2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler

Zor Çocuk

Moderatör
Ticaret - 100%
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
877
2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler Google, devam eden değişikliklerle SEO ajanslarını, serbest çalışanları ve dahili ekipleri, yalnızca arama sonuçlarının nasıl görünmesini istediklerini değil, aynı zamanda onların içinde nasıl çalışmamızı ve çalışmamızı istediklerini güncellemek ve güncellemek için güncellemeden sonra güncellemeleri serbest bırakarak ayak parmaklarında tuttu.

Bu, webspam ve bağlantı oluşturma uygulamalarına yönelik bir zamanlar ünlü Penguen Güncellemesini içeriyordu, başlangıçta başlatıldığında sözde aramaların yaklaşık% 0,1’ini etkiledi, ancak olumlu bağlantı oluşturma, araç ve veri kullanımı ve doğuştan iş rollerinin önemini şekillendirmeye devam etti. İçerik pazarlamanın önemini güçlendirirken SEO içerik stratejisi.

RankBrain’in gelişmesiyle uzun vadeli ve gerçek zamanlı algoritma değişikliklerine daha yakın (algılanan), düzenli olarak daha temel güncellemeler ve ‘Content King is’ ile UX’e yolculuk – SEO birçoğumuzla bir anlamda teorileştirildi aynı sonuca yönelik kendi görüş ve yaklaşımlarımıza sahip olmak.

Ulaştık gibi 2020 bazı bölümleri görünüşte daha ‘arama sonuçlarına bir gelişmeye’ den küçük sunuyoruz raporlama süit ve çekirdek güncellemeleri güncelleme konusunda şirketin odaklanarak, yavaşlatmak Google’dan yeni gelişmeleri görmek için biz var.

Artık bir sonraki büyük Penguen veya Panda güncellemelerine değil, Google’ın iç işleyişine ve Arama Kalitesi Yönergeleri’ne yönelik sporadik güncellemelere daha fazla bakmıyoruz – bunu akılda tutarak, 2020’de SEO’dan tam olarak ne bekleyebiliriz ? Google yönergelerine uymak zorlaşır mı yoksa daha kolay olur mu?

Hepimiz SEO’nun nasıl çalıştığını biliyoruz ve çoğumuz SEO’ya sonuçları daha çabuk aldığımızı düşündüğümüz uzmanlıklara veya yaklaşımlara sahip olacağız, ancak belirsiz güncellemeler ve algoritmalara bildirilmemiş değişiklikler ile Google’ın yönergelerine uymak zorlaşıyor mu?

Kuşkusuz, öngörülemezlik zaman zaman bir faktördür – YMYL ve EAT ile ilgili arama yönergelerinde yapılan son güncellemelerle birlikte, goalpostların her zaman çok az hareket ettiği algısı var.
Bu, Pazartesi günkü gönderinin hemen içinde gol atıyorsanız, Salı günü bir oran kadar geniş olabileceğiniz anlamına gelir. SEO ekibinin web geliştirme veya kontrolleri dışındaki diğer faktörlerin merhametinde olduğu web siteleri için bu bir meydan okuma olabilir.

Tabii ki, herhangi bir SEO ajansı veya altın ağırlığına değer bir uzman el ile bir çözüm ile herhangi bir konu ana hatları ve yaklaşmak mümkün olacak.

Bununla birlikte, bunun tersi, hepimizin iyi bir web sitesinin neye benzediğine ve seçilen anahtar kelimeler için sayfa 1’i neyin sıralayacağına dair net bir fikrimiz olmasıdır . Kılavuz güncellemeler, benzeri olmayan bilgileri paylaşan bir endüstri ve geleceğe dönük stratejiler geliştirmeye odaklanan her güncellemeyle, SEO kampanyalarının giderek yayılmasını sağlamak için hiçbir neden yoktur.

2020 , biz kurallar sonraki dalgası çıkacak tahmin ve bizim tahmin bu tekrar güven ve otorite odaklı olacak – biz son birkaç yıldır oldum yerden değil bir milyon mil uzakta.
Arama kalitesi yönergelerini işleme koyma ve bunlara uyma
Google Arama Kalitesi Yönergeleri düzenli olarak güncellenir – bu yönergeler, Google’ın bir web sitesinde nasıl çalışmanızı istediğini ve arama motorunun algoritmasının, anahtar kelime kullanımı için web sitesinin alaka düzeyini değerlendirmek için alacağı süreci yansıtır.

Bu yönergeler şunları dikkate alır:
  • EAT – Hedef konuya ilişkin web sitesinin uzmanı, makamı, güveni​
  • Sayfa Kalitesi – Sayfanın nasıl düzenlendiği, nasıl çalıştığı ve kullanıcının kalbinde en iyi çıkarları olup olmadığı​
  • İhtiyaç Karşılanıyor – Sayfanın sorgunun ihtiyaçlarını CEVAP EDER​
Sayfa kalitesi, metnin nereye yerleştirildiğini, kullanılan ifadeleri, kullanılan içeriği ve içeriğin kalitesini belirlemek için değerlendirilir.

Google’ın en son güncellemeleri, endüstri ve ürün türüne göre EAT öğelerini yönergelerinin Sayfa Kalitesi bölümünün merkezine koymaktadır.

Kapsamlı yaklaşım ve Google yönergelerine uymak (veya aslında aşmak) için gereken eylemler, sayfanın “sorgudan daha spesifik olması, ancak yine de birçok kullanıcı veya kullanıcı için yararlı olması gerektiğidir” çünkü şirket alanı.

İçerik yöneticilerinin sayfa içi SEO için denetlemesi gereken en önemli dokuz faktör
Optimize Edilecek Öğe​
Tanım​
Açılış Sayfası URL’si
Açılış sayfasının URL’si (web sitesi adından sonra)​
Meta Başlık
Bu, Google’da gösterilen mavi bağlantıdır​
Meta Açıklaması
Arama sonuçlarında mavi bağlantının altında gösterilen metin – tıklamak üzere bir kullanıcıyı çizmek için​
Başlık 1 Etiketi
Sayfanın üstünde gösterilen başlık​
Başlık 2/3 Etiketleri
Bir sayfanın içeriğine yerleştirilen ek başlıklar​
içerik
Sayfadaki fiziksel içeriğin belirli ölçütleri karşılaması gerekir​
Anahtar Kelime Yoğunluğu
Anahtar kelimelerin bir sayfadaki toplam metin oranına yüzdesi​
Görüntüler
Sayfadaki bir görüntünün boyutu, adı ve başlığı​
Dahili Bağlantılar
Web sitesindeki diğer sayfalara işaret eden bağlantılar​
Teknik SEO’ya bağımlılık azaldı, ancak yine de önemli
Teknik SEO birkaç yıldır artmaktadır, ancak arkasındaki vızıltı son 12 ay içinde biraz platoludur – düzenli olarak teknik bir perspektiften denetlemek gerekli olsa da. Geleneksel olarak, teknik SEO web yapısı, hız, barındırma vb.Içerecekti – JSON ile işaretleyin ve bunu takip eden yapılandırılmış etiketleme.

Müşteri tabanları arasında, teknik SEO ihtiyacının düzenli olarak% 50’nin biraz altına düştüğünü gördük, daha geniş kapsamlı denetimlerle, yeni site yapılarında web geliştirme ve sağlık normunda düzenli taramalarla çalışıyoruz. Bu şekilde çalışmak zamanın SEO’nun birçok alanına etkili bir şekilde bölünmesini ve bütçenin daha iyi kullanılmasını sağlar. Müşteri tarafında teknik açıdan eğitim aynı zamanda SEO ajanslarının ve profesyonellerinin zamanın başka bir yere odaklanabileceği anlamına gelir.

Yarı düzenli teknik SEO denetimlerinde, kontrol edilecek bazı temel öğeler vardır; bunların hepsi, arama pazarlamasının günlük etkisini etkilemeden, sorunları tanımlamaya ve bir web sitesinin teknik performansını geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Teknik SEO için denetlemeniz gereken en önemli sekiz faktör
Optimize Edilecek Öğe​
Tanım​
Web yapısı ve URL Yapısı
Esas olarak, kullanımda olan klasörler web sitesi​
HTTPS / SSL
Siteyi ziyaret eden müşteriler veya kullanıcılar için güvenlik​
HTML Derlemesi
Bir web sitesinin temel unsurları​
CSS / Javascript
Bir sitenin temasının ve işlevselliğinin arkasındaki kod​
Şema / JSON
Web sitelerinin arama motorlarına ek bilgi göndermesine izin veren kod​
Sunucu Hızı
Sunucuların kullanıcılardan gelen isteklere yanıt verme hızı​
Site Haritaları / Robotlar
Google tarafından web sitelerini taramak için kullanılır​
Ulaşılabilirlik
Tüm sayfalar bulunabiliyor mu​
2020 ve sonrası
2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler Her zaman olduğu gibi, Google’ın birkaç eğri topu atması muhtemeldir – Bununla birlikte, SEO endüstrisi tekrar yaşlanıyor ve artık “herkesin” gidebileceği bir uzmanlık alanı değil. Müşterilerinizin pazarını, müşterilerini, teminatlarını ve Google’ın başarıya ulaşma taleplerini anlamaya ihtiyaç vardır. Açık bir yapıyı takiben, düzenli denetimler ve sistematik yaklaşımlar, yukarıdakilerin hepsinin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt