Evet bazen bir sürü hosting çeşidi arasından hangisini seçeceğimize karar veremiyoruz. Alternatif çok olunca kafalarda biraz karışmıyor değil.🧐
Bizde bu postumuzda hosting hizmetlerimizi bir araya getirdik. Böylelikle kafanızdaki soru işaretlerini cevaplamış olduuk.🔑
Size ise sadece işletmeniz için en uygun hosting hizmetini seçmek kaldııı.😻
Aranızda ‘’ben seçemedim’’ diyenler varsa hiç merak etmeyin hizmetlerimiz hakkında destek almak için bize ulaşabilirsiniz.✌🏻

günümüzde daha da yaygınlaşmaya başlayan bulut sunucular fiziksel alt yapısının yedekli olması ile kesintisiz bir hizmet sunmayı amaçlar.
fiziksel alt yapı yedekliliği sayesinde yaşanabilecek fiziksel problemlerden dolayı bulut sunucunuzda kesinti yaşanmaz.
ayrıca bulut sistemin yapısı gereği coğrafi olarak farklı lokasyonlar üzerinden hizmet alabilir ve farklı lokasyonlarda yedekler tutabilirsiniz.​

esdneklik, yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve karlılık için bulut sunucu çözümleri tercih edilebilir.​

standart fiziksel sunucuların yazılım ya da işletim sistemi ile bölüştürülmüş haline sanal sunucu adı verilir. sanal sunucular kendi içinde ikiye ayrılır. bunlar VPS ve VDS hizmetleridir.
VPS sunucular kullanılan sanallaştırma yazılımına göre ana sunucu üzerindeki kaynakların ortak kullanılabildiği sistemdir.
kaynaklar her ne kadar limitlenmiş olsa da her hangi bir VPS sunucu diğer sunucuların kaynaklarını da etkileyebilir.​

VDS sunucular ise işletim sistemi katmanında sanallaştırıldığı için ana sunucu kaynakları ortak kullanılamaz ve sadece VDS sunucuya tanımlanan kaynaklar kadar kullanım yapılabilir.​

paylaşımlı hosting ya da sanal sunucu kaynaklarının yetersiz kaldığı büyük projelerde yada kurumsal site ve sistemlerde tercih edilir.
fiziksel sunucuların kaynakları diğer servislere göre daha yüksektir.
sunucunun tüm fiziksel kaynakları sadece size ait olur ve bu sayede yüksek hız ve performans ile site ve sistemlerinizi çalıştırabilirsiniz.
ayrıca dilerseniz size ait olan fiziksel sunucuyu da sanallaştırabilir ve birden fazla sanal sunucu olacak şekilde kullanabilirsiniz.​

Paylaşımlı Hosting (Shared Hosting)
paylaşımlı hosting, bir sunucunun aynı anda yüzlerce belkibinlerce internet sitesine ait yazılımları ve depolama alanlarını barındırdığı, bütün bu internet sitelerinin aynı işlemci ve ram yapısı ile aynı diski kullandığı bir hosting tipidir.
donanımsal olarak masraf paylaştırıldığından hosting hizmeti ücreti de diğer hosting tiplerine göre daha ekonomiktir.​

CMS Hosting
kişisel yada çok fazla trafik harcamayan siteler için kullanılan paketlerin bütününe web hosting adı verilir.
genellikle küçük ölçekli işler için kullanılır.
birden fazla site barındırılabilen paketleri mevcuttur.
buradaki temel fark bu serverların kasmaması için serverlar CMS sistemini çalıştırması için özel olarak ayarlanmıştır.
trafik limitleri GB cinsinden değil kullanıcı sayısı cinsinden sınırlandırılır.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt