Geleceğin mucitleri Salıpazarı'nda

Ticaret - 0%
SAMSUN HABER - Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde, Kodlasalıpazarı projesi kapsamında Robotik Kodlama Projesi sergisi açıldı. Gökçeli Ortaokulu'nda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Eda Fındık tarafından açılan Robotik Kodlama Kursu'nda Bereket YBO öğrencileri ile 1 ay gibi kısa bir sürede özgün ve milli, geleceğin Türkiye'sine yön verecek projeler üretildi. Öğrenciler, akıllı otopark, akıllı boy ölçer, akıllı yol aydınlatma, akıllı ev, akıllı soğutucu, engelden kaçan robot ve çizgi izleyen robot ile projelerini Salıpazarı Anadolu Lisesi bahçesinde sergiledi. Salıpazarı Anadolu Lisesi'nde düzenlenen serginin açılışını Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş birlikte yaptılar. BÜYÜK BİR ATILIM Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Eda Fındık, “Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 vizyonu ışığında kısa zamanda öğrencilerimizin geleceğin teknolojisine ayak uyduran bireyler olması yönünde ilçemizde büyük bir adım atılmış oldu.” Sergi protokol ve halk tarafından büyük ilgi gördü.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt