10 Ağustos Google Algoritma Güncellemesi

hdbilisim

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
4 Yıl 5 Gün
Mesajlar
9
Google algoritma güncellemesi veya yapılan bir hata nedeniyle milyonlarca web sitesinin sıralaması kötü bir şekilde ve anlamsız bir değişikliğe uğradı. Web sitelerinizin sıralamalarını kontrol etmenizi ve şuan için sert bir değişiklik yapmamanızı öneriyoruz.
Birden fazla forumda ve bilgi paylaşım platformlarında paylaşılacağı için detaylar sürekli olarak aşağıdaki linkte güncellenecektir.
10 Ağustos Google algoritma güncellemesi ile şuana kadar bildiklerimiz;
Söyleyebileceğimiz kadarıyla Google, 10 Ağustos'tan itibaren muazzam bir Google Arama sıralama algoritması güncellemesi sunmaya başladı. Henüz resmi olarak Google yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmasa da, SEO ve arama topluluğu arasındaki sohbet bu işlemin bir hata olduğu yönünde. Görünüşüne bakılırsa, Google Güncelleme 10 Ağustos öğleden sonra saat 14:00 civarında kullanıma sunulmaya başladı.
En önemli değişiklikler, gerçek net bir algoritma modeli olmayan sıralamalar gibi görünüyor. Pek çok kişi, güncellemenin daha çok bir hata veya kötü bir algoritma testi gibi göründüğüne dair spekülasyonlarla birlikte, birçok yetkili ve başarılı web sitesi için birinci sayfa sıralaması birikmiş gibi görünüyor.
Hala ne olduğundan emin değiliz.
Söyleyebileceğimiz kadarıyla, algoritma değişikliği, arama motoru sıralamalarını, arama sonuçlarında ilk on sırayı alan kalitesiz sayfalara sahip olacak şekilde ayarladı.
Algoritma değişimlerine ilişkin ilk araştırmalarımız, birçok yerel arama sonucunun firma rehberleri, dizin listeleri ve bu tür aramalar için yalnızca alakasız değil, aynı zamanda inanılmaz derecede spam olan gizleme web siteleri tarafından tamamen geride bırakıldığını da ortaya çıkardı. Analizlerimize göre, dün birinci sayfada sıralanan sonuçlar şimdi Google'ın altıncı, yedinci ve sekizinci sayfalarında yer alıyor gibi görünüyor. Birinci sayfa, spam içerikli, gizleme, kimlik avı web siteleriyle gizemli bir şekilde dağılmış durumda.
E-ticaret web siteleri forum, dizin ve sosyal medya listelerinin lehine kaymış gibi görünüyor.

10 Ağustos Google algoritma güncellemesi ile birlikte;Twitter, Webmaster World ve SEO forumlarında çok sayıda spekülasyon var. Sitelerinin SERP değişikliklerinden faydalandığını söyleyen birkaç kişi varken, çoğunluk trafiklerinde ve sıralamalarında acımasız bir değişiklik olduğunu bildiriyor.
Dünya çapında pek çok kişi, sitelerinin sıralarının spam içerikli web siteleri ve dizin listeleri lehine aşağı çekildiğini bildirdi.
Kısa zaman aralıklarında büyük değişiklikler hakkında çok fazla konuşma yapıldı - sonuçlar bazıları için her 30 dakikada bir güncelleniyor.Google aramalarının aniden aşırı değişiklik göstermesi Google çöktü mü sorularını da akla getirmiştir.
Google algoritma değişimi sonrasında hangi kriterlerin değiştiği konusunda şuan için bir bilgi olmasa da SEO uzmanları sıralama değişikliklerine çözüm yolları aramaya başladı bile! 10 ağustos 2020 tarihli Goolge algoritma güncelleme ile olumsuz web sitelerinin sıralama değişikliği çözümü konusunda çok algoritma değişimi tam oturana kadar sert değişikliklerin yapılmaması ilk çözüm olarak sunulmaktadır.

Google'ın ilk arama sonuç sayfalarının alakasız forumlar, firma rehberi web siteleri ve sosyal medya web siteleri ve dizin listeleri ile dolu olması pek mantıklı değil. Google'ın rakip arama motorlarına göre başarısı, algoritmasının en mantıklı ve memnun edici kullanıcı deneyimini sağlamasıdır. Mantıksal olarak, bu güncellemenin yüksek kaliteli ve kullanışlı organik arama sonuçları sağlamakla uyumlu olmadığı görülüyor.
Bu sebeple de 10 ağustos Google algoritma güncellemesinin geri çekilmesi yönünde mantıksal yaklaşımlarımız devam ediyor.
HD Bilişim Teknolojileri olarak tahminlerimiz bu algoritma değişikliği ve yapılan hatanın geri çekilerek sıralamaların eski haline dönmesi şeklindedir. Aksi halde 10 ağustos 2020 tarihinde Goolge tarafından yapılan algoritma değişikliğinin çözümü oldukça zor olacak ve yüzlerce ticari web sitesi müşteri kaybından dolayı sıkıntıya gireceğini düşünmekteyiz.
2020 yılının Google Tarafından Yapılan En Kötü Algoritma Değişikliği
10 Ağustos 2020 yılında gerçekleştirmiş olduğu google algoritma güncellemesi ile başlayan anlamsız sıralama değişikliği düzelmez ve süreç bu şekilde devam ederse bu durum Goolge için ciddi prestij kaybına neden olabilir. Rakiplerine göre oluşturduğu yapay zeka algoritmalar sayesinde mantıksal arama sonuçlarını en iyi listeyen arama motorı arasında en iyi olarak bilinmektedir.

SERP trendleri üzerinde düzenli kontroller dışında herhangi bir şey hakkında bir sonuca varmak için çok erken ve çok büyük bir şeyin olduğu oldukça açık. Google henüz herhangi bir değişikliği onaylamadı. Muazzam bir aksaklık veya hataya şahit olma ihtimalimiz var. Ancak bunun yeni bir Google arama sıralaması algoritması güncellemesinin bir parçası olma ihtimali de var.
Sıralamalarınızı izlemeye devam edin ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını izleyin. Önceki Google algoritma güncellemelerinden bir şey öğrendiysek, güncelleme tamamen uygulanana kadar veya Google şüpheleri onaylayana kadar beklemek önemlidir. Şuan için ani değişiklikler yapılmamasını öneriyoruz.
Google 10 Ağustos Algoritma Değişikliğini Geri Çekmezse Ne Olacak?
Goolge 10 ağustos 2020 tarihinde yaptığı bu algoritma değişikliğini geri çekmez ise milyonlarca web sitesi ciddi sıralama değişikliği nedeniyle ticari kazançlarında azalmalar olabileceğini tahmin ediyoruz.
Dürüst olmak gerekirse, bu durum Google'ın penguen veya panda güncellemeleri yayınladığı eski günleri hatırlattı. Ya çok büyük bir Google arama hatası ya da Google aramadaki sıralama algoritmasıyla ciddi bir şey değiştirdiğini tahmin ediyoruz.
Bu algoritma değişikliği ile E-ticaret siteleri, kurumsal web siteleri,
hizmet sektöründeki web siteleri, dijital alanda hizmet veren web siteleri ciddi oranda etkilenmiş görünüyor.
Durumun düzeltilmesi için Google yetkililerinin açıklamsını bekliyor olsak ta, Google'un milyonlarca kişiyi etkileyen bu girişimi ciddi ses getirecek gibi görünüyor. Google tarafında prestij kaybı yaşatır mı onu da zaman içerisinde göreceğiz.
10 Ağustos 2020 günü başlayayan Goolge algoritma değişikliği veya oluşan hata neticesinde birçok web sitesinin sıralamasını olumu veya olumsuz şekilde etkileyen değişiklik 11 Ağustos 2020 günü de aynı şekilde devam etmektedir.
Araştırmalarımıza görebazıları bunun COVID-19 nedeniyle Google çalışanlarının sayısının eksilmesi ile ilgili olabileceğini öne sürüyor. Bu güncellemeyle ilgili garip olan şey, temel güncellemelerin aksine, Google tarafından hiçbir şeyin duyurulmaması ve bazı SEO uzmanları tarafından bunun bir hata ve yalnızca geçici olduğunu düşünmelerine neden olmuştur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerlendirme - 0%
Katılım
4 Yıl 22 Gün
Mesajlar
3
Ciddi dalgalanmalar oldu sıralamalarda. Benim takip ettiğim sitelerin %75'inde %5-15 artış oldu, düşüş gösterenlerde ortalama %20 trafik kaybı var. Sizde nasıl gelişmeler?
 

Zor Çocuk

Moderatör
Değerlendirme - 100%
Katılım
4 Yıl 25 Gün
Mesajlar
884
Ciddi dalgalanmalar oldu sıralamalarda. Benim takip ettiğim sitelerin %75'inde %5-15 artış oldu, düşüş gösterenlerde ortalama %20 trafik kaybı var. Sizde nasıl gelişmeler?
Bizde'de Dalgalanmalar Sıralardan yok olma oldu Örnek Webmaster forumu Kelimesinde Forum sitemiz 3 sayfadayken yok oldu
 

hdbilisim

Üye
Değerlendirme - 0%
Katılım
4 Yıl 5 Gün
Mesajlar
9
Günlük takip etmene gerek yok Goolge algoritma güncellemelerini 4 aralık Google güncellemesi bu twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Bu hesabı takip edebilirsin.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt