Bloglarda yayınladığınız yazılarınıza video ekleyin

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Merhabalar

Bloglarda yayınladığınız yazılarınıza video ekleyin Blog içerikleri giderek zenginleşiyor. Kelimeleri çok güzel kullanan blog yazarları var, bu konuda artık blog yazarlarının çok iyi olduğunu düşünüyorum. Lakin içerikler ile ilgili bir önemli konu var ki bu da tabi ki görseller. Sanırım büyük çoğunluğumuz içeriklerimize resim ekliyoruz peki ya videolar!? Videoların içeriklerdeki önemini hiç merak ettiniz mi?

Yakın zamanda gerçekleşen Google Webmaster Central hangout’unda en dikkat çekici sorulardan biri, “videoların içeriklerde nasıl kullanılması gerektiği” oldu.

John Mueller’ın bu konuda Webmaster’lara tavsiyesi ise net: Video içerikler tek başına bırakılmamalı ve metin içeriklerle desteklenmeli.

Kelimenin diğer anlamıyla; Mueller, sayfaya tek başına bir YouTube videosunu ekleyerek yayınlamanın, içeriğin Google’da rank etmesini güçleştirdiğini belirtiyor.

Yani içeriklere uygun videolar Google'nin dikkatini çekeceği gibi aynı zamanda ziyaretçilerinizden de artı değer almaktadır. Ben de bu açıklamaları dikkate alarak paylaşımlarım da video eklemeyi düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt