Kurallar Account & Lisans Satışı Kategorisi Kuralları

  • Konbuyu başlatan
  • AdminCP
  • #1

Tuncay

kurucu
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
577
Tepkime puanı
369
Puanları
67
Ticaret - 100%    
4   0   0
Konum
Türkiye
Account & Lisans Satışı Kategorisi Kuralları
1-) Kategoride konu açan herkes, satışını yaptığı “Hesap” ve “Lisans” gibi ürünlerin, çalıntı olmadığını ve çalıntı kredi kartı bilgileri ile alınmadığını kabul ve beyan etmiş olur. Hesaplar ve ürünler ile ilgili herhangi bir yasal yaptırım olması durumunda, tüm sorumluluk konu sahibi üyeye aittir.

2-) FreePIK hesap alım ve satımları, serbest bırakılmıştır.
Ancak ilgili hesabın illegal bir yöntemle elde edildiğinin tespit edilmesi durumunda, satışı gerçekleştiren üye forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

3-) Netflix hesap satışı yasaktır. Sadece ortak şekilde aile üyeliği gibi paketlerin alınması ve mevcut aile üyeliklerinde slot kiralanması hizmeti serbesttir.

4-) DISCORD için satılan “Reklam Botları” forumda yasaklanmıştır.

5) Microsoft ürünlerinde, garantili oem lisanslar dışındaki tüm ürünlerde, satışı yapacak üyenin, satış konusu içerisinde formattan sonraki süreçte garanti verip vermediğini, eğer garanti veriyorsa burada nasıl bir yol izleneceğinin de satış konusunda belirtilmesi gereklidir.

6) Envato Elements ürünlerinin satışı, kullanılacak siteye lisans key oluşturularak yapıldığı için serbest bırakılmıştır. Ancak satış konularında, ilerleyen süreçte hesap sahibinin ödemeyi yapmaması durumunda lisansta problem çıkabileceği, güncellemelerde sorun yaşanabileceği uyarısı mutlaka belirtilmelidir.

7) Themeforest / Codecanyon ve benzeri tüm sistemlerde premium tema ve script satışları yasaktır. Sadece “hesap satışı” ve “kiralanması” serbest bırakılmıştır.
“Hesabımdaki A temasını satıyorum” = YASAK
“A , B , C teması ve T, X ,Q scripti bulunan hesabımı satıyorum” = Serbest
Kiralama nedir?
Themeforest premium temalarının çoğu ilk kurulumda API key ile aktifleştirilir. Hesabınızdaki bir temayı, diğer üyenin sitesine API key ile kurabilirsiniz. API KEY bağlantısı kesildiğinde kişi temanın yeni güncellemelerini alamaz. (Bazı scriptlerin premium özelliklerini kullanamayabilir.) Extended lisans sahibi kişiler ve extended lisans olmadan buna izin veren temalarda, kişilerin web sitesine bu premium temayı kurma işlemi yani tema kiralama serbesttir.

8) Spotify hesap alışverişi yasaktır.

9) Satışı yapılan mail adreslerinin illegal yöntemlerle elde edilmiş olduğunun kanıtlanması durumunda satıcı forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

10) Canva Hesap satışlarında alt limit uygulaması getirilmiştir.

11) Sınırsız GDRIVE satışlarında dosyaların silinebileceği ve hesabın sınırsız süreli olmadığı mutlaka belirtilmelidir. Satıcı hesapların kapanması durumunda satış süresinden itibaren 3 ay süre ile hesabı telafi ederek ya da ücret iadesi yaparak mağduriyeti gidermek zorundadır.

12) Exxen hesap satışları yasaktır.

YASAKLANAN İÇERİKLER
T.C. Kanunları ve Mevzuatlarına aykırı olan tüm illegal içerikler yasaktır!
TV ve Dizi izleme, +18 Yetişkin içerikli siteler, Bah*s, Kum*r, Şans oyunları, piyango vb.Telifli içerikler (waréz vb.)
yukarıdaki ve benzer mantıkta olan siteler ile ilgili 1yuz.com içerisinde konu açmak çalışma yapmak ve yaptırmak kesinlikle yasaktır. Forumdan uzaklaştırılırsınız!​
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst